www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Uganda, Tanzánie

Ostatní

Dobrý den,
ještě jsme plní zážitků, chtěl jsem Vám psát. Co se týká Ugandy tak naprosto super, včetně řidiče Ronalda - ten je na jedničku, prostě profík (sice naše a jeho angličtina trochu jiná - přízvuk, ale domluvili jsme se celkem dobře). Vzal nás všude kde jsme chtěli, dokázal vše vysvětlit, sedl si s námi k pivku. Opravdu velmi dobrý chlap na správném místě. Dětem jsme vzali do Ugandy nějaké obleky, propisky, bonbony a jiné maličkosti - prostě pro mrňata. I přes to, že na nás všichni lidé zírali jak na marťany a byli dost odtažití, až jsem si říkal, že bych sám nikam nevyrazil, vše se vždy změnilo, když jsme jejich dětem dali třeba bonbon anebo se jich zeptali jak se mají, potom se situace změnila a byli velmi přátelští.
Prostě Uganda na jedničku s hvězdičkou a určitě se vrátíme znovu. Ubytování a jídlo také super, obzvláště jejich hovězí steaky a velmi dobré pivo.

Tanzanie
Tak až na přelet kdy dost foukalo a letadlo létalo tak nějak všelijak také krásná zem.
Co se týká parků - obzvláště Ngorongoro tak super, trošku mě překvapilo Serengeti, obrovská plocha - placka. Zde se mi osobně safari moc nelíbilo, tedy spíše jsem si to asi představoval jinak, každý den jsme jezdili v okruhu 50 km a pořád dokola po stejných cestách - nuda. Nicméně zvířat tisíce a tisíce.

Myslím, že celkově dojem z Tanzanie nám tak trošku zkazil řidič, který se honil pouze za lvy a hlavně, čekal každou hodinou rodinu a měl v hlavě úplně něco jiného a ještě ke všemu katolík 7 dne v týdnu nebo co.:-) Každopádně nebyl to špatný člověk, chápu jeho starosti o ženu, ale nemá ho firma posílat tak daleko když čeká rodinu. Nicméně nechtěl bych mu nějak škodit, osobně ho chápu a zlý určitě nebyl. Tanzanie je prostě bussines, vše předražené, hodně moc mi to připomínalo Keňu, ale určitě z ní nemám špatné zážitky - je to prostě jiné než Uganda.

Když to shrnu, tak super dovolená (poznávačka) a již máme vybráno kam příště. Zcela určitě Rwanda, pokud bude trochu možné (politicky) tak Kongo a možná i Burundi a hlavně Uganda - tentokrát na těch 17 dní a doprohlédnout úplně vše.

S pozdravem
Luxa

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz