www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Egypt

Zajímavá místa Afriky

Rudé moře je ráj pro potápěče, které přitahuje svým bohatým podmořským životem, krásnými korálovými útesy a fantastickými tropickými rybami. Rudé moře patří k nejlepším místům na potápění a šnorchlování na světě. Nejznámější je asi Sharm el–Sheikh s četnými hotely. Dahab je klidnější, nenechte si ujít noční výlet s výhledem na horu Sinai. Dalším oblíbeným místem je Hurgada, není to sice moc hezké město, ale zato leží přímo u korálových útesů a ostrovů. Blízká El Gouna nabízí pravou egyptskou atmosféru.

Alexandria
Město Alexandria, které založil proslulý vojevůdce Alexandr Veliký, patřilo ke starověkým Sedmi divům světa. Naleznete tady architekturu z období belle époque, mnoho zajímavých muzeí a katakomb. V této elegantní aglomeraci v nilské deltě vládne sice sofistikovaná egyptská atmosféra, ale silný evropský vliv nelze popřít.

Nil
Adi – Nil, největší africká řeka protéká celou zemí a nejzajímavější část se nachází mezi Luxorem a Asuánem. Plaví se po ní vyhlídkové lodi, ale opravdové dobrodružství na řece zažijete, když si pronajmete loď felucca (plachetnice), na níž budete zvolna unášeni větrem. Plavba obvykle trvá tři dny a nocuje se na březích řeky. Luxor je branou pro nejkrásnější místa egyptských památek, Údolí králů, Chrám v Karnaku a Chrám královny Hatšepsut. Na západě leží proláklina Qattra Depression v hloubce 133 metrů pod hladinou moře a na východě se táhne Rudé moře. Horní tok řeky Nil tvoří často úzké rychlé proudy, dolní tok se rozkládá v hustě obydlené deltě řeky Nilu. U Nilu žije zhruba 95% Egypťanů.

Cairo (Káhira) je největším městem v Africe a na Středním Východě. Obklopí vás zde dopravní ruch, směsice různých zvuků a vůní, žije zde 16 miliónů obyvatel. Najdete tu vysoké mrakodrapy, ale i stavby, které jsou staré několik století. Káhira je rájem pro cestovatele a nabízí mu pohled do historie starověkého státu faraónů, na tržiště, muzea a další atrakce. K velkým pokladům Káhiry patří mešita El Azhar založená před 1000 lety, která je stále náboženským centrem města. Další zajímavé místo představuje tržiště Khan el Khalili bazar, obchodní centrum města.
Velký provoz, vysoké zaprášené budovy, mešity, minarety a křesťanské kříže - to vše tvoří Cairo. Ve městě se dbá na bezpečnost a není neobvyklé vidět tanky a kontrolní místa policie. Ve čtvrti Zamalek jsou kavárny a jídelny. Život Egypťanů není od roku 2011 snadný, s mnoha změnami ve vládě a ekonomickým poklesem, avšak turisté sem jezdí stále. Dnes je Káhira relativně bezpečná, kromě pátků ve středu města, protesty pokračují i když méně častěji. Egypt zůstává nejnavštěvovanější zemí Středního východu a Severní Afriky, kam turisty přitahují pláže Sinajského poloostrova a historie země. V Káhiře byste měli navštívit staré kopské Cairo, krásnou Saladinovu citadelu, ležící nad starým městem se stovkami mešit a minaretů, Khan Khalili starý bazar a Cairo Tower - věž s restaurací s výhledem na Nil.

Pyramidy v Gíze
Asi 17 km na západ od Káhirské univerzity a přístupné autobusem nebo taxi z hlavního města, leží Velké pyramidy v Gíze, které patří k Sedmi divům světa. Monumentální sfinga, mausoleum Cheopse a Chephren byly postaveny na březích Nilu (pravděpodobně 2589 - 2566 před naším letopočtem), jenže řeka se za dlouhá staletí odklonila o 5 km.

Údolí králů
Údolí na západním břehu u Luxoru vypadá neobydlené, je však místem, kde se nachází poklady starého světa s řadou řada dlouho zapomenutých krypt (hrobka Tutanchamona). Starověká hrobka, která zůstala neotevřená více než 3 200 let, objevil v roce 1922 Howard Carter.

Sinai
Skalnatá vlnitá krajina hornatého poloostrova na severovýchodě Egypta leží na severním konci Rudého moře (Suez a Aqaba). Impozantní vrchol Jebel Musa leží ve výšce 2.285 m.

Rudé moře
Modré vody Rudého moře, které odděluje Arábii od severovýchodní Afriky, je podvodní ráj pro potápěče. 438.000 km2 velké Rudé moře je staré asi 20-40 miliónů let, na severu je propojeno Suezským kanálem se Středozemním mořem a na jihu se rozlévá do Indického oceánu. Jsou tu krásné korálové útesy a fantastický podmořský život.

Aswan - Asuan
Leží hned za prvním vodopádem (kataraktem) Nilu, je to relativně malé město s asi 200 000 obyvateli, které však hraje důležitou roli v životě miliónů Egypťanů, odtud pochází energie z Asuánské přehrady. Ta byla otevřena v roce 1971, tvoří nádrž jezera Lake Nasser a rozkládá se v délce 480 km od prvního po třetí katarkt Nilu. Asuánskou elektřinu využívá téměř celý Egypt. Na přehradu plynule navazuje Násirovo jezero, jedno z největších uměle vytvořených jezer na světě, pojmenované po bojovníkovi za egyptskou nezávislost, Abdulu Násirovi.

Ostrov Elephantine
Uprostřed mohutného Nilu naproti Asuánské přehradě - následnici původního jezera z roku 1902 a dvakrát zvýšené během 20. století - leží stará osada Elephantine Island, je to ostrovní pevnost Yebů, která tvořila hraniční přechod mezi Egyptem a Nubií.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz