www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Gabon

Lambarene

Zajímavá místa Afriky

Gabon leží v západní části střední Afriky. Největší a hlavní město Gabonu je Libreville. Gabon je světoznámý svou ekoturistikou - trek po ostrově Evengué Island a setkání s gorilami. Pojedete-li do Tassi Savanna Camp - uvidíte slony, vzácné druhy antilop, bůvoly a mnoho druhů ptactva.
Gabon znamená to samé pro Afriku jako Amazonie pro Jižní Ameriku.

Více než 80% rozlohy Gabonu je pokryto pralesem, kde roste více než 8000 rostlinných druhů, z nichž je asi 20% endemických, žije tu více než 200 druhů savců a 600 druhů ptáků.

Lopé-Okanda bylo zapsáno na seznam světových míst dědictví UNESCO, díky svému ekosystému a krajině, je to první místo v Gabonu, které se na tento seznam dostalo.

Loango National park - průjezd autem přes savanu, pěšky přes mangrovníky, na kajaku přes lagunu nebo lodí podél pobřeží. Mikongo camp nabízí možnost pozorování šesti druhů opic - včetně goril, šimpanzů, ale také krokodýlů a hadů. Loango je pokladem západního pobřeží, jsou tu krásná panoramata, žijí zde sloni, bůvoli a hroši, kteří přicházejí na bílé pláže. Jsou zde i obrovské ryby. Pozorovat lze lesní slony a bůvoly, gorily nížinné, šimpanzy, různé druhy opic, krokodýly, sitatungy, antilopy bongo, hrochy a levharty. Kromě stovek druhů ptáků tu lze také vidět želvy, delfíny, žraloky, manty a velryby.
Můžete také objevit archeologické místo Lope National Park.

Gabon nevyčerpatelný zdroj pro přírodní turistiku

Gabon je zcela neposkvrněná země s velkým ekoturistickým potencionálem. Skoro 80% země je pokryto pralesem a tropickými savanami. Je to jeden z posledních rájů na zemi a vláda se zřejmě ochranou přírody vážně zabývá. V roce 2009 bylo možno navštívit pouze 4 parky ze 13, Gabon se začal otvírat turistům až v roce 2003.


10 důvodů proč navštívit Gabon

1. Gabon je klidná a bezpečná země a nabízí vysoký standard života ve srovnání s okolními zeměmi.
2. 11% území Gabonu je chráněno od roku 2002 a vláda pracuje na tom, aby se tato procenta zvýšila.
3. Gabon je obýván bantuskými kmeny, jejich jazyk má bohatou historii, zajímavé jsou tance v maskách kmenů Fang a Punu.
4. Krásná přírodní jezera jako např. jezero Evaro, bohaté na ptactvo, v blízkosti koloniálního města Lambarené.
5. 90% pobřeží Gabonu je zcela panenské, sloni, hroši a bůvoli přicházejí na pláže parku Petit Loangi national park.
6. Gabon nabízí jedinečnou příležitost k pozorování velkých opic v husté džungli, nejlepší místo na pozorování je z Langoué Bai v NP Ivindo, exituje zde habituační projekt v Mikongo Conservation Centre v národním parku Lopé national park.
7. Infrastruktura pro turisty ještě není příliš rozvinuta, ale v zemi jsou hotely a lodge i v nejodlehlejších parcích. Zajímavá eco-lodge v rybářské vesnici Nyonié u parku Pongara National park.
8. Známý německý doktor Albert Schweitzer žil a prováděl své výzkumy spavé nemoci ve městě Lambaréné, nemocnice, kterou vybudoval, je nyní muzeem.
9. Trans - Gabon železnice prochází přes nejkrásnější krajinu střední Afriky, stejně jako v minulosti lze cestovat z Liberville do NP Lope, kde žijí gorily.
10. Ti, kdo hledají zajímavé zážitky, by se měli zúčastnit obřadu Bwiti u Libreville, tyto obřady na oslavu předků, kterých se účastní ženy i muži během noci mají za cíl se spojit se spirituálním světem pomocí konzumace kůry rostliny Iboga, která má halucinogenní účinky.


Zájem o Gabon se probudil v roce 2004, když fotograf Michael Nick Nichols uveřejnil fotky surfujících hrochů v National Geographic. Africa´s Eden investovala do infrastruktury,ale díky sporům o letecké spojení do parku, se tato firma z Gabonu stáhla v roce 2010. Infrastruktura v Gabonu je stále ještě nevyvinutá,
Cesta z Libreviille do Tchibanga trvá autem 12 hodin, Pobřežní vesnice Sette Cama je přístupná po cestě,trajektem a lodí přes Gamba,kde se dá ještě nakoupit,Ubytování je opravdu velmi jednoduché u Ndogo Lagoon. Lodí se pak dostanete dále do zcela divoké krajiny bez turistů. Když se vynoříte z lesa , v dálce se již nachází oceán.
Do parku Moukalaba- Doudou NP se dostanete z Tchibanga autem, zde žijí gorily nížinné,šimpanzi a další primáti,lesní buvoli a sloni, levharti, mnoho hadů.

Lambaréné má francouzskou architekturu ze starých koloniálních časů a je spojeno se jménem německého misionáře Alberta Schweitzera., je tu jeho muzeum a hrob.

V Lékedi parku lze vidět mandrily,ije zde habituovaná skupina - 25 členů,tvoří ji samice,mláďata a dvě velcí samci.Vedoucí výzkumu Marie Charpentier - Mandrillas Project, vidět divoké mandrily není snadné a přístup v k nim je velmi náročný.
Gabon je náročná destinace a rozhodně není pro začátečníky. V Gabonu není rozvinuta infrastruktura por turiisty. Létá sem Kenya Airways,Ethiopian Airlines, Air France.

Na víza potřebujete pozvání z místní agentury,jakmile jej máte, můžete požádat o víza na ambasádě Gabonu.
Pvinné je očkování proti žluté zimnici.

Gabon nemá ještě vybudovanou turistickou infrastrukturu a není snadné se do parků dostat. Pobřežní vesnice Sette Cama je přístupné po zemi a trajektem -lodí přes Gamba a odtud pak se dá dostat do parku Moukalaba -Doudou. Ani V Tchibanga nelze nají vhodné ubytování. V Lambaréno můžete navštívit museum Alberta Schweitzera a jeho hrob v blízkosti. Z Liberville se můžete dostat do Lékédi parku,kde lze zahlédnout mandrily, je tu habituovaná skupina a také zde funguje projekt Mandrillus,který sleduje asi 120 dalších jedinců, ale přístup k nim je složitý.
Gabon je náročná destinace a není pro každého, přesuny jsou složité a terén náročný, ubytovací možnosti velmi omezené. V Gabonu je velmi teplo-průměrná teplota 27 st. a celoročně velmi vlhko. Nejsušší měsíce jsou od května do září.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz