www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Mauretánie

Zajímavá místa - Mauretánie

Zajímavá místa Afriky

Mauretánie leží na severozápadě Afriky a je to výborné místo pro lov, rybaření a treky v poušti. Cesta přes poušť Chinguetti, návštěva města Atar, koupání v oáze Tergit. Chytat ryby v jezerech a lovit v písečných dunách, oázách a poušti Mauretánie - to jsou hlavní zajímavosti země.

Nouakchott je hlavní město země (místo větru). Není hezké a je velmi ospalé. Je však možná nejbohatší na kulturní historii v Západní Africe. Žijí zde hlavně nomádští Maurové, kteří striktně dodržují sociální struktury, každodenní zvyky a tradice. Žije zde 30% obyvatelstva země, je tu však mnoho prachu a písku z okolní Sahary. Není tu žádná frenetická aktivita jako v ostatních afrických městech, široké ulice, kde se prohání vítr mají málo co nabídnout turistům. Je to ospalé a nudné město, jediné místo, kde se něco odehrává jsou tržiště, která Vám připomenou, že jste v Africe. Vysoké duny oddělují město od pláže a chladných vod Atlantiku.

Adrar Plateau
I když nedosahuje tato plošina větší výšky než 1000 metrů, tak snad tato planina bude největší atrakcí Mauretánie. Jsou tu nádherné výhledy na nekonečná panoramata dun, krajina je tu divoká, pouze s oázami a datlovými palmami, které ukazují na osídlení. Některé malé osady nejsou příliš lákavé a vypadají jako města duchů. Okolní krajina, kde se občas najdou i staré ruiny (např. berberské v Azougui) se musí projíždět pouze autem 4x4, na oslu nebo na velbloudu, lze zde vidět i skalní malby. Atar je odlišný od okolních otevřených plání. Zastávkou pro turisty je Chinguetti, které má krásné okolí a dříve bylo považováno za jedno z nejposvátnějších míst muslimů. Bylo zde dříve 11 mešit a 20.000 obyvatel, bylo to místo, kde se věřící scházeli na poutě do Mekky. Většina budov v ksaru ve starém městě, pochází ze 13.století a je z kamene. Zbytky staré historie sbírají feti v poušti a nabízejí je na trhu.

Spisovatelé starého Řecka a Říma zmiňovali krokodýly na Sahaře, to bylo potvrzeno v roce 1864, když byly v Alžírsku objeveny stopy. Mauretánští krokodýli vyhynuli asi kolem roku 1930, ale v roce 1990 byly znovu objeveni. Nilští krokodýli v jezírkách u Matmata jsou mnohem menší a také méně agresivní. Saharští krokodýli se v létě schovávají v jeskyních a objevují se jakmile ucítí déšť.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz