www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Rady,jak si naplánovat vaše safari

Rady na cesty po Africe

Zde jsou návrhy, co si s sebou vzít, kdy jet,kam,kde jsou skryté poklady,jak si nejlépe užít čas na safari.

1.Čas -když jste na safari nejdůležítější je doba na při safari vyjížďkách,možná se Vám ráno nebude chtít vstávat,ale ráno se ději v buši zázraky,na safari si nechte alespoň tři noci a spánek můžete dohnat přes den. vypněte svůj mobilní telefon
2. Plánování -zeptejte se odborníků,kteří místa navštívili a nejlépe vyberou místa, která se pro Vás hodí, váš agent by měl osobně znát doporučované místo. Pokud chcete mít letecké safari, často ušetříte hodně času a někdy také peněz,
Zjistěte si nadmořskou výšku míst, která chcete navštívit. Rozhodněte se,která zvířata chcete vidět, ne všechny parky nabízejí všechny druhy,jaký zážitek byste rádi měli, vyberte si místa která nabízejí rovnováhu mezi buší a komfortem, dodržují ochranářskou etiku a mají výborné průvodce. První otázka, která musí padnout je : kdy chcete cestovat.. aby jste nejeli v nesprávnou dobu na nesprávné místo. Osobní znalost je nenahraditelná, správné informace vám nemůže podat ani internet.

3.Rozpočet- self drive vám nabízí možnost svobody a ušetření peněz, můžete také jet v nízkou sezonu, abyste ušetřili, ceny ubytování bývají o dost levnější

4. Zaměření - snažte se soustředit i na drobnosti, na různé zvuky, vůně, sfarai je jedinečný zážitek, zapomeňte na Wi-fi,odložte hodinky a telefon, co nejvíce foťe a ponořte se do přírody,kultury a nových zážitků, tyto vzpomínky jsou na celý život.

5.Létání - pro fotografy se hodí najmout si malé letadlo,lze mít navíc 75 kg a zaplatit si dětskou cenu za sedadlo. Po dlouhém letu je příjemné uvítání naší službou na letišti.

6. Destinace - pokud chcete stopovat šimpanzy v Ugandě, zarezervujte si stopování za 70 USD. Výběr období pro stopování goril ve Rwandě je zásadní,v dubnu , květnu a listopadu je zde velice mokro a kluzko, v Ugandě je to dobrý čas, jelikož déšť tu není tak intenzivní a jsou zde slevy na permity a ubytování.
Ganoarezhou v Zimbabwe je skrytý poklad, bedotčená divočina a malebná krahina, žije zde mnoho psů hyenových a jsou tu útesy Chilojo cliffs, zajeďte tam dříve,než sem bude jezdit hodně lidí. Rwanda není jen o stopování goril, ale jsou tu i mystická místa jako les v Musanze,Pokud máte zájem o soukromou rezervaci,ale nemáte dostatek prostředků, navštivte Tembe Elephant Park v JAR, jediná lodge v parku nabízí balíček all incliusive a luxusní ubytování za rozumné ceny, je to veřejný park, ale zřídka navštěvovaný. Jeďte do jižní Tanzánie. zde se dají najít místa s nízkými cenami a lze zde zůstat déle,kromě safari vyjížděk si můžete užít i pěší safari, plavbu na lodi a rybaření.

7.Zapojení komunit - mějte na mysli zodpovědnou turistiku,zjistěte si, zda poskytoval ubytování zapojuje místní komunitu, zda monitoruje dopad turismu na přírodní prostředí a pomáhá při ochraně přírody. Přijeďte se správným postojem a otevřenýma očima,pozorujte zázraky přírody, vše vychutnávejte plnými doušky, naučíte si mnoho od místních lidí,mluvte s nimi.

8.Způsob cestování - na safrai můžete jet jako součást skupiny nebo individuálně, skupinová safari jsou levnější někdy a mohou být orientovaná např. na pozorování ptáků, fotografování apod. Velkým luxusem je mít své privátní safari auto s řidičem.

9. Fotografování -pokud chcete fotografovat, nestřídejte mnoho míst.,nejen že Vám to ušetří peníze,ale budete mít i více času na fotografování a seznámíte se lépe s daným místem. Když si budete rezervovat fotografické safari, ptejte se kolik lidí je v autě,kde leží vaše lodge vzhledem k parku,jsou zde nějaká čihadla,zda je k dispozici speciální průvodce, kolik aut jezdí v koncesi, zda je povolena jízda off road, v kolik hodin můžete být na místě a kdy jej musíte opustit. Kameru mějte vždy po ruce, abyste něco nepropásli. Pokud se obáváte prachu, něčím kameru pokryjte,

10. Jízda po vlastní ose - self drive , seznamte se s místy, kde můžete načerpat pohonné hmoty, ne všechny vesnice na mapě mají čerpací stanici, je třeba si pohonné hmoty dobře rozpočítat. Neptejte se na cestu, kolik je to kilometrů,ale spíše kolik hodin cesta bude trvat, vzdálenosti mohou být velmi zavádějící,díky stavu cest nebo pravidlům v parku, rychlosti. Pokud chcete jet po vlastní ose a nejste zkušení řidiči auta 4x4, raději si předem objednejte kurz a pak se terpve vydejte na cestu.

11. Péče o sebe samého - dehydratace může být závažná a může zničit vaše safari, není to jen o tom, pít hodně vody,ale i o doplňování solí,které ztrácíte působením slunce a větru. Vezměte si s sebou vlastní Gatorade -prášek energetického nápoje, Vždy si vyklepte boty, než si je obujete,nikdy nevíte, kdo se v nich přes noc ubytoval. Prach patří k safari, vezměte si sebou na osvěžení vlhčené ubrousky, nejlepší jak se bránit kousnutí od komára nebo tsetse, je použití krému na hemeroidy.

12. Technologie - pro migracu si můžete stáhnout HerdTracker Aoo, realánou mapu,která zobrazuje aktuální stav migrace zvířat,lepší je se ubytovat v polostálých kempech,které sledují migraci.

13.Co si zabalit - dámy nezapomeňte si vzít s sebou sportovní podprsenku na hrbolaté cesty hodí se i náhradní brýle, nabíječku, nepromokavý obal na kameru, kikoi nebo sarong je multifunkční,můžete jej použít jako šálu, dát si jej na hlavu, namočit jej a ochladit si tělo nebo jej použít jako ručník. Nezapomeňte tužky, bloky, pište si jednoduchý deník každý den, můžete mít více tužek a zápisníků,které můžete darovat místním na venkově. Nezapomeňte si dalekohled.

14. Ubytování - I když jste začátečníci nebo pokročilí v Africe, snažte se strávit více času na jednom místě, raději tři noci na jednom místě,které si tak můžete lépe vychutnat, Obvykle provozovatelé ubytování, kteří se starají o místní komunitu, věnují stejně tak péči svým hostům. Výběr aktivit je důležitý, ujistěte se , zda budete blízko zvířata ne blízko dalších turistů.

15. Aktivity - upřesně te předem vedení lodge vaše zájmy - zda pozorování ptáků,malování,fotografování, geologie,sklaní umění,hmyz,stopování,plazi atd. vše se dá předem připravit. Uvažujte si o kurzu nejen o normálním safari, tak abyste pochopili celý ekosystém. V kurzu získáte dvojí zkušenost- autentické safari a získání mnoha vědomostí. Pozorujte i hvězdy, noční aspekt safari je často opomíjen, jeďte na noční safari,vypněte motor,světla a jen naslouchejte nekonečnému ráji.

16. S dětmi na safari je jedinečná zkušenost,můžete pro ně vyžádat speciální aktivity, mít vlastní auto nebo loď, vše lze naplánovat přesně pro zájmy rodiny. Můžete si vybrat z různých druhů safari,pro menší děti je náročné zůstat v klidu dvakrát denně po čtyřech hodinách, snažte se kombinovat s návštěvou vesnice nebo školy, plavbou na lodi nebo rybařením a dalšími aktivitami dle nabídky.

17. Průvodci -ti co jedou poprvé na safari, by měli jet s průvodcem,jinak o mnoho přijdete, s průvodcem se toho mnoho naučíte. Nejlepší je soukromé safari s průvodcem,pokud jedete s dětmi, vyžádejte si speciálního průvodce, který ví, jak se dětem věnovat. Pokud jste v NP Etosha, uvažujte i o pěším safari v přilehlých soukromých koncesích, seznámíte se tak lépe s místním ekosystémem.

18.Proč bych měl jet na safari : během safari se cítíte, že žijete blíže s přírodou,zpomalíte své tempo a budete mít více času ocenit i malé věci, nadýcháte se zdravého vzduchu venku a absorbujete vitamin D,uvědomíte si základní potřeby -jídlo, stín, teplo, voda, vše vidíte z jiné perspektivy a uvědomíte si spoustu věcí, na které v běžném životě nemáte čas, vše pak uvidíte novým prizmatem.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz