www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Demokratická republika Kongo

Zajímavá místa Afriky

10 důvodů proč navštívit DRC:
* The Kahuzi-Biega a Virunga národní parky s horskými a nížinnými gorilami
* The Tonga - šimpanzí útočiště
* výstup na vulkány Nyamulagira a Nyiragongo
* pozorování zvěře v NP Virunga
* krásné pohledy z pohoří Ruwenzori
* vodopády Lofoi Falls v národním parku Kundelungu
* návštěva útočiště primátů bonobo
* jeskyně Mbanza Ngungu Caves
* návštěva města Vivi
* sportovní rybaření v Inongo

Demokratickou republiku Kongo tvoří jedenáct provincií, které lze rozdělit do pěti hlavních turistických oblastí:
Kivu provincie
Zde je nejvýše položené jezero v Africe, Lake Kivu (1.460 metrů nad mořem). Z měst jsou nejdůležitější Bukavu a Goma. Průměrná nadmořská výška dosahuje 1.500 m, podnebí je příjemné a mírné. V majestátném pohoří Virunga je osm sopek, z nichž dvě Nyiragongo a Nymulagira jsou ještě aktivní. Mount Ruwenzori se vypíná do výšky 5.199 metrů, vrcholek má pokrytý sněhem. Národní park Virunga je domovem lvů, levhartů, slonů, bůvolů a hrochů, v bambusových lesích Národního parku Kahuzi Biega je možné vidět horské gorily a šimpanze. Tayna - přírodní rezervace v severní provincii Kivu bude domovem zachráněných goril, zatím zde má být umístěno 10 sirotků.
Eastern provincie
Zde v blízkosti Kisangani najdete fascinující plovoucí vesnici Wagenia Floating Village a uvidíte, jak pracují místní rybáři. Řeka Kongo, která protéká touto provincií, má rychlé peřeje - Tshopo Rapids. Za návštěvu stojí jeskyně Mount Hoyo Caves, stejně tak jako African Elephant Domestication Centre - Loxodonta Africana v Gangal-na-Bodio v Národním parku Garamba. Zvířecí rezervace jsou i Epi a Bili-Uele game reserve.
Maniema provincie
Je místem starých otrokářských center v Kasongo, Nyangwe, Tongoni a Kibombo a jsou důkazem doby otrokářství na africkém kontinentu.
Kinshasa provincie
Zde lze navštívit mnoho atrakcí, včetně Prehistorického muzea, Mausoleum presidenta Laurenta Desire Kabily, botanické a zoologické zahrady v Kinshase, prezidentský park Mount Ngaliema, umělecký trh – wenze ya bikeko, památník Lumumby v Limete, pagody turistického města N´sele. Dá se také navštívit Pool Malebo, které je pozůstatkem starého jezera. V Kinshase bylo otevřeno muzeum Institute of National Museum of Congo, je zde mnoho masek, bubnů, fetišů, průvodce vás seznámí se všemi starými rituály. Venku pak je park s koloniálními sochami a hřbitov konžských bojovníků za nezávislost. Místní pivo Tembo si pak můžete dát v baru Mistral. DRC je země řek, kromě řeky Kongo je tu mnoho přítoků nedaleko Kinsahsy např. Zongo Falls, kde řeka Inkisi padá z výšky 65 metrů.
Hlavní město Kinshasa bylo druhé největší frankofonní město na světě, Když v roce 1997 despotická vláda presidenta Mobutu vyústila v obrovské konflikty, které trvaly až do roku 2006, kdy zvítězil ve volbách Joseph Kabila. Od roku 2007 se Kinshasa začala probouzet k normálnímu životu,i přes politické nepokoje v roce 2015. Město se dramaticky mění, silnice byly vydlážděny a rozšířeny, mrakodrapy změnily vzhled města. Největší atrakcí města je kromě obchodu -hudba a řeka. Obrovská řeka Kongo nabízí na březích možnost relaxace. Nedaleko města leží Bombo-Lumene přírodní rezervace a Kisantu botanická zahrada. Moderní Kinshasa byla založena v roce 1881 dobrodruhem Henrym Mortonem Stanleym. Bylo to obchodní centrum se slonovinou a později s kaučukem. Joseph Cpnrad popsal brutalitu ve městě ve své knize Heart of Darkness.

Bas-Congo provincie
Zde lze navštívit Vivi, první hlavní město Konga, za návštěvu také stojí Kisantu botanické zahrady, Mbanza-Ngungu jeskyně, vodopády Zongo Waterfalls, Inga Dam, visutý most Belvedere přes řeku Kongo, baobab Stanleyho v Boma, pláž a mangrovníky v Muanda, Banana Point a Nsiamfumu City.
Bandundu provincie
Je tvořena savanami s nekonečnými potoky a řekami, cestování zde je velmi dobrodružné, hlavně přes místní mosty ze dřeva a visuté mosty nad vodou. Do vesnic se dá také dojet na vydlabaných lodích hustým pralesem, v této provincii lze vidět tradiční tance kmene Pende a Yaka s jejich extravagantními maskami a oblečením, zažít festival Gungu, navštívit jeskyně Lukwila Caves a vodopády Tembo, Kakobola a Mashota-Mbanza, rybařit na jezeře Mai-Ndimbe v Inongo.
Equator provincie
zde lze vidět Eala botanickou zahradu, Katongo vodopády v Libenge a Crypte Chapel Marie - la Misericorde v Gbadolite. Je tu velmi oblíbené rybaření a lze chytit mnoho druhů ryb na břehu řeky Kongo.

Kinshasa
Lze se projít podél řeky u Embassy Row, nábřeží připomíná staré koloniální časy. O víkendech si zde rodiny dělají piknik. Pokud chcete jít nakoupit na trh, pak doporučujeme Marché des Valeurs na začátku Boulvera 30 Juin. Zde nakoupíte masky, staré bankovky Zaire a další staré věci, ceny je třeba smlouvat. Pivo Primus nebo Tembo si lze dát venku, na zahrádkách pod tropickými stromy. Z restaurací lze doporučit Restaurant Full Contact, Surcourf, Planete s hudbou dlouho do noci o víkendech. Asi dvě hodiny jízdy od Kinshasa najdete národní park Bombo-Lumene, vstup je 15 USD, lze se zde procházet nekonečnou savanou, žijí zde bůvoli a antilopy. Hlavním cílem mohou být vodopády řeky Lumene, přes řeku je vytvořen vistuý most. Dá se zde i kempovat. Kinshasa má přezdívku Kin La Belle, asi 18 milionů obyvatel - největší hlavní město francouzsky mluvící.

Province Katanga na jihu země je relativně klidná, převládají zde travnaté pláně, horská pohoří, planiny a vodpády, hluboké temné řeky, bohatá mokřada, pobřežní lesy a savana na západě a leží zde nejzápadnější jezero Velké příkopové propadliny - Mweru. V Katanga bylo dříve velké množství zvěře, během koloniální nadvlády Belgičanů zde vznikly parky Kundelungu a Upemba. Dnes je však Katanga více známá bohatými nalezišti mědi a kobaltu. Stále zde ještě bují pytláctví. Katanga má rozlohu skoro 500.000 km2. V zemi jsou dvě hlavní silnice, jedna z nich vede do Lubumbashi, druhého největšího města DRC. Mezi parkem Kundelungu a Upemba byla vybudována lodge Kiubo falls lodge. Jen málo lidí ví o existenci vodopádů. Upemba je druhý nejstarší park v DRC, dříve byl park rájem zvířat, zbylo zde již jen pár slonů a dalších zvířat. Nyní je snaha, opět park obnovit a zavést sem zvířata. Pokud by se Vám podařilo tuto oblast navštívit, tak nejlepší období je od května do listopadu, mimo období dešťů.


V oblasti Masisi na východě DRC se vyrábí výborný sýr Gouda, Belgičtí misionáři zde před 50 lety naučili místní vesničany vyrábět sýr, je to zcela neobvyklé v Africe, ale sýr tu vyrábějí opravdu výborný. Známá je gouda de Luchebere.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz