www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Východní Kapsko - Eastern Cape

Provincie, města Afriky

Zde najdete klid polopouště Karoo, vynikající místa na surfování, stará města osadníků a nejlepší trasy na treky, Východní Kapsko nabízí širkou škálu aktivit a dobrodružství. Seznamte se s kulturou Xhosa v Pondolandu a dědictvím nejslavnějšího místního rodáka Nelsona Mandely. Počítejte hvězdy u malé vesnice v Karoo Nieu Bethesda nebo se seznamte s pohádkovou přírodou Hogsback, odpočívejte v houpací síti na Wild Coast nebo se projděte mezi stromy v Tsisikamma Forest. Prohlédněte si malé odlehlé přírodní rezervace podél pobřeží nebo hledejte Velkou pětku v národních parcích a privátních soukromých zvířecích rezervacích a pozorujte velryby na jaře.

Nejlepší místa
Národní park Addo Elephant
Začátek v roce 1931 jen se 16 slony, nyní jich je v Addo asi 550. Také rozloha parku se mnohokrát zvětšila až půl milionu hektarů, nyní se táhne od suchého Karoo na severu k jižnímu pobřeží - mořské rezervaci, kde jsou největší hnízdiště afrických terejů a tučňáků. Určitě zde uvidíte slony, ale i jiná zvířata - lva, bůvola, nosorožce černého, levharta a zebry, také zde žije nelétající hovnivál.

Národní park Mountain Zebra
Zde můžete vidět vzácnou zebru horskou, park leží 20 km na západ od Cradock a žije tu asi 350 zeber horských, ale i nosorožci černí, gepardi, různé antlilopy a 200 druhů ptáků. Zvlněná travnatá krajina parku leží ne severním úpatí pohoří Bankberg Range. Stezky od někoilka kilometrů po několikadenní trasy s přenocováním v horských chatách.

Tsistikamma NP
Chrání 80 km divokého, rozeklaného pobřeží, vynikající vycházky od několika hodinových po několik dní, vodopáy, hluboké strže, řeky, lesy se starými stromy. Ohrožený druh kapské vydry lze vidět zřídka, ale jsou tu paviáni a malé antilopy, velryby, delfíni na pobřeží. Dá se chodit mezi korunami stromů (canopy tour).

Hogsback a Amathole
Náročná stezka Amathole začíná sevrně od King´s William Town a má délku 121 km na šest dní. Je to jedna z nejlepších jihoafrických horských tras s krásnými výhledy, vodopády a jezírky. Trasa končí u Hogsback, kde je ubytování s uměleckou atrmosférou, zahrady, čajovny.

Mthatha
Sledujte dlouhou cestu Madiby za svobodou, návštěva muzea Nelsona Mandely v centru Mthatha, je tu multimediální expozice o jeho životě a dary vyznamení, které dostal, je tu i jeho památník v blízké vesnice Mveso, kde se narodil a Nelson Mandela Youth Heritage v Qunu, kde v dětství žil.

5 nejlepších tras
Otter Trail - 42 km z krásného pobřežního ústí Storms River do Nature Valley
Shipwreck Trail - 6 denní trasa z Port Alfred k ústí Fish River včetně plavby na kanoe
Pláže Wild Coast 5-6 dní, můžete spát u místních vesničanů po cestě
Strandloper - 4 dny, 57 km podél pláže mezi Kei Mouth a Gonubie
Katberg Trail pěšky nebo na koni 40 km v pohoří Winterberg.
Nejméně známé místo - Baviaanskloof Wilderness - ekoturistické dobrodružství. Malá vesbice Rhodes - lov pstruhů a jediná lyžařská destinace JAR. Pokud chcete utratit více peněz - pak je pro vás Shamwari Game Reserwe, luxusní ubytování, Velká pětka, pro méně náročné je pak Bulungula Fair eco-lodge, patřící částečně místní komuniitě, jedno z nejhezčích míst na Wild Coast. Vyhlídková jízda - Valley of Desolation v NP Camdeboo NP, kde jsou sloupy z dolomitu a výhledy na Graaf Reinet a Karoo.

5 nejlepších pláží
Chintsa - laguna, duny a neposkvrněná písečné pláže u East London
Jeffrey´s Bay jedno z nejlepších surfařských míst na světě
Port Alfred velké písečné duny u ústí řeky Kowie River
Port Elizabeth Sunshine Coast má široké, písečné pláže a dobré surfování
Mbotyi - subtropická vegetace, ústí řeky, čistá pláž

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz