www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Malawi po vlastní ose

Rady na cesty po Africe

I v Malawi si lze projmout auto a projet zemi po vlastní ose. Největším nebezpečím jsou malé minibusy, které všude a kdykoliv zastavují. Na silnici se pohybují kozy, pak jen zpomalte, policie je zde OK. Kromě Jižní Afriky, Zimbabwe a Namibie se jízda po Africe spíše doporučuje s tzv. overland expedicemi. Jinak na mnoha místech potřebujete vojenský doprovod. V Malawi se musíte hlavně vyhýbat kozám.

Hlavní silnice v Malawi jsou ve výborném stavu 50 let po získání nezávislosti. Je dobré však mít auto 4x4 s velkou nádrží, stanem na střeše a kempovým vybavením, trvanlivým jídlem, ledničkou, satelitním telefonem. Nejříve se můžete vydat na jih do Lower Shire Valley a Majete game reserve. Po cestě jsou vesnice, ale i Shopping centres a Coffin Showrooms, udržovaná pole. Motorových vozidel je tu málo, ale lidé jsou všude, hlavně u vesnic je mnoho cyklistů, což vyžaduje velkou pozornost. Na kole převážejí velké náklady, jsou tu i taxi-kola, která převážejí ženy s velkým nákladem. Ve vesnicích je omezená rychlost na 50 km/h, ale někdy není snadné odhanout, kde vesnice začíná a kde končí. Majete trpělo dlouho pytláctvím, ale byla sem znovu zavedena zvířata a Majete patří k nejlepším safari destinacím v Malawi.
Satelitní navigace se určitě v Malaiw hodí (Satnavs), abyste věděli, jakým směrem se vydat, vezměte si také mapu, používejte svůj šestý smysl a ptejte se se na cestu jednoduchými otázkami. Nejezděte v noci, je to nebezpečné. Vezměte si hotové peníze na pohonné hmoty, kreditní karty se obvykle nepřijímají. Je vždy lepší mít auto s velkou nádrží, avšak natankujte, kdykoliv je to možné. Policejní kontroly jsou všude, kontrolují rychlost, zůstaňte zdvořilí, zaplaťte pokutu a jeďte dál. Po štěrkových cestách jezděte pomalu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz