www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Recenze La Teranga Hotel and Villas, Senegal

Recenze La Teranga Hotel and Villas, Senegal

Ostatní

Dopravu z, i na letiště zajišťoval hotel a díky katastrofální dopravní situaci je to nejlepší řešení. Taxi nedoporučuji, u nás by taková auta byla okamžitě vyřazena z provozu. Zapůjčení vozu by určitě odmítli i naši otrlí taxikáři. Pokud tedy přežijete cestu z dakarského letiště ve vzdálenosti cca 80 km, trvající 2,5 – 4 hodiny, věřte, že odměna bude stát za to!

Hotel je situovaný přímo na pobřeží, skládá se z několika patrových vilek typu bungalovů, zasazených v překrásné tropické zahradě. Jednotlivé vilky mají dostatečné zázemí se zahradou, francouzským oknem se vstupem na terasu a pečlivě udržovanou zelení. Vilky jsou několika typů: Od rodinných až po čtyřgenerační, které jsou situovány od umělé pláže do nitra rozlehlé zahrady. Některé jsou pronajímány jako rezidence, proto mají i kuchyňské zázemí. Ale lednice s mrazákem je všude, trezor s klíčem ve výbavě (i když asi není potřeba). Široké postele, individuální klimatizace. A všechno opravdu funguje. Úklid každodenní včetně aplikace sprejů proti hmyzu (v tomto období sucha je ale komárů minimum) na jedničku. Ponechané spropitné vám vrátí na noční stolek…

Pláž je jednak z uměle vytvořeného pásu písku k zahradám prvních vilek s dostatečným počtem lehátek se slunečníky, kde neexistuje obvyklý nešvar zájezdových hotelů s ručníkovými rezervacemi. Nejsou totiž potřeba. I klientela tomu odpovídá. Do moře je vstup po kovovém schodišti přes vlnolam na malou písečnou pláničku, ze které je volný vstup do moře. Atlantický oceán nevyniká čistotou ani teplotou a tak nevíte, kam šlapete, i když je vstup vcelku pozvolný. Po písečném začátku s plujícími řasami následuje spíše bahnité podloží a skryté kameny. Vstup je dovolen pouze při odlivu a není divu. Příliv je opravdu bouřlivý. Pro milovníky plavání nic moc, tedy spíše nic. Kousek dál najdete sice klasickou širokou pláž s pozvolným vstupem, nicméně přístup je na ní dost obtížný přes kameny dalších vlnolamů a navíc se na vás přilepí hned nějaký překupník.

Milovníci animací si tady moc na své nepřijdou, ale dá se samozřejmě domluvit vše. K dispozici je stolní tenis, biliárový stůl (přímo u baru), petanque. Tři pečlivě udržované bazény. Jene mimoúrovňový, jeden klasický a jeden pro děti. Vítr zde není nijak agresivní, spíše taková příjemná bríza a počasí na jedničku.

Součástí jsou dva obchůdky s textiliemi a suvenýry, volně ložené zboží na pláži a kancelář místní cestovky, kde si lze domluvit několik výletů dle požadavků klienta. Termíny si stanovíte sami, můžete jet kterýkoliv den, jak to vyhovuje vám. Ceny jsou cca 60-70 EUR/os za celodenní výlet vč. oběda. Místní řidič a anglicky hovořící průvodce přijedou včas a s úsměvem a věnují se vám po celou dobu. Dozvíte se o historii i současnosti a pokud se chcete někde zdržet déle, nebo naopak kratší dobu, samozřejmě vám vyhoví. Doporučuji se vydat do vnitrozemí, vrátíte se o hodně let zpátky a turismus je zde opravdu individuální.

Personál je naprosto bezchybný! Vždy milý, vstřícný, ochotný Vám splnit vše, po čem vaše srdce i tělo touží. Většina hovoří komunikativní angličtinou a pokud ne ihned vám seženou někoho, kdo se s vámi domluví. K dispozici jsou 2 otevřené bary, z toho jeden plážový. Nabídka nápojů je dostatečná, pivo v lahvích 0,63l je lehké a výborně chlazené. Otevřená restaurace disponuje výbornou kuchyní (pochopitelně s vyloučením vepřového masa) a je v podstatě na vás nebo místních podmínkách, zda-li si vyberete z bufetového menu, či nepohrdnete objednávkou a la carte. Subjektivní dojem preferuje druhou možnost. I když je ve franštině, ochotný číšník vám vše přeloží i názorně předvede. Velmi často jsou k dispozici grilované speciality, které dostanete přímo z roštu. Většinou se jedná o celé ryby tak akorát na porci, hovězí, či skopové. Doporučuji nechat více propéci. Ale vše čerstvé a velmi chutné.
Ceny nejsou ani v tomto nádherném zařízení nijak závratné. Hlavní jídlo v přepočtu kolem 170,- Kč, pivo a drinky 70,- V rámci all inclusive jsou zahrnuta veškerá jídla vč. a la carte a nápoje mimo značkových aperitivů a destilátů. Jelikož nejste nijak označeni, veškerou konzumaci vždy podepisujete. Nemusíte se však obávat, že vám někdo něco připíše. Závěrečné účtování se provede při odjezdu na recepci a všechno sedělo naprosto přesně.

Opalováni nahoře bez je naprosto běžné a nikoho nepohoršuje. Psí miláčky vezměte klidně s sebou.

Když se vydáte z hotelu, idylka rázem skončí. Během chvíle máte za sebou někoho z místních překupníků nabízejících všechno možné i nemožné, ale spíše otravují. A čím více se blížíte k místní tržnici, je to jen horší. Skutečně pro silné nátury. Bohužel, ani tady žádný tradiční suvenýr neseženete. Na nákupy si nechte čas spíše během výletu. Tvrdě smlouvejte. Pro ilustraci první cena je cca 10ti násobná! V blízkosti hotelu je ale možnost nákupu v klimatizovaném supermarketu typu Carrefour. Je tam čisto i klid, snad i proto, že sem místní nemají přístup.

Pokud chcete zažít opravdu naprosto nerušenou a klidnou dovolenou, navštivte jej od dubna do května. Převaha personálu je evidentní a prázdné lokály jen lákají k osvěžení a o gurmánské zážitky nebudete mít nouzi. Od Silvestra do konce března je tam rušněji, klientela španělská, portugalská a italská, ale poté již pár francouzsky hovořících hostů.

V Praze 27. 5. 2011 Miroslav Svoboda

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz