www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Rady na cestu do Ugandy

Rady na cesty po Africe

V Ugandě se domluvíte anglicky, místní jazyk se nazývá Luganda, používají zde britské zásuvky, víza můžete získat na hranicích za 50 USD, v Ugandě je malárie, je třeba mít očkování proti žluté zimnici a doporučuje se i očkování proti žloutence A a B, vzteklině a meningitidě.

Za 1 USD dostanete cca 2770 Ush - ugandských šilinků, kreditky se přijímají většinou jen ve městech. Do Ugandy se dostanete s mnoha aerolinkami - SN, TK, BA, KLM, KQ, SAA a ET.
Nejlepší je jet na organizované safari v autech 4x4, mnoho míst lze také navštívit veřejnou dopravou - autobusy a minibusy, které však jezdí nebezpečnou rychlostí. Většina hlavních silnic je v dobrém stavu, takže se dá jet i po vlastní ose, ale auto 4x4 je nutné do národních parků.
Ubytovat se lze v lodgích a kempech střední kategorie v hlavním turistických místech. Ceny začínají na 130 USD za pokoj, batůžkáři mohou využít místní hotely, hostely a kempy.
Cestování v Ugandě je obvykle bezpečné a kriminalita vůči turistům zde není. Homosexualita je v Ugandě nezákonná a může být potrestána, buďte velmi obezřetní.
Permity na gorily musí být zaplaceny předem a často jsou vyprodány měsíce předem hlavně v období sucha, pokud však máte zájem, máme vždy na každý měsíc permity k dispozici.
Uganda má teplé podnebí celoročně s minimálními výkyvy teplot. Většina dní je slunečných i v období dešťů od března do dubna a října-listopadu, během období dešťů hlavně od března do května je mnoho cest neprůjezdných a prodlužují se tak časy na cestování, také není snadné najít gorily. Nejsušší měsíce jsou leden-únor a červenec-srpen. Nejlepší doba na trek za šimpanzi od května do srpna. Velmi horko a deštivo je od března do května a od října do listopadu. Nejsušší období v Rwenzori na trek je leden-únor a červenec-srpen. Migrují ptáci se zde objevují od října do března. Stopování goril od června do září a prosinec - leden je nejlepší, pozorování zvířat savany červenec-září.

Poznatky z našich cest do Ugandy
1. Ubytujte se raději v Entebbe než v Kampale, vzdálenost je mezi nimi asi 35 km. Kampala má hodně silný provoz aut a špatný vzduch. Entebbe je výbornou základnou pro prozkoumání Mabamba Swamp - jedno z nejlepších míst, kde lze vidět člunozobce a další vodní ptáky, také Lake Victoria ,kde leze vidět šimpanze. Ubytování v Entebbe a okolí je také na výběr.
2. Nechoďte na trek za šimpanzi v Kibale ráno, je tu mnohem více lidí než odpoledne, ještě lepší je Budongo forest po cestě na Murchison Falls nebo Kyambure Gorge v QENP a také třikrát levnější je to v Kalinzu Forest.
3.Neopomeňte vycházku s průvodcem v Bigodi Swamp u Kibale forest, kromě mnoha druhů ptáků , tu můžete vidět i denní primáty, cesta tu může být blátivá a je lepší ji podniknout ráno a pak si dát oběh v Bee Hive Bar naproti.
4. Nezapomeňte navštívit Ziwas Rhino sanctuary, kde jsou nosorožci bílí, setkání s nimi je zážitek.
5.Zkuste safari vyjížďku v poledne v Ishasha-sektor QENP,kde leze vidět stromové lvy, kteří se uchylují do korun stromů před poledním horkem. Na mapě QENP najdete i jejich oblíbená místa.
6.Vydejte se na neprozkoumaný severovýchod do parku Kidepo NP,kde lze vidět obrovská stáda zvířat na pláních. Lze přenocovat po cestě v Moroto v srdci Karamoja, v klasickém obydlí manyatta ukočovných pastevců Karamoja.
7.Nejdříve si zarezervuje povolení na trek za gorilami - je to prvořadá atrakce Ugandy v Bwindi Impenetrable NP, v roce 2018 se dalo jít za 17 skupinami - vždy jen 8 návštěvníků jedna skupina Vychází se 4 různých míst - Buhoma,Ruhija,Nkuringo a Rishaga. Každé z těchto míst má v okolí lodge a další vybavení. Vydat na trek se musíte vydat brzy ráno, být na místě 2 hodiny před začátkem treku Nejdříve si tedy rezervujte permit a pak ubytování.
8. Navštivte podceňovaný Mgahinga NP-druhé místo na trek za gorilami, zdejší habituovaná skupina také stojí za to. park se nachází v části pohoří Virunga, gorily jsou tu obvykle velmi dobře vidět a je to velmi malebné místo se třemi vulkány, které mohou být i cílem treku.
9.Safari vyjížďky v Murchison Falls se obvykle odehrávají podél severního břehu delty,kterou vytváří Nil,když se vlévá do jezera Albert. Pro dobrodružnější povahy je vhodná trasa Honeymoon Track, která je na jihu a není tu tolik turistů KOb Loop prochází otevřenými pláněmi, kde žije mnoho antilop ,lvů ,žiraf a buvolů.
10. Navštivte kulturní místo Bachwezi - Uganda má bohatou ústní tradici popisující stará tajuplná království známá jako Btembuzi a Bachwezi, V střední části země se nachází mnoho posvátných animistických míst spojených s těmito královstvími. K nejzajímavějším patří Nakayima Tree na kopci nad Mubende,je tu i 18 podzemních svatyň, každá věnovaná různému božstvu v Tanda u Mityana. Místa málo navštěvovaná turisty po cestě mezi Kampalou a Fort Portal.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz