www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Proč vzít děti na safari

Rady na cesty po Africe

Afrika otvírá oči všem, kteří sem přijedou, cesta na safari je stimulující a poučná.

Průvodci se většinou stanou velkými přáteli s vašimi dětmi, ukáží jim v přírodě věci, o kterých doposud neměly ani zdání. Dobrý průvodce na safari je velmi důležitý, dovede zaujmout děti každého věku. Děti se seznámí s opravdovým světem a dozvědí se mnoho o přírodě a zvířatech. Safari lze pojmout i jako digitální detox. Děti objeví přírodu ve své kráse a drsnosti. Snadno se můžete vyhnout oblastem s malárií např. na mnoha místech v JAR nebo v Namibii, Děti nikdy nezapomenou na své první setkán í se slonem nebo lvem. Bude je očekávat prach, brzké ranní vstávání, nepohodlné cestování, ale na setkání se zvířaty nikdy nezapomenou, Místo na safari je třeba také pečlivě vybrat podle věku dětí. Safari je jak zábavné, tak poučné, děti se mohou naučit i mnoho dovedností např. chytat ryby, rozpoznávat stopy zvířat, dělat sošky z hlíny, jak používat luk atd. V mnoha lodgích jsou i herny pro děti.
Vaši potomci se také potkají s různými kulturami Masajové,Batwa, Xhosa, Zulu nebo dalšími domorodými kmeny. Personál v lodgích se o děti vzorně stará. Mnoho kempů a lodgí nabízí speciální aktivity pro děti.
Z vašich dětí se mohou stát ochránci přírody, když vidí úsilí místních a setkají se přírodou nejen virtuálně.
Pokud jedete s dětmi máte dvě možnosti ubytování - v lodgcíh nebo v kempech. Na kempové safari musí být děti obvykkle starší než 12 let a také některá exkluzivní ubytovací zařízení mají tento minimální věk určen. Avšak existuje mnoho lodgí a kempů ,které se na rodiny specializují. Pro dobrodružnější povahy lze půjčit auto 4x4 se stany na střeše a zajistit kempy.
Safari můžete kombinovat s mnoha dalšími aktivitami např. pobytem u moře, návštěvou např. Kapského Města, v Zambii a Zimbabwe s návštěvou Victoria Falls, v Namibii s jízdou na prkněch po písku,jízdou na koních v JAR atd.
Otázka je vždy,zda je to bezpečné . vyberte vždy zemi s nižším výskytem malárie ,pro njemenší nemalarické oblasti.
Voda z kohoutku obvykle není pitná, jen některé lodge bývají oplocené,ale ty ostatní mají proto minimální věk možný u ubytovaných dětí, aby se zvířata nepolekala,když se poleká dítě a třeba vykřikne.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz