www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Čad

Enedi desert

Zajímavá místa Afriky

Hlavní město Čadu N´Djamena často trpí nedostatkem vody. Metropole silně pocítila také důsledky 25 let trvající občanské války, mnoho budov včetně infrastruktury nese známky poničení šrapnely a jinými zbraněmi a další domy jsou zcela v rozvalinách. Ve středu města najdete jen ubohé ubytování, vládne tu velká kriminalita, prostituce a vojáci, kteří jsou schopni všeho. V Národním muzeu jsou však k vidění zajímavé exponáty.

Důležité islámské centrum Abéché, které bývalo hlavním městem sultanátu Oudai a jeho obchodu s otroky i důležitou zastávkou na cestě k Indickému oceánu, leží 800 km na východ od N´Djamena obklopeno pouští. Abéché nabízí fascinující pohled do historie, jsou tu kamenné uličky a stinné aleje, ale již je to dávno, co zde pulsoval rušný život. Město není příliš vhodné pro ubytování turistů.
Jezero Chad na jihu země je ve velkém kontrastu s pohořím Tibesti v severní části země. Přestože jezero Chad představuje pro obyvatele Čadu populární místo, cizinci se k němu tak snadnou nedostanou, a to hlavně kvůli byrokratickým obtížím a podezřívání. Absolvovat cestu k jezeru však stojí zato. Pobřeží jezera je nezapomenutelně krásné a cestovat sem je mnohem bezpečnější než do severních oblastí. Navíc jezero doslova mizí před očima, nyní má rozlohu zhruba 1.500 km², přitom ještě v 60. letech mělo plochu 26.000 km². Existuje obava, že jezero Chad zcela vyschne.

Aloba Arch na planině Ennedi Plateau na jihovýchodě Čadu patří k nejkrásnějším skalním útvarům na světě. Má výšku 122 metrů a patří k nejvyšším, jelikož však leží na velmi odlehlém místě, je málo navštěvované místo. Jet sem je velmi obtížné, není zde žádné vybavení, je tu politická nestabilita. Samotná planina je tvořena pískovci uprostřed Sahary, oblouk Aloba vypadá mysticky.

Čad - nekonečnost v neuvěřitelné poušti

Na první pohled Čad nevypadá jako přívětivá destinace pro cestovatele, je to země známá nekonečným Sahelem a obtížností cestování, jen málo cest je zpěvněných, teploty jsou v létě extrémně vysoké, avšak Čad nabízí několik překvapení. Plavby na lodi po jezeře Čad nebo vycházky stinnými ulicemi jižních měst, kde prašná krajina s malými říčkami nabízí nečekaně zelené scenérie. Nejlepší místa jsou pouštní krajina Ennedi a Zakouma National Park se zvířaty a rozhodně stojí za návštěvu. Nejlepší období pro cesty do Čadu je od listopadu do dubna. Situace v zemi je komplikovaná a jezdí se do jižní části země v kombinaci se severním Kamerunem.


10 důvodů proč navštívit Čad

1. Roky válek a nedostatek infrastruktury, proto žádný turistický ruch a panenská země na objevování.

2. V Čadu je krásná poušť - poušť Sahara a Ennedi Tibesti v horské oblasti jsou nádherné.

3. Negativní efekt globalizace nezasáhl Čad a v mnoha vesnicích se vůbec nic nezměnilo a vše vypadá jako za starých časů v Africe.

4. Několik nomadických etnických skupin - Fulani a Teda se stále pohybuje přes území Čadu se svými stády, pozorování tisíciletých přesunů zvířat a lidí je pozoruhodné.

5 . Hliněná architektura rolníků, kteří žijí na březích jezera Čad a řeky Logone River zůstává neznámá, ale patří ke kulturnímu bohatsví Čadu, např. vesnice Ecel Ktoko, s konickými stavbami Massa a Musgum.

6. Zakouma National park leží na jihu středního Čadu, žije zde mnoho zvířat - sloni, žirafy, hroši, lvi, gepardi, pštrosi, antilopy a velké množství zajímavých ptáků. Je to přírodní ráj. Evropská unie se snaží podporovat ochranu parku Zakouma.

7. Můžete zde najít lidi známé jako Sara - súdánského původu, jsou velmi vysocí a tmaví a stále si zdobí své obličeje zvláštním tetováním s velkou symbolikou.

8. Rytiny a malby na saharských masivech mají neocenitelnou historickou hodnotu pro lidstvo a ukazují celou řadu saharských zvířat, vegetace a lidí s temnou pletí a tetováním.

9. Jezero Čad je poslední velká oblast vody, která zůstala v Saharské poušti, kmen Buduma, který obývá břehy jezera stále vyrábí kanoe z papyru, tak jako to bylo ve starobylém Egyptě.

10. I přes politickou nestabilitu a negativní vliv války v Darfuru v sousedním Sudánu má Čad jasný cíl normalizovat situaci a začíná se objevovat na mapách cestovatelů, kteří chtějí objevit autentickou Afriku.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz