www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Pět věcí, které musíte zažít v Botswaně

Rady na cesty po Africe

Většina návštěvníků Botswany na týden nebo na dva týdny se obvykle ubytuje ve třech nebo 4 kempech. Existuje pět základních věcí, které musíte v Botswaně prožít.

1. Výlet na mokoro
Výlet na lodi by měl být zahrnut v každém itineráři, mokoro se tradičně používá jako rybářská loď, dříve vydlabaná ze kmene stromu, nyní se vyrábí ze sklolaminátu. Mokoro se používají na průzkum Delty Okavango, na pozorování a fotografování zvířat. Do lodi se vejde jeden nebo dva pasažéři a zkušený lodivod, který mokoro ovládá, dává pozor na hrochy, aby loď nepřevrátili.

2. Plavba po řece Chobe
Další možností plavby na lodi je po řece Chobe a pozorování zvířat z lodi, lze vidět mnoho slonů, hrochů, bůvolů, krokodýlů, puku a dalších. Mnoho kempů a lodgí nabízí privátní plavby.

3.Návštěva zvířecí rezervace Moremi
Moremi leží ve střední a východní části Okavanga, kde jsou záplavové pláně, travnaté planiny a porosty mopane, je tu vynikající pozorování ptáků (400 druhů), hrochů, slonů, bůvolů a predátorů včetně lva a levharta. Jako první rezervace v Africe byla vytvořena místními obyvateli, pojmenována je podle třetí ženy náčelníka Moremi, která se ujala iniciativy a vyhlásila toto místo parkem v roce 1963.

4. Objevování kultury
Výlet do Botswany byl měl zahrnovat i setkání s místním obyvatelstvem - Bušmeni v Kalahari nebo místní kmeny kolem delty, kde ženy tradičně pletou košíky a muži používají staré metody rybaření. Mnoho z kempů v Botswaně má dobré vztahy s místními komunitami a doporučují návštěvu blízkých vesnic.

5. Vyhlídkový let
I ten se velmi doporučuje - přelet nad deltou Okavango je nádherný zážitek, můžete fotografovat zvířata z ptačího pohledu. Lze si i vybrat přelet helikoptérou s odejmutými dveřmi, aby se dalo lépe fotit. Samozřejmostí je přesun mezi jednotlivými kempy malým letadlem.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz