www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Mauritius

Port Louis

Zajímavá místa Afriky

Díky svému vulkanickému původu má Mauritius velmi úrodnou půdu, krásné pláže a krajinu. Zde se dá sedět hodiny a odpočívat na slunci nebo se koupat v Indickém oceánu, poslouchat místní hudebníky a pozorovat tanečníky sega a vychutnávat si dobré jídlo. Jsou zde jedny z nejlepších hotelových resortů na světě, ostrov přitahuje mladé i starší turisty.

Deset důvodů proč navštívit Mauritius:

* nekonečné bílé pláže a vynikající kvalita resortů a vodní sporty
* pohostinnost multietnického národa
* golf
* fascinující vulkanická krajina v Chamarel
* botanická zahrada v Pamplemousses
* barevné tropické ryby a korálové útesy
* obrovské želvy v La Vanille Reserve des Mascareignes
* Bois Cheri - továrna na zpracování čaje a Museum
* představení s cukrovou třtinou v L´Aventure du Sucre
* delfíni v zátoce Tamarin Bay

Sever - Hlavní město Port Louis
leží na severozápadním pobřeží ostrova, střed města má moderní infrastrukturu, zajímavé obchody a trh.

Curepipe
leží na centrální planině u kráteru Trou au Cerfs, město Curepipe je výbornou zastávkou pro nákupy - hlavně šperky a oblečení, ve městě je botanická zahrada, navštivte také kráter.

Triolet a Mahébourg
Triolet po cestě do resortů na severu je nejdelší vesnice na ostrově, Mahébourg ležící u letiště na jihovýchodním pobřeží je hlavní rybářskou vesnicí na ostrově, je tu námořní muzeum.

Pláže
Grande Baie na severu je hlavním centrem jachtingu a vodního lyžování. Oblast je také známá svým nočním životem a butiky. La Cuvette beach byla vylepšena, blízké místo Pereybere má veřejnou pláž s obchody, restauracemi a hospodami. Podél východního pobřeží, Belle Mare beach, Palmar a Troud´Eau Douche jsou nejlepší, na západním pobřeží veřejné pláže Tamarin, Flic en Flac, Albion, Pointe aux Sables a Baie du Tombeau.
Blue bay na jihovýchodě je známá svou hlubokou a čistou vodou, výborné místo na plavání a potápění.

Ostrovy
Rodrigues - leží asi 650 km severovýchodně od Mauritiu je součástí Mauricijské republiky, ostrov zaujímá plochu asi 108 km2 a žije tu asi 36.500 obyvatel. Turismus se stává důležitým zdrojem obživy i zde a zlepšila se sem i letecká spojení, která spojují Mauritius, Reunion a Rodrigues.
Hlavní ostrov Mauritius je obklopen mnoha malými ostrůvky, některé z nich jsou chráněné. Ile aux Cerfs - ostrůvek na jihovýchodě má 18-ti jamkové golfové hřiště. Na severu Coin de Mire ve tvaru velké velryby a u něj je malý Ile Plate, Illot Gabriel, Ile Ronde, Ile aux Serpents a Ile d´Ambre. Ile aux Aigrettes leží proti Mahébourgu na jihovýchodě.

Turistické atrakce
Caudan Waterfront v Port Louis má mnoho občerstvení, restaurací, obchodů se šperky, řemeslnými výrobky, kasino a Blue Penny Museum. Chinatown ve městě je malebné a dá se zde dobře najíst a levně nakoupit.
Flacq - jedna z nejdůležitějších vesnic na ostrově - má velké tržiště, nedaleko na Belle Mare pobřežní silnici najdete vodní park Waterpark Leisure Village.

La Vanille reserve des Mascareignes
Zde můžete pozorovat volně žijící krokodýly a více než 500 obrovských želv, je tu také insektárium s více než 20.000 druhy hmyzu, včetně motýlů z celého světa.
Casela ptačí park na rozloze 25 hektarů je útočištěm více než 140 druhů ptáků z pěti kontinentů, můžete tu vidět i želvy, opice a jeleny.

Chamarel, kam lze dojet po klikaté cestě z vesnice Case Noyale je fascinující - zvlněná krajina s vulkanickými vyvřelinami různých barev a vodopády.

Black River Gorges National park byl založen v roce 1994 na ochranu zbývajícího lesa. Lze se sem dostat po stezce, která vede z Petrin - informačního střediska přes krásnou krajinu.

Cukr je hlavní zemědělskou plodinou ostrova - lze navštívit výstavu l´Aventure du Sucre, která je ve starém mlýně na rozloze 5.000 m2, vypráví zajímavou historii výroby
cukru na ostrově. Lze ochutnat nerafinované cukry a místní rum.
SSR botanické zahrady v Pamplemousses jsou známé svou sbírkou původních a exotických rostlin.

Mauritius je oblíbená destinace pro svatby a líbánky, více než 90 hotelů nabízí výborné vybavení a služby, doporučuje se i návštěva lázní.

Mořský život kolem ostrova je velmi bohatý a barevný, potápění, šnorchlování, plavba v ponorce na dno moře - stojí zato vyzkoušet. Sportovní rybáři si zde také přijdou na své, lze ulovit žraloky, baracudy, velké tuňáky a další ryby. U hotelů jsou potápěčské základny, lze zajistit i výlety lodí a na katamaránu.
Jízda autem po ostrově nabídne zajímavý pohled do bohaté historie a kultury ostrova. Lze zde také jezdit na čtyřkolkách, na kanoích, na kajacích, v autíčkách atd. Na své si zde přijdou i milovníci dobrého jídla.

Baie du Tombeau (Zátoka Hrobu)
V minulosti zde ztroskotalo mnoho lodí a také se traduje, že je zde zakopán poklad.

Trou aux Biches
Nachází se zde nejstarší hinduistický chrám na Mauriciu, dále akvárium s mořskou vodou s rozmanitými druhy živočichů žijících v korálových útesech.

Grand Baie
Zátoka s osadou s množstvím ubytovacích zařízení, restaurací, kaváren a obchodů, jachetním klubem. Je zde i jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Royal Palm.

Ostrovy
Coin de Mire, Ile Plate, Ilot Gabriel, Ile Ronde, Ile aux Serpents, Ile d´Ambre.

Východ

V této části vane neustále jemná bríza a tvoří se zde dost velké vlny - ideální pro surfaře.
Kromě horského pásma - Bambu Mountains (Bambusové pohoří) - je zde rovina, kde se pěstuje hlavně cukrová třtina.

Mahébourg
Město s 20 000 obyvateli, jediné zdejší letiště, impozantní katedrála v novogotickém slohu, dva tamilské chrámy, Námořní muzeum, šestimetrová socha Budhy.

Jih

Pont Naturel - přírodní most ve skalním masivu vyhloubený vodou, délka 20 metrů.
Souillac - rybářské městečko, katolický kostel, hinduistický chrám, krásná pláž, ale kvůli silným proudům nevhodná ke koupání.

Black River Goges - hustě zalesněný národní park se zbytky původního pralesa.
Chamarelské vodopády a Coloured Earth - přírodní lávové formace bez porostu, při dopadu slunečních paprsků způsobují minerální příměsi v půdě různé barevné efekty.

Západ

Nejhustěji obydlená část ostrova, na trase z letiště do Port Louis na sebe praticky navazuje sedm měst.

Curepipe - druhé největší město na Mauriciu s 80 000 obyvateli, botanická zahrada, bazilika St.Hélene, kráter Trou aux Cerfs.

Floreal - ,,nejlepší mauricijská adresa", bydlí zde bohatí lidé, v krásných koloniálních vilách jsou rezidence vyslanectví, možný je bezcelní nákup diamantů.

Vacoas a Phoenix - tvoří dvojměsto, kde každý čtvrtek a pátek konají trhy.
Quatre Bornes - 70 000 obyvatel, tamilské svátky včetně chůze po ohnivém koberci.
Rose Hill - kulturní vyžití, výstavy, koncerty segy a regge.

Mont du Rempart - skála označovaná jako ,,malý Matterhorn".


Rodrigues
Je to klidný ostrov, ubytování je tu asi ve 40 domech a několika hotelích. Poslední výběžek Afriky, dříve než dosáhnete Asie. Je to nejměnjší (11x5 mil) a nejodlehlejší ostrov Mascarén uprosřed Indického oceánu. Najdete zde jedinečnou směsici africké a kreolské kulutry, připomíná Karibik, turismus je zde ještě v plénkách. Marie-Louise´s Guest House, Villa Mon Tresor se nachzází v Anse aus Anglais - Anglické zátoce, kde přistála britská vojska v roce 1809, aby odebrala Rodrigues Francouzům. V sobotu se tu koná trh v blízkém Port Mathurin - malé hlavní město ostrova. Jsou tu malé budovy obklopené banánovníky. V době trhu si zde koupit i místní specialitu koláč plněný kokosem a papájou. Ile de Cocos je jeden z 18 ostrůvků obklopujících Rodrigues, Cocos je útošištěm ptáků, je neobydlený. Jsou zde všude ptáci, hlavně terejové. Na Rodiguesu se také nachází Francois Leguat Giant Tortoise and Cave reserve, která leží v kaňonu na 19 hektarech a pojmenovaná je podle prvního osídlence, Francouze, který sem dorazil v roce 1691, kdy tu žilo mnoho obrovských želv. Bohužel byly vyhubeny na konci 18.století. Rezervace se snaží vrátit čas, byly sem dovezeny stovky želv Aldabra z atolu z Indického oceánu a dnes je to jejich poslední útočiště ve volné přírodě. Zasazeny zde byly také endemické rostliny, aby se připomnělo, jak ostrov vypadal dříve. Pod skálou je schován velký jeskynní systém, největší jeskyně Grande Caverne se stalaktity a stalagmity. Další ubytování je např. Foulsafat Résidence, na odlehlém místě, je tu výborná kreolská kuchyně (ryba cono-cono), další bonus je setkání s místními lidmi. Na ostrově je kromě výborného jídla také vynikající potápění, jsou tu endemické korály. Také je tu oblíbený kitesurfing. Nejluxusnějším penzionem na ostrově je Cases a Gardenais, kde žije Belgičan Fernand Verbeeck se svou mauricijskou manželkou, k nim jezdí hodně lidí na líbánky. Marie Line výborně vaří, maluje. Všude kolem jsou pláže, dostanete se na ně jenom pěšky, jsou zcela prázdné, voda zde je průzračná. Často se tu loví chobotnice. Na ostrově Rodrigues žije mnoho rybářských komunit, které se živí lovem chobotnic.
Rodrigues leží asi 560 km na SV od Mauritia v Indickém oceánu a má rozlohu jen 108 km2, žije zde asi 40.000 obyvatel, hlavně afrického a kreolského původu. Je to hornatý ostrov vulkanického původu s hlubokými údolími obklopený korálovými útesy, které tvoří lagunu s 18 ostrůvky. Klima je zde tropické, teploty od 28°C -35°C v létě - období cyklonů a 18-27°C v zimě. Létá sem denně Air Mauritius - 90 minut let. Časové pásmo GMT + 4, většina obyvatel mluví kreolsky, obvyklá je francouzština a oficiální literatura je v angličtině - zbytek britské kolonizace.
Rodrigues je autonomním ostrovem Mauritia a je řízen Rodrigueským oblastním shromážděním.

www odkazy

http://www.tourism-mauritius.mu

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz