www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Maroko

Zajímavá místa - Maroko

Zajímavá místa - Maroko

Jako všechny severoafrické země také Maroko přitahuje návštěvníky i v zimě. Jsou tu pěkné pláže, poušť a zajímavá krajina. Dny jsou teplé, ale noci poměrně chladné v zimě. Mezi pouští a mořem leží pohoří Atlas, které může být v zimě pokryto sněhem. Essaouira Jeden z nejzajímavějších přístavů Maroka, umělecká atmosféra a výborné plážové místo. Taková byla dříve plážová místa, obnovené riady (tradiční domy) změněné na hotely. Nedaleko ve vnitrozemí leží Marrakech, nejexotičtější místo Maroka, jsou zde trhy a nádherná islámská architektura. Chcete-li uniknout modernímu světu, pak právě zde je to pravé místo. Jižně od Essaouira leží nejlepší místo na surfování v Maroku - Sidi Kaouki. Essaouira byla opevněna v 16.století, hradby Castelo Real de Mogador nebyly příliš odolné, takže místní vypudili Portugalce již za deset let. Francie se pokusila získat město v roce 1692, dodnes má město francouzský vzhled, i když získání města bylo neuspěšné. Díky francouzskému inženýrovi Théodoru Cornu, který v 19.století vybudoval moderní město. Když byl najat Sultánem Sidi Mohamemed ben Abdallah. Cornu použil desing hradeb Saint Malo v Bretani. Křičící racci, úzké uličky mediny s vůní koření a zahalené ženy vás ihned uvědomí o tom, že jste v severní Africe. Nejlepší čas pro návštěvu města je v zimě, kdy tu nejsou plážoví turistě a můžete si tak vychutnat kulturu místa.

 

Národní parky v Maroku

* National Park of Ifrane * Tazekka National Park * National Park of Talassemtane * National Park of Al Hoceima informace ve španělštině * National Park of Merdja Zerka * National Park of Ayachi * National Park of Toubkal * National Park of Sous-Massa * National Park of the coast of Dakhla * National Park of Lake Sidi Boughaba * National Park of the Iles of Essaouira * National Park of the Golf of Khnifiss * National Park of Tazerkourt * National Park of Bou Arfa

 

Podnebí v Maroku

Nejlepším obdobím pro návštěvu Maroka je na jaře od března do května a na podzim. Větší část Maroka tvoří hory nebo náhorní plošiny. Na severovýchodě se podél středomořského pobřeží táhne vápencové pohoří ve tvaru půlměsíce – Ríf. Západně od něj se prostírá rozlehlá nížina Gharb. Od jihozápadu k severovýchodu protíná zemi jako páteř pohoří Atlas s rozsáhlými náhorními plošinami, které stupňovitě klesají k jihovýchodu do převážně kamenitých pouští (hamad) podél hranic s Alžírskem. Na severozápadě se Atlas svažuje širokým předhořím zvaným Marocká meseta k rovinám na pobřeží Atlantiku – nejúrodnější oblasti s největší koncentrací obyvatel.

 

Doprava - Maroko

Do Maroka se dá snadno dostat letecky z Prahy. V Maroku existuje také síť veřejné dopravy a na jednotlivá místa se dá dostat po silnicích.

 

Hospodářství - Maroko

Hospodářství - Maroko

Zemědělství stále ještě zaměstnává asi třetinu pracujících a podílí se necelými 30% na exportu. V důsledku přerozdělení mnoha koloniálních statků mají převahu malé rodinné podniky, existují také družstva dotovaná státem. Orná půda tvoří asi pětinu plochy země a s výjimkou severní horské oblasti je nutné ji zavlažovat. Hlavní plodiny představují pšenice, ječmen, cukrová řepa a citrusy (pomeranče, mandarinky). Významné je pěstování rajčat, oliv a rané zeleniny, vinné révy a brambor. V oázách se pěstují datlové palmy a fíkovníky. Na rozsáhlých pastvinách (více než 45% rozlohy) se chovají převážně ...

 

Dějiny a lidé - Maroko

Maroko bylo podobně jako ostatní středomořské severoafrické země původně kartaginskou a později římskou provincií. Kolem roku 700 n.l. je obsadili muslimští Arabové z Východu. V 11. století vytvořilo původní obyvatelstvo – Berbeři – Almorávidskou a Almohádskou říši. Za vlády Merínovců ve 13. – 15. století ovládly také značnou část Španělska. Později se říše rozpadla a začala expanze Evropanů a Turků. Na přelomu 17. a 18. století Muláj Ismáíl sjednotil zemi, když vyhnal britské a španělské kolonisty k prospěchu svých francouzských spojenců. 19. století bylo obdobím slabé vlády a zemi také zasá ...

 

Maroko

Maroko je bezpečná země, snad kromě města Casablanca v noci. Lidé jsou na ulici pozdě do noci.

 

Vstupní formality - Maroko

Není třeba mít vízum při pobytu nepřesahujícím 90 dnů.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Městská turistika v Africe

I když městská turistika v Africe nepatří k nejvyhledávanějším místům turistů, přesto Vám představíme několik měst, která stojí za návštěvu. Podle předpovědí OSN, více než polovina africké populace bude v roce 2050 žít ve městech. Nyní už více než 500 afrických měst má více než 250.000 obyvatel a tři z nich Káhira, Kinshasa a Lagos jsou místem, kde žije více než 10 miliónů obyvatel. Obrovská urbanizace je ovlivněna dvěma faktory -vysoká porodnost a migrace z venkova. Některá města jsou již přeplněna a lidé tu žijí v bídných podmínkách. Africká města jsou obvykle chaotická a obvykle navštívíme jen letiště. Ale díky rostoucí ekonomice některá města vzkvétají a jsou tu i možnosti nákupu, kultury a odpočinku.

 

Deset nejlepších pláží v Africe

Každý zná rozmanitou divokou přírodu a krajinu Afriky,ale jen málokdo ví o ostrovech a nedotčeném pobřeží. Zde uvádíme deset nejlepších míst u moře v Africe.

 

Nejvyšší pohoří Afriky

Africká krajina je výjimečně rozmanitá,mnoho dobrodruhů přitahují hory,které chtějí zdolat. Zde je krátký výběr :

 

Vodopády Afriky

Zde Vás seznámíme s více i méně známými vodopády Afriky

 

Maroko

jízda na kole na Mount Toubkal v Vysokém Atlasu je adrenalinový zážitek.

 

Maroko

Maroko je vhodné i pro cestování s dětmi. V Maroku je množství ubytování ,které je vhodné i pro děti např. Club Med nebi Fellah Hotel v Marrakeshi, L´Ma lodge in Skoura, Ouarzazate, AzalaI desert lodge v Zagoře a Lamaison Bleue ve Fesu.

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Nejlepší místa pro surfaře v Africe

Vody kolem afrického kontinentu nabízejí vynikající místa pro surfování.Nejznámější byla doposud místa v Jihoafrické republice a Maroku,ale nyní se k nim přidávají i další.

 

10 nejlepších míst pro safari na koních

Na koni můžete jet vedle zvířat a dojet na místa, která jsou nepřístupná autem. Existuje mnoho možností, vybíráme několik z nich.

 

Hudební festivaly v Africe

Hudba hraje důležitou roli v africké kultuře a na kontinentě se koná mnoho hudebních festivalů.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Afrika pro začátečníky

Jedete-li poprvé do Afriky, je třeba vědět, kde začít, co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši cestu. Hlavním pravidlem je, dejte si dostatek času. Nic nezkazí vaši cestu tak, jako když pospícháte. Zde platí svahilské přísloví: Haraka haraka haina baraka - rychle rychle, žádné štěstí... A stejně tak důležité je mít dostatek peněz, aby Vám po cestě nedošly. Kam jet - kromě nebezpečných míst - můžete jet po celém kontinentu. Severní Afriku ovládá Sahara - cestování po poušti může být náročné, ale jsou zde stará města a památky. Západní Afrika, i když se rychle rozvíjí, si uchovává krásné scenérie a kultury, přímořské rybářské komunity, chovatele dobytka na okraji pouště, tradiční vesnice jako jsou vesnice Dogonů a stará islámská města jako je Timbuktu. Střední Afrika má nejvíce deštných pralesů a určitě lze část z nich prozkoumat, i když mnoho z nich je nedostupných a v odlehlých místech. Východní a jižní Afrika jsou základem pro safari a jsou tou nejjednodušší oblastí pro začátečníky, je zde dobrá infrastruktura a neuvěřitelné atrakce: gorily, korálové útesy, sněhem pokryté vrcholky a samozřejmě savana se zvířaty.

 

Maroko

Medina of Fez Medina of Marrakesh Ksar of Ait-Ben-Haddou Historic City of Meknes Archaeological Site of Volubilis Medina of Tétouan (formerly known as Titawin) Medina of Essaouira (formerly Mogador) Portuguese City of Mazagan (El Jadida)

 

Marathon des Sables - Maroko

Probíhá od 1.do 12.dubna a patří k nejnáročnějším maratonům na světě přes marockou Saharu, asi 151 mil, setkává se tu asi 600 účastníků ze 30 zemí a všichni musí být zcela soběstačtní - vše si nesou sami a také si vaří.

 

Zprávy z Maroka a Alžíru

Rostoucí tlak obyvatelstva v pohoří Atlas má negativní vliv na populaci makaků. Odlesňování je také jedním z důvodů ohrožení tohoto druhu (Barbary Macaque). Opice slézají ze stromů a sají květiny, ztráta tohoto druhu by měla velký vliv na místní ekosystémy.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz