www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Nigérie

Praktické informace na cestu do Afriky

Krásná země, se stovkami kilometrů podél Atlantického oceánu, přírodními rezervacemi se zvířaty, přátelští lidé, nedotčené kultury, festivaly.

Víza stojí 70 GBP a musí být zařízena předem.

Vstupní formality
Ke vstupu do Nigérie potřebuje český občan platný cestovní pas. Jeho platnost by měla přesahovat 12 měsíců od předpokládaného data odjezdu z Nigérie.
Vízum můžete získat na zastupitelském úřadě Nigérie v zahraničí. V žádném případě nelze cestovat do Nigérie bez víza. Přihlašovací povinnost u místních imigračních úřadů po příjezdu není zavedena. Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu Nigérie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
Nezbytnou součástí dokladů je očkovací průkaz se záznamem o očkování proti žluté zimnici.

a) Seznam zboží, které se nesmí z Nigérie vyvážet: fazole, rýže, kasava, kukuřice, jam, dřevo neopracované a řezané, neopracované kůže, železný šrot a nezpracovaný kaučuk. Vývoz kulturních a uměleckých předmětů je omezen.
b) Seznam zboží, které se nesmí dovážet: vzduchové a všechny ostatní druhy pistolí, zbraně, padělané peníze, letecký fotografický papír, bižuterie z hořlavých plastických materiálů, nepoužité faktury, nepoužité tikety sázkových kanceláří, ulity mořských plžů zavinutce penízkovitého, prošlý čaj, pornografická literatura, marihuana, zápalky s bílým fosforem, předměty, jež by mohly ohrozit náboženské či etnické cítění obyvatelstva, maso, zelenina a další potraviny hygienicky závadné, oblečení s natištěnými výňatky z koránu, second-hand oblečení, stříbrné a slitinové mince neplatné v Nigérii, lihoviny s výjimkou likérů, brandy, ginu, rumu a whisky, sorghum, proso, pšeničná mouka, rostlinný olej, sádra, repelenty proti komárům, obnošené šactvo, ovocné džusy v prodejním balení, léky (v jiném než přiměřeném množství pro osobní potřebu), textil, těstoviny a sušenky, stolní konzumní voda.

Bílým se v Nigérii říká oyinbo. V současné době hlavně na severu operuje Boko Haram.
V Nigérii najdete největší diversitu motýlů na světě / Calabar/. Skoro každý stát zde má své atrakce.Velvyslanectví České republiky v Abuji je akreditováno pro Nigerijskou federativní republiku, Beninskou republiku, Nigerskou republiku, Čadskou republiku, Středoafrickou republiku, Gabonskou republiku, Republiku Rovníková Guinea, Kamerunskou republiku, Konžskou republiku a Konžskou demokratickou republiku.

Adresa a spojení na Velvyslanectví České republiky v Abuji:

Embassy of the Czech Republic in Abuja
5 Gnassingbe Eyadema Street
Asokoro, Abuja

tel: +234 703 757 1096, +234 815 064 7003
e-mail: abuja@embassy.mzv.cz, commerce_abuja@mzv.cz (obchodní úsek), consular_abuja@mzv.cz (konzulární úsek)

www odkazy

http://www.nigeriatourism.net/

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz