www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Národní parky Etiopie

Simien Mountains NP

Národní parky a rezervace Afriky

V Etiopii najdete 10 národních parků:
* Abijatta-Shalla National Park
* Awash National Park
* Bale Mountains National Park
* Gambela National Park
* Mago National Park
* Maze National Park
* Nechisar National Park
* Omo National Park
* Semien Mountains National Park
* Yangudi Rassa National Park

Rezervace divoké zvěře:
* Didessa Wildlife Sanctuary
* Harar Wildlife Sanctuary
* Kuni-Muktar Mountain Nyala Sanctuary
* Senkele Wildlife Sanctuary
* Stephanie Wildlife Sanctuary
* Yabelo Wildlife Sanctuary

Národní park Simien Mountains NP
Přírodní síly vytvořily v parku před milióny let neuvěřitelnou krajinu, hluboké strže a kopce, fantastické výhledy, Ras Dashen (4.439 m). Některé cesty jsou jen těžko zdolatelné autem 4x4, ideální místo na několikadenní trekking. Hory patří k největším horským masívům v Africe, je tu mnoho vrcholků nad 4.000 metrů. Čtvrtá nejvyšší hora v Africe a nejvyšší v Etiopii je Ras Dejen (4.620 metrů). Je tu k vidění kromě nádherné krajiny mnoho druhů ptáků, rostlin i endemičtí savci (lišky, paviáni). Maximální teploty během dne jsou 15˚C, v noci 3-5˚C. Park byl vyhlášen místem světového dědictví UNESCO. Zaujímá plochu 232 km2, hlavní druhy zvířat jsou etiopský vlk, gelada, walia ibex. Některé zdroje uvádějí výšku Ras Dashen 4.533 metrů, jiné 4.620 metrů.

Pohoří Bale
Pohoří Bale se rozprostírá na ploše 2.400 km2, vrcholky dosahují výšky přes 4.000 metrů, nachází se zde druhý nejvyšší vrcholek v zemi. V parku jsou pláně, lesy i buš a žije tu několik endemických druhů savců - horská nyala a simieneská liška. V lese žijí různé druhy prasat, lvi, levharti, hyeny skvrnité, psi hyenovití a další včetně 16 druhů endemických ptáků. Park je vhodný na pěší vycházky. Nejlepší ubytování v tomto parku je Bale Mountain lodge,

Národní park Awash
Leží v nížině na východě, 211 km od hlavního města na ploše 827 km2, na jihu jej obklopuje řeka Awash. Dominantou parku je vulkán Fantale (2.007 metrů), kde můžete ještě vidět zbytky lávy. Pláně parku jsou výborné na pozorování zvířat a lze také navštívit strž Awash. Teploty v parku jsou velmi vysoké a dosahují až 42˚C, noci jsou chladnější 10-22˚C. Terén tvoří porosty akácií, kde zdržují malé antilopy dik dik, zebry, gepardi, servalové, levharti, paviáni, kudu, velké želvy, luskouni, karakalové atd. V řece Awash jsou vidět krokodýli a hroši. Ptáků tu lze najít více než 350 druhů (pštrosi, písař hadilov atd.). V parku jsou dobře udržované stezky, doporučuje se najmout si průvodce parkem. Na severu u Filwoha leží horké prameny, na jihu jsou vodopády na řece Awash. Je tu možný i rafting na dva nebo tři dny mezi krásnými útesy a kaňony. Místa na kempování leží u řeky nad vodopády, velké stromy poskytují stín i místo pro spousty ptáků. U kempu je muzeum.

Národní park Mago
Park leží na východním břehu řeky Omo, 770 km JZ od Addis Ababy na ploše 2.162 km2. Žijí zde různé kmeny, z nichž nejzajímavější jsou Mursi, Banna, Hammer, Bodi a Dizi žijící ještě svým primitivním způsobem. Nejvyšší bod je Mount Mago, krajina je travnatá savana, která poskytuje útočiště 56 druhům savců (bůvoli, žirafy, sloni, lvi, gepardi, zebry, levharti atd.).

Národní park Omo
Národní park Omo s rozlohou 4.068 km2 leží na západním břehu řeky Omo, při hranici se Súdánem, 870 km JZ od Addis Ababy. Žijí zde divoká zvířata (bůvoli, žirafy, buvolci, gepardi, lvi, zebry), 306 druhů ptáků, lze zde trekovat a navštívit kmen Suma (hliněná kulatá destička ve rtech). Park není snadno přístupný, vedení se nachází 75 km od osady Kibish, je tu však kemp na řece Mui a přistávací plocha.

Národní park Gambella
Rozloha 5.060 km2, leží ve městě Gambella a u říčního systému řeky Akobo. I když je málo navštěvovaný, lze zde najít endemické druhy zvířat, ale také antilopy, slony, bůvoly a žirafy.

Národní parky Abijatta - Shalla Lakes
Leží ve Velké příkopové propadlině, 200 km od Addis Ababy. Lake Langano je základnou pro návštěvu národního parku, který má rozlohu 887 km2, z nichž je 482 km2 zabírají dvě jezera. Nachází se ve výšce 1.540 - 2.075 metrů, nejvyšší bod je Mount Fike, ležící mezi jezery. Stezky v parku se stále budují, nyní jsou zde čtyři vstupy, při příjezdu z Addis Ababy přijedete k bráně Horakello, kde teče malý potok mezi jezery Langano a Abijatta. Park byl vytvořen na ochranu ptactva, kromě vodního ptactva jsou zde i jiná zvířata.
Jezero Abijatta je mělké asi 14 metrů, voda protéká do malého potoka Horakello, kolem rostou akácie a tráva.
Jezero Shalla je obklopeno černými útesy, které se odrážejí ve vodě, je to nejhlubší jezero Velké příkopové propadliny (260 metrů). Ze dna tohoto nádherného jezera obklopeného tajemstvím vyvěrají horké prameny. Ostrovy na jezeře Shalla jsou ptačím rájem. Žije jich tu asi 400 druhů.
Abijatta je alkalinové jezero, žijí zde plameňáci a pelikáni a další vodní ptáci. Kromě toho tu lze vidět gazely, oribi, šakaly, divoká prasata. Další atrakcí v této oblasti je Senkello Swayne Hartebeest Sanctuary. Žije zde endemický druh bůvolce, který se dříve vyskytoval na pláních Somálska a Etiopie.
Horké prameny jsou zbytky velké vulkanické aktivity. V parku nejsou hotely, ale dá se zde kempovat.

Národní park Nechi Sar
Leží 510 km jižně od Addis Ababa u města Arba Minch mezi jezery Abaya a Chamo. Na 514 km2 savany se volně pohybují různé antilopy, bůvolci, gazely, najdete tu i krokodýly, paviány a 188 druhů ptáků. Pozadí hor vytváří zajímavou a krásnou krajinu, park je dobře přístupný, na východní straně vyvěrají horké prameny. Ubytování je k dispozici ve Wendo Genet, Arba Minch a Awasa, v parku jsou kempy.


Abidjatta-Shalla National Park
Awash National Park
Bale Mountains National Park
Gambela National Park
Mago National Park
Nechisar National Park
Omo National Park
Simien Mountains National Park
Yangudi Rassa National Park

www odkazy

http://en.wikipedia.org/wiki/National_parks_in_Ethiopia

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz