www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

North West - Severozápad

Provincie, města Afriky

Dvě hodiny od Johannesburgu, v srdci buše najdete velmi zajímavé místo - vyjímečný Palace of Lost City a Sun City resort, jste-li golfista, určitě oceníte krásná golfová hřiště. Najdete zde ručně vytvořenou pláž a umělé moře s vlnami. Zde se odehrávají i koncerty a různé slavnostní události.

V blízkosti Sun City se nachází NP Pilanesberg, domov Velké pětky, ráj pro pozorovatele ptáků. Můžete zde pozorovat zvířata např. z čihadla Scavenger Hide, podzemní pozorovatelna se skleněnými dvěřmi, místo na pozorování ptáků uprostřed jezera Mankwe Dam.

Dále na sever 4-5 hodin jízdy od Johannesburgu leží Madikwe Game Reserve, zde probíhá jeden z nejúspěšnějších projektů ochrany psa hyenovitého a žije zde i mnoho další zvěře. Nedávno zde vzniklo několik exkluzivních safari lodgí.

Provincie se táhne na západ od Gauteng k hranicím s Botswanoumhlavní atrakcí jsou zvířecí rezervace - Pilanesberg a Madikwe, patří k deseti nejlepším safari destinacím v JAR. Ale jsou tu méně známé rezervace, kde lze jezdit po vlastní ose Borakalalo, Molop a Barberspan.

Nejzajímavější místa:
Zvířecí rezervace Pilanesberg
Park má rozlohu 550 km2, hodí se i pro safari po vlastní ose, je to nejbližší rezervace s Velkou pětkou od letiště v Johannesburgu. Rozkládá se ve vyhaslém vulkánu, pozorování zvěře je zde výborné, je tu hodně slonů a nosorožců bílých, mnoho ptáků - více než 350 druhů. Při safari můžete vidět i lvy, levharty a hyeny.

Madikwe zvířecí rezervace
Velký úspěch ochranářů v JAR, rezervace o rozloze 750 km2 u hranic s Botswanou byla vytvořena z neúrodné farmy v roce 1991. Nyní zde žije 60 druhů savců, včetně Velké pětky, lze tu vidět i psy hyenovité a mnoho ptáků. Safari se zde pořádají se zkušenými průvodci z malých kempů s all-inclusive, podobných jako u Krugeru, ale blíže z Gautengu.

Mahikeng
Provinční hlavní město, dříve Mafeking, je známé 217 dny obléhání během anglo-bůrské války (1899-1902) a hrdinou velitelem Robertu Baden-Powellovi. Vše je zdokumentováno v muzeu Mahikeng, jsou zde exponáty týkající se původních místních kultur. Další zajímavé místo je dům politika a novináře bojujícího za lidská práva Tsekisho ´Sol´ Plaatje (1876-1932), u města leží malá zvířecí rezervace.

Komplex Sun City
Vznikl v 70.letech 20.století pro hráče, striptýzy a další formy zábavy v době apartheidu na území Bophuthatswana. Je to stále Las Vegas v buši, je tu obrovské kasino, golfová hřiště a mnohem více atrakcí - Valley of Waves jezero s vlnami, 4 hotely, v blízkosti se nachází park Pilanesberg.

Barbersan - ptačí útočiště
Leží na západě provincie, mokřada Ramsar, rozkládá se na 40 km2, nejlépe je navštívit jej v létě, když se tu páří pelikáni, plaměňáci, volavky, jeřábi a další ptáci.

5 kulturních a historických míst
Lesedi - kulturní vesnice Zulu, Ndebele, Xhosa, Pedi, Basotho kmeny
Taung místo dědictví, v roce 1924 zde byla nalezena dětská lebka Australopitheka, pojmenovaná Taung, první hominidní fosílie nalezená v Africe.
Kanon Kopje dříve osada z doby kamenné, nyní místo pevnosti z roku 1885
Gaabo Notho - vesnice na kopci, zajímavá prohlídka a tradiční jídlo
Motseng Cultural Village spojená se Sun City, kde ze vidět 8 kmenů JAR

5 menších rezervací
Bloemhof Dam Nature reserve - křoviska Kalahari kolem jezera na Vaal River, žijí zde pakoně, antilopy losí a další antilopy
Boskop Nature reserve - rybaření, plavba na kanoe, pozorování ptáků a zveře
Mahikeng game reserve - safari vyjížďky - nosorožci, bůvoli a žirafy
Molopo nature reserve - povoleny jsou noční safari po vlastní ose
Vaalkop Dam Nature reserve - rybaření, pozorování ptáků - 350 druhů - severně od Brits

Méně známá místa
Volně můžete chodit v rezervaci 130 km2 - Burakalalo game reserve, 350 druhů ptáků, žírafy, nosorožci a antilopy
Magaliesberg - krásné pohoří s mnoha trasami. Rozmazlit se můžete v Palace of the Lost City, pro méně náročné jsou tu rezervace s možností kempování s vlastním stravováním - Borakalalo a Molopo. Vyhlídkové jízdy - cesta přes Hartebeespoort Dam je krásná, nedávno otevřená lanovka Harties Cableway - krásné výhledy.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz