www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Kongo

Zajímavá místa - Kongo

Zajímavá místa Afriky

Divoká příroda a gorily
Lidová republika Kongo je silně zalesněná a země je bohatá na naftu, turismus je zde ještě v plénkách a je to země zajímavá pro průzkumníky. Země je známá také jako Kongo Brazaville pro rozlišení od východního obra méně stabilní země Demokratické republiky Kongo. Kongo Brazaville se snaží následovat model Gabonu a začaly se zde podnikat kroky pro ochranu tropického lesa. Cestovatelé zde najdou panenskou přírodu s krásnou džunglí, kde zatím bylo pouze několik lidí.

10 důvodů proč navštívit Kongo-Brazaville

1. Největším klenotem je určitě Nouabalé Ndoki National park na severovýchodě Konga. Je to velká část Sangha Tri- National park systému, tvořeného Dzanga-Noki NP ve Středoafrické republice a Lobeke NP v Kamerunu.

2. Kmenová skupina Kongo dala jméno zemi a jejich rituály přechodu mladých mužů do dospělosti, když si pokryjí těla modrou barvou.

3. Nedaleko Nouabalé Ndoki NP můžete potkat jedny z posledních nomadských kmenů v Africe Babenzelé Pygmeje, známé také jako Baka.

4. Tchimpounga Primate Sanctuary bylo vytvořeno institutem Jane Goodall v oblasti džungle nedaleko hospodářského hlavního města Konga Pointe Noire. Hlavním cílem je zachránit šimpanze žijící v zajetí a pustit je zpět do divočiny. Toto útočiště lze navštívit a lze se zde i aktivně zúčastnit projektu.

5. Tiger Fish Congo Camp - lovení největších tygřích ryb na světě. Rekord kempu je 56 kg. Kemp leží 2 hodiny plavby po řece Kongo. Je zde čistá řeka 50 metrů od kempu, která se nazývá Mai Pili, kde lze praktikovat lov s harpunou a muškaření.

6. Bateke Plateau na hranici s Gabonem, malá oblast tropických savan, kterou obývají etnické skupiny Bateke, které jsou známé výrobou čarodějnických výrobků a fetišů.

7. Francouzská kolonizace zanechala v zemi pozůstatky koloniální architekturry v Brazzaville, jako je např. Bazilika Sv. Anny, Charles de Gaulle House a novější Tepmle Mosque - mešita, se zajímavou architekturou a nejdůležitější muslimský chrám ve městě.

8. Milovníci umění si zde mohou najít vyřezávané masky a sochy na trhu Librevile, ti kteří hledají staré předměty se mohou poptat ve vesnicích kongo podél pobřeží.

9. Město bohaté na naftu Pointe Noire má vysoké ceny, zajímavou koloniální architekturu lze vidět na nádraží a pobřežní promenádě... je tu mnoho pěkných restaurací v centru města, kde se podávají jak africká, tak evropská jídla.

10. Dlouhé, bílé píseční pláže podél pobřeží pro relaxaci po náročném průzkumu vnitrozemí...


V Brazaville je nové letiště Maya Maya Airport, Republika Kongo čeká na své turisty. Brazaville leží přes řeku od Kinshasy, hlavního města DRC - dříve Zaire. Kinshasa má asi 10x více obyvatel než Brazaville. Jednoduchý popis je dobré a špatné Kongo.
Nedávno otevřela společnost Wilderness dva nové kempy v Odzala-Kokoua national parks na severu Konga. Wilderness přepraví letadlem klienty do Odzala Cessnou za dvě hodiny.
Je tu Ngaga Camp, který leží v hustém pralese, jsou tu dvě habiutované skupiny goril nížinných Neptune a Jupiter. Lze je pozorovat hodinu s maskami, aby byly gorily chráněny před lidskými nemocemi. Gorily nížinné jsou menší než horské a méně srstnaté, mnoho času tráví na stromech. V blízkosti je vesnice Ombo, kde je možno vidět život místních obyvatel.
Další kemp zde se jmenuje Lango, je postaven na dřevěných kůlech asi ve třech metrech nad zemí, s výhledem na velkou mýtinu - bai. Odtud se jezdá na safári v autech i na lodi, ale i na pěší vycházky, kdy se hledají pralesní sloni. Žije zde mnoho ptáků, bůvolů, motýlů atd. V Odzala žije asi 15.000 slonů, ale jen těžko je lze vidět, jsou velmi plaší. V noci chodí stáda k bai - mýtině se napít, ale během dne se schovávají.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz