www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Podnebí v Namibii

Podnebí a přírodní poměry Afrika

Země má dlouhé pobřeží, které hraničí s pouští Namib. Uprostřed se nachází náhorní planina a horská pásma. Zbytek země má polopouštní charakter, protíná jej několik řek. Nejsevernější oblasti jsou tropické, hlavně v oblasti řeky Kunene a v části Caprivi Strip, s typickou vegetací a klimatem. Všeobecně je to však horká a suchá země, jsou zde však i místní extrémy. Studené pobřeží Atlantiku je vlhké a mlhavé v létě, v zimě vanou horké a suché větry z vnitrozemí. V horských oblastech je chladněji, s většími srážkami. Hraniční oblasti s Angolou a Zambií jsou tropické - horké a vlhké. Většina vnitrozemí je pouštního nebo polopouštního charakteru.

Všude v Namibii svítí slunce 300 dní v roce, ale teploty a déšťové srážky se liší podle období a podle místa. Studený Benguelský proud udržuje pobřeží chladné a bez dešťů. Ve středu země spadne většina dešťových srážek od listopadu do dubna. Ve vysokých polohách a během zimy mohou být noci chladné, ale zemi lze navštívit během celého roku a užít si příjemné počasí. Většina lidí se vyhýbá velkému horku v Namib-Naukluft a v Etosha NP od prosince do března. Jsou zde velmi malé dešťové srážky a dlouhá období sucha.
Všechny deště ve vnitrozemí spadnou od listopadu do dubna, letní teploty mohou dosáhnout více než 35°C. Na pobřeží bývá chladněji díky studenému Benguelskému proudu.

Příroda
Přírodní rezervace: zaujímají 15% rozlohy země
Nejvyšší hora: Brandberg 2.579 m, další hory Spitzkoppe 1.728 m a 1.584 m, Moltkeblick 2.480 m, Gamsberg 2.349 m
Řeky: Oranje - jižní hranice s JAR, Kunene, Okavango, Zambezi a Kwando/ Linyanti/ Chobe na severu
sezónní řeky Fishfluss, Kuiseb, Swakop a Ugab.

Namibie je země s 300 dny slunečního svitu. Zima je tu od května do září, teploty ve vnitrozemí se pohybují od 18° do 25°C během dne, v noci padají teploty až pod nulu.
Léto - říjen-duben, průměrná teplota během dne 20°- 34°C. Teploty nad 40°C jsou často zaznamenány na severu a jihu země. Pobřeží je ovlivňováno studeným Bengueleským proudem a je tu relativně stabilní teplota od 15°- 25°C, v noci jsou tu často husté mlhy. Vlhkost vzduchu je na většině území obvykle velmi nízká, ale může být až 80% na dálném severu v létě. Období dešťů je od října do dubna, průměrný úhrn srážek je od 50 mm podél pobřeží po 350 mm ve středu země a 700 mm v Caprivi. Sporadické deště neovlivňují kvalitu cest, ale turisté musí dávat pozor, když přejíždějí řeky nebo zde kempují v řečištích během dešťů, protože jsou běžné rychlé záplavy. Zabalte si oblečení do tepla i do zimy, klobouky, sluneční brýle, balzám na rty, zvlhčovač a krém na opalování jsou základem výbavy.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz