www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Pobřeží Afriky

Aktuality - Afrika

Za posledních dvacet let se možnosti pobytu na pobřeží Afriky velmi zlepšily. Celé východní pobřeží má délku 30.500 km.

Nungwi na Zanzibaru bylo dlouho poklidným místem, ale v polovině 90.let 20.století se zde začaly stavět hotely a resorty. Dnes je dlouhá písečná pláž poseta hotely od nejdražších jako je Royal Zanzibar Beach Resort nebo Hideway of Nungwi po levnější Smiles beach hotel nebo Amaan Bungalows. Výlet do rezervace želv zelených je povinností. Nungwi kombinuje plážový život, zapojení komunity a snahu o ochranu přírody. V Tanzánii je další skrytý pobřežní poklad - Saadani National Park o rozloze 1100 km2 se táhne podél Indického oceánu a zárveň nabízí pozorování zvířat u prázdných pláží. Vidět tu lze žirafy, zebry, antilopy, hrochy, krokodýly a množství druhů ptáků.Mořský život je také fantastický- zelené želvy a chráněná pláž, delfíni, velryby a mnoho druhů ryb. Toto místo získalo status parku v roce 2005 a i množství zvířat v parku se od té doby zvýšilo. V parku jsou jen tři místa na ubytování- Saadani Camp -jen 13 chatek na pláži postavených z místních materiálů.

Dále na jihu leží Mozambik s nádhernými plážemi, když v roce 1992 skončila občanská válka, zlepšila se bezpečnost a infrastruktura. Malé městečko Vilanculos je rájem pro milovníky pláže, dlouhé bílé pláže s palmami, v městečku je tržiště, kde se prodává vše od čerstvých ryb po barevné capulana-látky, množství restaurací a obchodů. Vilanculos nabízí výlety na dhow, rybaření, potápění -hlavně na přilehlém souostroví Bazaruto. V moři tu žijí tropické ryby a korály, 5 druhů delfínů, velryby ,žraloci, karety a mořské krávy ( dugong). Bazaruto se rychle orzvíjí, Anantara Bazaruto Island resort nabízí vilky na pláži vybavené jacuzzi a vším komfortem. Na pobřeží ve Vilanculos je k dispozici levnější ubytování na pláži např. Baobab Beach. Dalším krásným místem na pobřeží Mozambiku je Tofo a Barra, v blízkosti pobřeží se nacházejí korálové útesy. žijí zde manty a žraloci velrybí. Tofo byla klidná rybářskí vesnice, nyní je tu živo, mnoho barů, tržiště, restaurace,vzniklo tu mnoho hotelů na pláži - Hotel Tofo Mar, odlehlejší je Barra - Barra Beach Club nebo Blu Footrpints Eco lodge. Jsou to oblíbená místa potápěčů.


Vzácné ostrovy
Fanjove Private Island v Tanzánii je součástí odlehleého souostroví Songo Songo, 140 km jižně od Dar es Salaamu,je tu postaveno 6 luxusních chatek z místních materiálů zcela v souladu s přírodou. Na ostrově se zcela respektuje fauna i flora. Žije tu množství ptáků, mnoho druhů zajímavých motýlů, korýšů -největší pozemský krab kokosový, který dosahuje velikosti až 60 cm. Lze tu šnorchlovat, potápět se a obdivovat bohatý mořský život. (delfíny, velryby od července do října). Fanjove je také místo,kde kladou svá velce želvy zelené. 3% procenta příjmu lodge jde do rozvoje místní komunity. Jediný způsob,jak se sem dostat je s Costal Aviation na sousední ostrov Songo Songo přes Mafia a pak tradiční dhow na Fanjove.

Dalším vzácným ostrovem je Nosy Ankao na severozápadě Madagascaru,kde je postavena nová lodge Miavana. je to nádherná designová stavba, první na ostrově, velice luxusní, I zde podporují místní komunitu a ochranu přírody. Místní se naučili mnoho činností, které jim přinášejí výdělky -od řízení lodí, po průvodcování po ostrově,šnorchlování ,masáže a další. Také se tu velmi dbá na sázení původních stromů a ochranu místní fuany. Miavana leží v chráněné oblasti Manambato a spolupracuje s místními komunitami, Miavana nakupuje ryby od rybářů, kteří mají licenci, Na ostrově také žije několik druhů želv. Dostat se sem lze z Antananariva a pak na Nosy Be, odtud Vás helikoptéra přepraví na Nosy Ankao,

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz