www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Mpumalanga

Provincie, města Afriky

Vynikající oblast pro pozorování zvířat, s nejluxusnějšími lodgemi v afro-koloniálním stylu, výbornou kuchyní a adrenalinovými zážitky.

* zastavte se v Pigrim´s Rest - vzpomínky na počátky rýžování zlata, kde i benzínová stanice připomíná muzeum
* krásné místo Bourke´s Luck Potholes, Panorama route - God´s Window, Blyde River Canyon
* jedinečné safari v soukromých rezervacích Sabi Sand, Timbavati, Manyaleti
* návštěva nejznámějšího parku Kruger National Park, kde je obrovská koncentrace zvěře a park lze projet po vlastní ose, park má výborně vybudovanou infrastrukturu
* široký výběr ubytování ve stylu Vzpomínky na Afriku v soukromých rezervacích a lodgích


Leží na východ od Gauteng, Mpumalanga znamená v jazyce Siswati - místo vycházejícího slunce. Je to kulturně rozmanitá provincie, kde žijí Swazi, Zulu, Tsonga, Ndebele a severní Sotho skupiny - více než 10% populace z každé skupiny. Rychle se rozvíjející hlavní město.
Mbombela - dříve Nelspruit. Rychle se zde rozvíjí turistický průmysl zaměřený na safari a přírodní atrakce. V této provincii se nachází jižní polovina NP Kruger a přilehlé soukromé rezervace. Je to také místo, kde najdete Blyde River Canyon a známou Panorama Route.

Nejzajímavější místa
Jižní část NP Kruger
Jeden z nejstarších, největších a nejoslavovanějších parků, 19.600 km2 parku přitahuje více než milion návštěvníků každý rok. Turistické aktivity se soustřeďují v jižní části parku ,která je přístupnější z Gautengu než odlehlý sever a je tu také více kempů a vybavení. Je to nespolehlivější místo v JAR, kde lze vidět Velkou pětku a také nejvhodnější pro návštěvníky s malým rozpočtem.

Privátní soukromé rezervace u Krugeru
Západní hranice jižního Krugeru zabírají privátní koncese, které odstranily ploty v 90.letech 20.století, takže se zvířata mohou volně pohybovat v celé oblasti. Avšak ceny jsou tu proti národnímu parku vyšší, většina kempů a lodgí je luxusní, služby jsou zde vynikající, nejdůležitější je však fakt, že s rangery můžete jezdit off road v autech 4x4 s profesionálními rangery a máte možnost vynikajícího safari.

Blyde River Canyon přírodní rezervace
Pískovcový kaňon vyhloubila řeka Blyde River, patří k nejkrásnějším na světě, je asi 25 km dlouhý a více než 1,4 km hluboký, procházejí zde různé stezky např. Kadishi Trail - celodenní výlet stále zeleným lesem k malému vodopádu.

Pilgrim´s Rest
Malá vesnice byla založena v roce 1873, když zde bylo objeveno zlato. Vznikla zde vesnice s domky zlatokopů, ale sláva místa zanikla, když se zlato objevilo v roce 1888 v Johannesburgu. Místo je chráněno jako národní památka - živoucí muzeum, evokuje atmosféru doby zlaté horečky.

Botshabelo misie
Vynikající místo na zastávku mezi Gautengem a Krugerem, Botshabelo (místo úkrytu v jazyce seSotho) bylo založeno v roce 1865 Alexandrem Merensky z Berlínské misijní společností. Historické budovy, kostel z 19.století a Fort Merensky, modernější atrakcí je vesnice kmene Ndebele, v přílehlé rezervaci rostou endemické druhy.

5 nejlepších soukromých rezervací
Mala Mala - jedna z největších, s 20 km pobřeží řeky, leží v místě, kde žije mnoho levhratů a velký důraz se zde klade na kvalitní průvodce.
Rhino Walking safari - leží v Krugeru, dobrá změna - kombinace pěšího safari a safari v autě za Velkou pětkou.
Londolozi, vedená stále stejnou rodinou od 70.let 20.století, jako jedna z prvních rezervací na světě byla zařazena do řetězce Relais and Chateaux.
Singita - 5* ubytování a vynikající pozorování zvířat a výborní průvodci
Hamilton´s 1880 Camp leží v Krugeru, u řeky v koncesi Imbali v Edvardském stylu.

5 nejlepších míst na Panorama route
Mac- Mac falls, dole se můžete pod 65 metrů vysokými vodopády osvěžit
Lisbon Falls vodopády mají výšku 90 metrů, je to nejvyšší vodopád v této oblasti
God´s Window leží na kraji srázu a vypadá jako kouzelné okno s výhledem na Mozambik
Bourke´s Luck Potholes - cylindrické hrnce vytvořené erozí vody lze vidět z vyhíídkových stezek
Three Rondavels - krásná vyhlídka na Blyde River Canyon - tři skály zakulaceného tvaru.

Nejméně známé místo - zlatokopecké městečko Barberton s Viktoriánskou architekturou na pěkné místě na úpatí pohoří Makhonjwa Mountains. Málo navštěvované jsou jeskyně Sudwala caves nedaleko Mbombela, jsou tu krásné krápníkové útvary. Rozmazlit se můžete v Sabi Sabi soukromé rezervaci - vysoce oceňovaná Earth lodge kombinuje inovativní podzemní architekturu, vynikající kuchyň a pozorování zvířat. Pro méně náročné The Lowveld National Botanical Garden na okraji Mbombela má prostředí jakoby v džungli, zde se líbí ornitologům a botanikům. Vyhlídková trasa: Panorama route.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz