www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Keňa

Masai Mara

Zajímavá místa Afriky

Země je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya (Kirinyaga - Hora bělosti).
Nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy Keni jsou její národní parky.
Keňa nabízí mnoho možností safari, je velmi snadné naplánovat cestu tak, aby zcela vyhovovala vašim požadavkům.
Nejdříve si však musíte zodpovědět několik otázek:
Jak dlouho chci být na safari a kam až se chci vydat?
V Keni je dobrá infrastruktura a mnoho různých zajímavých míst, která jsou relativně nedaleko od sebe. Takže se nejdříve musíte rozhodnout, na jak dlouho chcete na safari jet. Je třeba si uvědomit, že i když budete na stejném místě, pak zkušenost z divočiny je pokaždé jiná. Při jedné návštěvě Keni můžete navštívit tropické lesy, krásné pláže a pouště, vystoupat na hory a seznámit se s divočinou, zažít safari na velbloudech v severní Keni.
Také si musíte položit otázku, zda chcete jet ve skupině na safari nebo mít safari privátní. Keňa je také ideálním místem pro romantickou dovolenou nebo i dovolenou s dětmi.
Lze si vybrat z mnoha možností od kempového safari po safari s ubytováním v luxusní lodgi.
K velmi odlehlým místům v Keni patří souostroví Lamu, na Lamu nejezdí auta, je to zde ještě zapomenutý ráj. Lamu určitě stojí za návštěvu, zvláště je to místo pro milovníky klidu a historie. Téměř celá populace souostroví vyznává islám.

Masai Mara je největší park, který v Tanzanii přechází v NP Serengeti. Je domovem kmene Masajů a také domovem Velké pětky (slon, bůvol, nosorožec, lev, leopard). V září zde můžete pozorovat každoroční migraci ohromných stád pakoňů do NP Serengeti. Kolem rezervace Masai Mara vznikají chráněné oblasti např. Ol Kineyi, kde žije veká smečka lvů asi 20 kusů, ale také sloni, žirafy, levharti gepardi a další zvířata na rozloze 6.700 hektarů. Motorogi (egyptská husa) - 5000 hektarů u Olare Orok a další chráněné oblasti o rozloze 13.000 hektarů, které exkluzivně využívají společnosti Gamewatchers a Great Plains, Kicheche a Virgin. Všechny mají kempy o max. počtu 12 stanů a omezují počet aut a turistů. Mara North o rozloze 32.000 hektarů soukromé chráněné oblasti mezi řekami Olare Orok a Mara, je tu deset kempů, které patří k nejlepším (Elephant Pepper Camp, Saruni Mara, Serian camp, Acacia Valley camp, Offbeat Mara camp, Royal Mara safari lodge). Masajové také obývají další chráněnou oblast Naboisho o rozloze 200 km2 u národní rezervace, je tu jen sedm kempů Rekero Naibosho, Encounter Mara, Basecamp Wilderness, Basecamp Dorobo (pěší safari), Kicheche Valley, Ol Seki a Porini Mara. Olare Orok 8.000 hektarů savany, asi nejlepší místo na světě na pozorování lvů, smečka si 50 kusů, jsou tu jen tři kempy Kicheche Bush camp, Mara Plains a Proini Lion Camp, i zde je počet aut omezen. Koiyaki Lemek group ranch na SZ - Saruni Mara safari lodge, Enonkishu - také privátní území komunity 9.700 hektarů na SZ, jen jedna lodge Mara Nubian. Ol Chorro - 6.900 hektarů u řeky Mara - 96 majitelů má zisk ze vstupu, je tu Mara Safari club a Acacia House. V soukromých oblastech je méně aut, lze zde jezdit na safari i v noci a chodit i na pěší safari. Kempy jsou ekologické.
Celoročně nabízí Masai Mara a okolní oblasti vynikající pozorování zvěře, migrace může začít již od konce června a probíhá do října. I když je park známý díky migraci pakoňů, může nabídnout více, zvířata jsou tu celoročně, hlavní roli zde hrají velké kočkovité šelmy. Na okraji rezervace vznikají nová chráněná území, která mají omezený počet návštěvníků.

Pozornost si zaslouží také ostatní parky Amboseli, Tsavo a Samburu, Meru, Aberdare. Parky s největší koncentrací ptactva jsou v Kakagema Forest Reserve, Saiwa Swamp národní park a Arabuko Sokoke Forest, celá oblast Velké příkopové propadliny a Nairobi National Park, kde žije přes 550 druhů ptáků. Tak zvaná "ornitologická safari" jsou u jezer Lake Naivasha, Lake Nakuru, Lake Baringo, kde žije zde přes 1 000 druhů ptáků. Pro milovníky pozorování ptáků doporučujeme také Kakamega Forest, kam se dostanete z Nairobi přes Nakuru a Kapsabet, cesta trvá asi 8 hodin. V Kakamega roste 20% druhů rostlin celé Keni, 40% druhů motýlů a vzácní savci. Pozorování ptáků je tu výborné po celý rok.
Pokud si na poznání Keni rezervujete více času, stojí určitě zato navštívit Velkou příkopovou propadlinu a Národní park Samburu, Národní park Marsabit, poušť Chalbi a jezero Turkana.
Zvláštností jsou i podmořské národní parky při pobřeží Indického oceánu: Mombasa Marine National Park, Watamu Marine NP a Malindi Marine NP.
Zajímavou nabídkou je i safari na velbloudech hlavně v severní části země, kde žijí nomádští příslušníci kmene Samburu.
Asi nejlepší způsob jak poznat z Keni co nejvíce, je cesta s expedicí. Můžete si vybrat z krátkých i několikatýdenních, jste neustále ve styku s okolní přírodou a zvířaty a přivezete si velmi silné zážitky.
Pro dobrodruhy nabízí země například výstup na druhou nejvyšší horu Afriky - Mount Kenya s vrcholy Batian (5.199 metrů) a Nelion.
Nejlepším místem pro potápěče je na Malindi, Watamu a Wasini Island. Mořský rybolov je vynikající od města Lamu na severu až po město Shimoni na jihu pobřeží (tuňáci, žraloci apod.). Rybaření ve sladkých vodách se doporučuje v řekách na úpatí hory Mt. Kenya a potom v jezerech Lake Victoria a Lake Nakuru.
Dalšími možnostmi jsou rafting na řekách, windsurfing a jachting na jezerech, gliding a lety v balónu, výlety na kolech.
Pro milovníky pěší turistiky se nabízí např. Národní park Aberdare severně od Nairobi se svými vodopády. Některá zvířata můžete spatřit pouze při pěším safari.
V Keni je velmi dobře udržovaných 36 golfových hřišť s vybudovaným zázemím. Většina z nich je přes týden volná.
Vyznavači odpočinkové dovolené ji mohou strávit v některém z mnoha hotelů na krásných sněhobílých plážích Indického oceánu, který má po celý rok teplotu kolem 27°C.
Na severu se nachází Lamu a dále na jih asi 200 km Malindi, klidné město, ubytování např. Driftwood Beach Club. V blízkosti je Arabuko Sokoke, největší pás suchého lesa ve Východní Africe, žije zde 270 druhů ptáků. Dalším místem pro ornitology je Mida Creek ve Watamu Marine Reserve. Velký záliv asi 500 m široký o rozloze 32 km2, místo migrujících ptáků.
2 hodiny jízdy na jih leží Mombasa Island - 118 km. Navštívit zde můžete Haller Park severně od Mombasy, před 16.30 se tu krmí hroši a můžete si vyfotit 120 let starou želvu. Navečeřet se můžete v Tamarind Dhow - dvě lodi, dříve používané pro obchod mezi Araby a Svahilci, byly přeměněny na plovoucí restaurace, na oběd zastavují v Tudor Creek. Večer jedou kolem Mombasy.
Co dělat na pobřeží :
1. O historii pobřeží se můžete víc dozvědět při návštěvě Gedi Ruins, jedno z nejdůležitějších archelogických míst Keni z 13.století
2. Denní výlet do Shimba Hills, kde v pralese rostou orchideje, můžete tu vidět bůvoly, slony a antilopy a navštívit Shedrick Falls.
3.Potápění na korálových útesech, všechny místa na potápění jsou max. 30 minut plavby od pobřeží, lze tu šnorchlovat nebo pozorovat mořský život z lodi s proskleným dnem.
4. Návštěva Haller Park - útočiště zvířat, krokodýlí farma, pavilon motýlů a plazů a můžete krmit žirafy.
5. Odpočinek na plážích jízního pobřeží Diani nebo Wasini Island - 80 km jižně od Mombasy, nedaleko hranic s Tanzánií vynikající vybavení resortů a krásná místa na pláži.
6. Vycházka s průvodcem do Arabuko Sosoke forest reserve, ptáci a vzácné rostliny a stromy.
7. Pozorování delfínů v Kisite-Mpunguti Marine Park na nejjižnější části keňského pobřeží, kde můžete vidět delfíny, želvy a mnoho ryb.
8. Poklidná atmosféra Lamu, plavba na dhow-tradiční arabské plavidlo.
9. Kite surfing v centrech vodních sportů Che Shale, Diani nebo Nyali - ideální podmínky.
Národní park Amboseli je znám velkými stády slonů, kteří jsou zkoumány více než 40 let organizací Amboseli Elephant Research Project, dřívější lovecké místo Ernesta Hemigwaye. NP Amboseli a okolí ranče Masajů leží ve stínu nejvyšší africké hory. Bažiny jsou domovem hrochů a ptáků, žijí zde antilopy, gazely, žirafy, hyeny.

Kmeny
Nikde v Africe nenajdete tolik živých kultur. Východní Afrika je nazývána kolébkou lidstva. Na území Keni se vyskytuje asi sedmdesát kmenových skupin.
Na severu země můžete potkat nomádské kmeny Samburů, kteří se se svými stády dobytka přemisťují z pastviny na pastvinu. Dalším kmenem jsou Masajové obývající území podél hranic s Tanzanií. Jsou to pastevci, kteří jsou typičtí svým červeným oblečením s korálky. Obývají kruhové stavby ze slámy a trusu dobytka. Pobřežní oblast je domovem Svahilců.

V zemi žije 37.954.000 obyvatel, měna je keňský šilink, předvolba +254.
Letiště Jomo Kenyatta Airport leží 15 km od centra města Nairobi, taxi do města stojí kolem 1200 KES (12,40 EUR), předem si domluvte cenu. Jezdí zde také autobus City Hoppa bus za 30 KES (EUR 0,30). Dobře najíst se můžete v Nairobi v Acapulco, na terase, kde je i vyhřívání (giko). Mimo centrum leží Mai Loan, kde se podává thajská kuchyně. Na drink si lze dojít do Artcaffe, do Casablanca, kde podávají i výborné mojito.
U Národního parku Nairobi leží město Kitengela, kde se můžete podívat na zpracování recyklovaného skla, do továrny na mýdla Leleshwa Soap factory, kde se používají divoké rostliny na výrobu olejů, nakonec pak můžete navštívit národní park.

Vzdálený sever
Krajina kolem jezera Turkana je tvořena vulkanickými vyvřelinami oválného tvaru. Lávová pole hory Mounat Kulal jsou nejenom zajímavá, ale také signálem toho, že jste na jednom z nejzajímavějším míst Keni - oblast jezera Turkana a nehostinné okolí. Rozloha jezera Turkana je obrovská, táhne se 290 km na sever k Etiopii a má rozlohu 6.405 km2. Je to největší pouštní jezero na světě a jeho pobřeží je delší než celé pobřeží Indického oceánu v Keni. Na jižním pobřeží jezera leží Teleki vulkán, který je vynikajícm místem, kam se lze vydat a odtud vidět jezero. Dále na severu leží Central Island - aktivní sopka, která chrlila síru a páru ještě před deseti lety. Avšak jezero Turkana nepřitahuje pouze svými fyzikálními atributy, na březích žijí velice zajímavé etnické skupiny. Největší skupinu tvoří kmen Turkana, který žije na západním a jižním pobřeží jezera. Donedávna byl tento kmen tvořen 250.000 jedinci a měli minimální kontakt s Keňskou republikou, nebyli zde žádní turisté. Kmen pochází z Karamojong v severovýchodní Ugandě, Turkanové přišli do této oblasti v 17.století. Patří do lingvistické skupiny Masajů, Samburů a kmene Luo, Turkanové jsou hlavně pastevci, ale také rybaří a částečně pěstují i některé plodiny. Turkanové jsou velice nezávislý kmen a jejich pouta s rodinou a kmenem nejsou pevná. Starší mužští členové klanů ještě oblékají zvířecí kůže, muži si část vlasů pokrývají bahnem, které je pak barveno na modro a zdobeno pštrosím peřím. Turkanové jsou bojovníci a stále nosí své zbraně, což dokazuje i jejich pohnutá minulost a soupeření se sousedními kmeny Merille, Samburu a Pokot. Na pravém rameni mají šrámy muži a na levém ženy, to je bojovné označení. Turkanové však nejsou nepřátelští k návštěvníkům, kteří je respektují, avšak musíte velmi smlouvat, pokud si je chcete vyfotit. Setkání s těmito charismatickými lidmi je nezapomenutelné. Dalším zajímavým kmenem na západním pobřeží Jade Sea je kmen El Molo, živí se rybami z jezera, krokodýly, želvami a dalšími vodními druhy zvířat. I když je lov hrochů oficiálně zakázán, El Molo je loví a lovci získávají vysoký společenský status. Malinká vesnice Loyagalani ležící u jezera na jihozápadě je nejlepším místem odkud se vydat na průzkum jezera Jade sea a kde se setkat s místními lidmi. Je tu jen malá lodge a dva kempy, turistů je tu opravdu málo a často jste v kempu zcela sami. V jezeře žije mnoho krokodýlů, takže koupání není možné, ale další aktivitou zde může být návštěva South Island, ten je nyní národním parkem a místem světového dědictví UNESCO. Ostrov je zcela odlehlý. Další zajímavou destinací v této oblasti u jezera Turkana je Koobi Fora Research Project v Siliboi NP. Nachází se na severozápadním pobřeží jezera, je to archeologické místo s pozůstatky hominidů starších více než 4,2 milionů let.
Dostat se z Loyangalani na východní pobřeží Lake Turkana není snadné, ale oblast je tak odlehlá, že zde budete skoro sami. I když je to cesta náročná, určitě stojí za to. Po cestě jsou dvě možnosti - na sever přes Velkou příkopovou propadlinu přes Nakuru, Nyahururu, Maralal, Baragoi a South Horr nebo na západ z Marsabitu buď přes Loglolo nebo North Horr. Dopuručuje se tyto cesty kombinovat. Neexistuje zde veřejná doprava do Loyngalani z Maralal a Marasabitu, ale jezdí zde náklaďáky. Pokud máte omezený čas je možné se dostat k Lake Turkana najatým letadlem. Teploty zde jsou stálé během celého roku, ale prší v březnu - květnu a přístup může být velmi stížený.
Na severu žijí kmeny Turkana, Rendille, Samburu, Galla, Borana a Pokot A minoritní kmeny El Molo na březích jezera Jade Sea a Pokomo u řeky Tana River. Hranice mezi kmeny není pevná, pohybují se podle možností pastvy a neuznávají ani státní hranice. Oblast je spojena se jmény Joy a George Adamson a knihou Born Free (Lvice Elsa) ..legendární kemp v Kora. V roce zde Cheli a Liza založili lodge Elsa Kopje. Vznikl zde také kemp Joy´s camp v rezervaci Shaba. Další kemp v NDF (Northern Frontier District) je Kitich Camp. Oblast NDF je jednou z posledních divočin na světě.

Lake Victoria
Je rozděleno mezi Ugandou, Keňou a Tanzánií, je to druhé největší jezero na světě. V Keni je hlavním bodem Winam Gulf a Kisumu největší přístav, ostrovy Rusinga, Takawiri a Mfangano z Mbita Point. Zkameněliny z dávné doby lze najít na Rusinga Island, na ostrově Mfangano jsou 18.000 let staré skalní malby Pygmenjů Twa. Na jezeře funguje rybářský průmysl a jezdí sem i sportovní rybáři.

NP Lake Nakuru
Mezinárodní místo RAMSAR, bažiny jsou známé velkým výskytem plameňáků a pelikánů, jeden z mála oplocených parků v Keni, je také domovem ohrožených druhů žirafy Rothschildovy, černého a bílého nosorožce, lze tu vidět i levharty.

Národní rezervace Samburu
a okolí jsou domovem somálských pštrosů, zeber Grévyho, gerenuků, oryxů Beisa a žiraf mřížkovaných, mnoha ptáků. Velká stáda slonů se soustřeďují kolem řeky Ewaso Ngiro v období sucha, přilehlá rezervace Buffalo Springs a Shaba zvětšují území, kde se pohybují.

Lake Turkana
Jade Sea je největší jezero Keni z Veké příkopové propadliny, táhnoucí se od hranic s Etiopií do údolí Suguta. Kolem je vyprahlá krajina, v jezeře žije mnoho krokodýlů nilských a ryb. Sibiloi národní park, je nazýván Kolébkou lidstva díky nálezům zkamenělin v Koobi Fora, je to místo UNESCO. Každoroční festival na Lake Turkna v květnu v Loyngalani je velmi zajímavý.

Laikipia
Je na druhém místě co se týče množství zvířat,na Planině Laikipia žijí ohrožené druhy - sitatunga, antilopa Grévyho, nosorožci bílí a černí. Existují zde desítky komunit a soukromých rezervací, dokazujících, že zvířata mohou žít v souladu s lidmi. Na počátku 80.let 19.století zde začala ochranářská aktivita založením útočiště pro hrochy Ngare Sergoi Rhino Sanctuary na 2000 hektarech, to se pak zvětšilo a vzniklo Lewa Wildlife Conservancy v roce 1995. V roce 2004 byl založen, Northern Ranchlands Trust, nadace, která změnila život místních lidí ochraňujících přírodní zdroje. Laikipia je příkladem pro zbytek Afriky.

Mount Kenya
Vystupuje majestátně nad mraky, rozeklané vrcholky Bation (5.199m), Nelion (5.188 m) a Point Lenana (4.985m) jsou pokryty tropickým ledem. Nelion a Bation vyžadují technický výstup, ale Point Lenana lze dosáhnout několika cestami. V roce 2012 zde byla vytvořena nejvyšší via ferrata na nejnáročnější části výstupu na Point Lenana. Scenérie a flóra jsou zde nádherné, od hustého lesa po alpské louky, obrovské lobélie.

Lake Naivasha
Malebné sladkovodní jezero nabízí mnoho aktivit, na březích žije mnoho žiraf, hrochů, antilop a ptáků. Nedaleký Hell´s Gate NP nabízí možnost pěší vycházky nebo jízdy na kole mezi bůvoly, žirafami, zebrami a antilopami. Mounat Longonot NP je dramatická vulkanická kaldera vhodná na pěší výlet.

Lamu
Leží na severu u pobřeží Keni, souostroví Lamu tvoří Lamu, Manda, Pate a Kiwayu. Město Lamu je na seznamu UNESCO, vzniklo již v 9.století, jsou zde ukázky domů obchodníků z 19.století a silná svahilská kultura, lze tu navštívit ruiny svahilských staveb, plavit se na dhow, vynikající šnorchlování a krásné pláže s dunami.

Mombasa
Ostrovní brána k severním a jižním plážím. Je to obchodní přístav a druhé největší město v Keni, Staré Město ze 13.století se svahilskou kulturou a Fort Jesus, pevnost postavená Portugalci v 16.století jsou nejzajímavější. Ve městě jsou trhy a bazary, chrámy Hindu a mešity. Diani Beach, 30 km na jih od Mombasy nabízí výběr hotelů a aktivit a je jich tu méně než na sever od Mombasy, pobřeží je klidnější. Stará část Mombasy vypovídá o minulé slávě města. Voní zde koření a mořský vzduch. Od roku 900 byla Mombasa cílem mnoha osadníků,odtud také jméno Ostrov války. Pevnost Fort Jesus byla postavena Portugalci, od roku 1631 do roku 1975 byla devětkrát pokořena. Mombasa se druhé největší město v Keni, stala se také hlavním centrem obchodu s otroky, původní trh s otroky je nyní tržištěm s kořením. Všude ve městě jsou pozůstatky svahilsko-arabské-indické kultury. je tu více než dvacet měšit, včetně nejstarší v Keni Mandiri Mosque. Kahawa - káva se zde prodává v tradičních arabských kavárnách jako je Jahazi, úzké uličky jsou obsazeny obchodníky, je tu i nejstarší pošta v Africe a první hotel The African Hotel,který byl drříve obchodem s alkoholem. Bývalá policejní stanice se změnila v obchod se suvenýry Ali´s Curio Shop. Všude ve městě narazíte na vyřezávané dveře, podle typu ,lze identifikovat, kdo zde žil.

Na jezeře Victoria leží Rusinga Island
Jezdí zde trajekt mezi Mbita a Luanda Kotieno, denně převeze kolem tisíce pasažérů, je však velmi nespolehlivý a dost často přetížený. Rusinga Island není veliký, 16 km z jednoho konce na druhý a 5 km široký. Za návštěvu stojí rybářská vesnice Kolunga Beach, kde se lze seznámit s životem místních rybářů. Loví ryby za tmy a přes den spí a opravují lodě. Je tu několik stánků (vibandas), kde příslušníci kmene Luo nabízejí ryby a ugali, zde se jedí ryby rukama. Na Rusinga Island se také nachází Tom Mboya Mausoleum, místo posledního odpočinku známého politika, který byl zavražděn v roce 1969. Pro Luo představuje nejen hrdinu, ale i ztrátu snů vést Keňu. Lze si najmout loď a vydat se na Takawiri Island, s prázdnými bílými plážemi a palmami, pokud vás zajímají ptáci, vydejte se na Bird Island - žije zde 369 druhů, je to chráněná oblast. Ubytovat se můžete v Rusingo Island lodge.


Lamu leží na rovníku, takže je zde vždy teplo, nejlepší je tu doba od prosince do března, od května do července je zde období dešťů. V blízkosti se nachází Manda Island a vesnice Takwa, opuštěná v 17.století, zříceniny jsou obklopeny baobaby. Na Lamu se nachází vesnice Kipungani, 2 km od pláže Kizingoni, kde se staví tradiční dhow a ženy vyrábějí tradiční mkeka (rohože z listí kokosových palem). Nejlepší měsíce pro návštěvu Lamu jsou červenec a srpen a od konce listopadu do března.

Nairobi
Stejně tak jako mnoho měst, je rozděleno neviditelnou linkou sociální a ekonomickou. Ta vede podél Moi Avenue od nádraží k policejní stanici, pokud se vydáte na západ od této hranice, dostanete se do místa, kde žije střední třída, když budete pokračovat dále, dostanete se do míst, kde žijí ti nejbohatší. Avšak srdce města se nachází na druhé straně této imaginární linky. Na východě leží jiné Nairobi, ohraničené oblastí, která se nazývá Wananchi, s mnoha matatu, kde hraje místní hudba a podává se teplé pivo. V místní restauraci Osewe se podává ugali, alia (sušené maso) a uzené nebo smažené ryby na kokosovém oleji. Stále zde hraje hudba. Známá je v Nairobi restaurace Carnivore, kde můžete ochutnat různé druhy masa a ochutnat koktejl dawa (vodka, citron, led). Ve svahilštině to znamená lék a nikde jinde nedělají lepší dawa než tady. Na Koinanga ulici najdete noční klub Florida, je tu vždy plno a dobře tu hrají. Na nákupy jsou vhodné trhy, kde se prodávají výrobky Masajů z korálků, na různých místech mesta: Westgate Shopping Mall, oblast Westlands, Capital Centre, Mombasa Road, Junction Shopping Mall, Ngong Road, Village market mall, Gigiri, High Court parking, Nairobi centrum, Yaya centre, Upper Hill Estate v neděli. Na okraji města se nachází African Heritage house, kde jsou originální práce z celé Afriky a artefakty z Keni.

Nairobi NP
se rozkládá na 10.000 hektarech savany, porostů stromů a pobřeží řeky. Na jihu je neoplocený, žijí zde klasické druhy - kromě zvířat a je zde možno vidět nosorožce. Od roku 2012 je tu i výborné ubytování.

Chyulu Hills - Zelené pahorky africké
Ernest Hemingway popsal toto místo ve své povídce Sněhy Kilimanjara (The Snows of Kilimanjaro). Dnes tu leží Ol Donyo lodge na svazích Chyulu Hills na ranči Mbirikani o rozloze 110.000 ha. Stavba z místních materiálů, bazén, výhled na napajedlo. Sídlí zde firma Ride Kenya organizující safari na koni. Lze tu jezdit na kole, jít na pěší vycházky nebo jet na safari v autě. Je odtud výhled na Kilimanjaro. Vulkanické pohoří Chyulu hills je pokryto zeleným lesem a lávou. Je tu lávový systém jeskyň dlouhý 12,5 km, lze navštívit s průvodcem.


Ol Pejeta je domovem posledních jedinců nosorožců bílých severních, ale také šimpanzů, zde jim bylo vytvořeno útočiště díky KWS a Jane Goodall Institute.

www odkazy

http://www.magicalkenya.com/

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz