www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Podnebí ve Rwandě

Podnebí a přírodní poměry Afrika

Rwanda je vnitrozemský stát ve střední Africe, známý také jako Země tisíce kopců. Ve Rwandě je 5 sopek, 23 jezer a mnoho řek. Země leží 1.270 km západně od Indického oceánu a 2.000 km východně od Atlantického oceánu - doslova v srdci Afriky.

Největší sladkovodní jezero v zemi - Lake Kivu tvoří hranice s DRC, nejvyšší pohoří jsou součástí pohoří Virunga, Velká příkopová propadlina prochází západní Rwandou a tvoří rozvodí dvou největších vodních systémů Afriky: Nilu a Conga.
Západ a střed země je tvořen nekonečnými horami s jezery, většina této části země leží ve výšce 1.500 - 2.500 metrů nad mořem. Jen na východě země je krajina rovinatější podél Lake Victoria, dominantní je zde řeka Kagera, která se vlévá do Lake Victoria, jež tvoří nejvzdálenější pramen nejdelší řeky na světě Nilu - část tohoto ekosystému je chráněna v NP Akagera.

Díky své velké nadmořské výšce má Rwanda příjemné vysokohorské tropické klima, teploty se mění podle oblastí a nadmořské výšky, průměrná denní teplota je 30°C, kromě vysokých hor, kde je chladněji.
Jsou tu čtyři období - dlouhé deště od poloviny března do poloviny května, krátké deště od poloviny října do poloviny prosince, dlouhé období sucha od poloviny května do poloviny října a krátké období sucha od poloviny prosince do poloviny března. Severovýchod má více dešťových srážek než zbytek země.

V prehistorických dobách byla Rwanda pokryta horským deštným pralesem, s příchodem zemědělství za posledních 2000 let a hlavně za posledních sto let, zůstal ve Rwandě poslední velký prales Nyungwe a několik dalších menších lesů - Cyamudongo a Mukara. Východ země je tvořen africkou buší - savanou - travnatými porosty se stromy akácií.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz