www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Guinea

Velká mešita Conakry

Zajímavá místa Afriky

Hlavní město: Conakry
Letiště leží od centra města asi 30 minut, cena za taxi je asi 10 EUR (66.000 CNF), většina hotelů zajistí transfer.
Dobře najíst se můžete v Casa Bella, Les Folies. Živou hudbu si poslechnete v Bembeya v Kaloum, mimo centrum v Coleyah - Petit Paris se můžete dobře najíst i si zatančit.
Na denní výlet se lze vydat do městečka Dubréka, které leží v mangrovníkových bažinách. Hlavní atrakcí Dubréka jsou vodopády Soumba Falls, také se můžete projet na piroze po mělkých vodách, kde žije mnoho ptáků a drobných zvířat.

V odlehlé části jihozápadu země směrem k hranicím s Pobřežím slonoviny a Libérií leží vysoká hora Mount Nimba - nejvyšší bod Guiney a biosferická rezervace UNESCO. Za vesnicí Bossou najdete šimpanze, kteří používají nástroje a jsou považováni za posvátné místními kmeny Manon. Lze se ubytovat v pensionu v Séringbara, ve tři hodiny ráno se vyráží na šest hodin na vrcholek útesu, když najdete šimpanzy, můžete je hodiny pozorovat na mýtině. Specialitou šimpanzů Nimba je používání kamenných nástrojů na otvírání palmových ořechů.

Kromě Conakry navštivte i Dubreka a Cascades de Soumba, objevte stopy bývalých míst obchodu s otroky v Dominiah, Kossissi a Meyenkhoure. Seznamte se s obyvateli malých rybářských vesnic - Sogbane, navštivte Boffa, Kondeya a kulturní představení v Mokebouyni.

I když je v zemi hlavním náboženstvím islám, najdete zde i katolický kostel St. Mary Cathedral za Prezidentským palácem v Conakry. Byl postaven v roce 1930 ve stylu baziliky a je sídlem arcibiskupa Vincenta Coulibaly.
I když Conakry leží u moře nejsou tu pláže, asi 10 km od centra však najdete na severním pobřeží La Plage Rogbané, která je příjemná a je zde i restaurace. Asi za 1 EUR Vás sem doveze taxi. V blízkosti je i kino na Route de Donka, kde se pouští africké i jiné filmy.

Guinea - Conakry
Místo zrodu řeky Niger, známá také jako Guinejská republika, patří k nejméně známým zemím v Západní Africe. Historie politické nestability izolovala Guineu od turistů, Guinea má však velký turistický potencionál. Od roku 2008 se organizují treky po plošině Fouta Djalon a jsou velmi úspěšné. Cesty se organizují z Conakry a z Kedougou v Senegelu, v blízkosti Mali peak. Situace v zemi se v posledních letech lepší a vláda se snaží podporovat ekoturistiku.

10 důvodů proč navštívit Guineu / Conakry

1. Hlavní město Conakry je rušné africké město s důležitým přístavem, denně jsou zde trhy.

2. Loos Islands (Iles de Los) - dá se sem dostat z Conakry trajektem, je to nejlepší místo v blízkosti Conakry, kde lze odpočívat na pláži, byla to dříve otrokářská základna a dnes je to oblíbené místo odpočinku.

3. Tristao Islands - pro dobrodružné povahy se doporučuje výlet na souostroví v blízkosti hranic s Guinea Bissau, je to velmi odlehlé místo s mnoha animistickými tradicemi.

4. Planina Foutah Djalon je výborné místo na treky, krásné výhledy, vodopády a útesy. Místní etnické skupiny Fulani nebo Peul lze vidět ve vesnicích Lelouma, Ainguel, Lefeyta, Debeya a Ditin.

5. Mali - ville.. je město - tržitě, známé svým medem. Mali leží v blízkosti Mounat Loura (1538 m), kde vede cesta k legendární skále, zvané La Dame du Mali, která byla perfektně vytvarovaná přírodou a vypadá jako elegantní ženská hlava.

6. Labe - historické hlavní město a sídlo říše Foutah, která vládla v předkoloniálním období, je rušné město se zajímavou historií, lze zde koupit krásné tradiční oblečení v barvě námořnické modré.

7. Národní park - National park of Upper Niger (Haut Niger NP) je místem, kde pramení řeka Niger a žijí zde hroši, sloni, bůvoli, šimpanzi a vodušky.

8. Mount Nimba Nature Reserve je světové místo dědictví UNESCO jak na straně Guiney tak Pobřeží slonoviny. Zahrnuje velkou část pohoří Mount Nimba, geograficky jedinečnou oblast s více než 200 endemickými druhy, různé druhy antilop, velkých koček, cibetek, šimpanzů, živorodých ropuch. Organizujeme treky do pohoří Nimba z vesnice Bossou.

9. Šimpanzi z Bossou, vesnice Bossou leží v prefektuře Lola, 1.050 km od Conakry a 6 km od úpatí pohoří Nimba u jihovýchodní hranice Guiney s Pobřežím slonoviny a Libérií. Bossou a okolní vesnice jsou vzácným příkladem místa, kde žijí divocí šimpanzi a místní lidé s nimi žijí bok po boku v relativním souladu po mnoho generací, používají zdroje stejného lesa. Lidé kmene Manon, považují šimpanze za reinkarnované předky, přicházejí do styku pravidelně s divokými šimpanzy u cest nebo na obdělávaných místech.

10. Visuté mosty z lián přes řeku River Oulé, podél řeky Oulé, zalesněné části Guiney, najdete mnoho ukázek tradičních staveb mostů, ve vesnici Koladou 30 km od Kissidigou je jeden z největších a nejkrásnějších visutých mostů v Africe. Ve vesničce Koya také můžete obdivovat mosty z lián.


Oblíbenou zábavou v Conakry jsou místní cirkusy např. Keita Fodeba Centre - akrobatická škola, známý je Cirkus Baobab, Cirkus Tinafan ,mnoho guinejských akrobatů pracuje i pro jiné cirkusy ( např. Cirque du Soleil ). Cirkusy jsou doprovázeny bubeníky.Pouliční vystoupení se nazývají dundunba,zde také artisté a bubeníci vystupují.
Návštěva centra Keita Fodeba patří k turistickým atrakcím.

Oblíbeným hotelem v Conakry je Noom hotel, dobré jídlo najdete v Le Mouv, v Conakry hraje všude dobrá hudba - rap . afro punk, koncertní centrum Faga Faga Fougou Espace Culturel na Corniche Sud. Pokud chcete jet taxiekm, stoupněte si na kraji silnice a křičte, kam chcete jet,

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz