www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Niger

Mešita v Niamey

Zajímavá místa Afriky

V současné době je v těchto částech Sahary poměrně nebezpečno, v Nigeru hlavně kvůli nájezdům Tuaregů, avšak přesto se sem cestovat dá. Niger sousedí s Nigérií, Beninem, Burkina Faso, Mali, Alžírskem, Libyí a Čadem. Přenocování v kempu Tuaregů, dozvíte se více o jejich velbloudech, tradičních tancích a zpěvech doprovázených bubny. Navštivte Agadez - prohlídka Sultánského paláce. Vydejte se na výlet do pouště, která tvoří 80% země, zastavte se v Tshintouloss, kde údajně pobýval průzkumník Henri Barth, když cestoval přes Saharu a oázy Timi a Chifra, vydejte se na nejvyšší dunu v Tenere. V Niamey - hlavním městě navštivte Grande Marche a Wadata - centrum řemeslníků. V Nigeru je také mnoho festivalů - včetně Curee Salee.

Niamey
Leží na okraji Sahary a město je obklopeno nekonečnou krásou pouště. V Niamey se kloubí staré s novým, žije tu více než půl miliónu obyvatel (hlavně Hausa), město bylo vyhlášeno hlavním městem země ve 20.letech 20.století. Má pouštní charakter, ale i vybavení pro turisty. Niger je druhá největší země Západní Afriky a je hlavním výrobcem uranu, hraje důležitou roli v regionálním hospodářství. Ve městě je mnoho trhů - jako např. Grand a Petit Marché a několik dalších zajímavých míst např. Národní muzeum.

Poušť Ténéré
Vlnící se duny této odlehlé oblasti, kde žijí malá stáda gazel, jsou tu občasné oázy a malá políčka se zeleninou - po staletí skrývají staré cesty velbloudích karavan. Panorama ohromých dun se stále mění podle větrů a příležitostných dešťů, vítr vytváří zajímavý zvuk když fouká přes písky, žijí zde nomadské kmeny Tuaregů (hrdí Berbeři). Oblečeni jsou v dlouhých hábitech, žijí sparťanskýnm životem, jsou stále v pohybu a putují přes duny. Velké písčiny jsou občas vystřídány kamenitými plochami a skalami, z nichž je mnoho zdobeno skalními malbami (asi 10.000 let starými), znázorňující dobytek, žirafy a dokonce i pštrosy.

Djado
Mimo prošlapané cesty leží nejméně navštěvované, ale jedno z nejzajímavějších míst v zemi. Je to vesnice s hliněnými příbytky, které byly vystaveny asi před 700 lety kmeny Toubou. Leží pod horami a jsou odloučeny od civilizace i díky stálému větru a suchu. Domy jsou již dávno opuštěné, vévodí zde pohádkové ticho. Nic se zde nezměnilo, je tu labyrint uliček a obydlí, která obyvatelé opustili již asi před dvě stě lety. Hliněné domy v Djado mají mystickou atmosféru, i když jejich střechy již dávno odnesl vítr.

Agadez
V oblasti opuštěných plání obklopených vulkanickými vrcholky a vzdáleným masivem pohoří Air, leží Agadez, jedno ze starých pulsujících center jižní pouště. Po staletí to bylo místo, kde se setkávali obchodníci Tuaregů a Hausa a důležitým střediskem pro cestovatele pouští a obchodníky. Město je malebné a staletí obchodu přispěla k tomu, že zde vznikla zajímavá směs lidí a jazyků. Pouštní architektura je typická pro Sahel, 500 let stará Velká Mešita patří k nejlepším muslimským místům v Africe.

Řeka Niger
Patří k jedněm z mála spolehlivých zdrojů vody v Nigeru, protéká Mali v jihozápadním cípu Nigeru a do Nigérie, vody řeky Niger jsou zdrojem života pro rybářské vesnice, farmářské komunity a osady na březích. Tok řeky patří k velmi málo probádaným místům, i když tudy procházejí velbloudí karavany a přitahují moderní výzkumníky. Řeka Niger je splavná pouze v malých oblastech, zavlažuje půdu kolem pobřeží. V částech řeky také rostou trávy, jsou tu záplavové pláně, kde mohou místní rybařit.

Na severu země byla objevena pohřebiště původních obyvatel - místo se nazývá Gobero a byly zde nalezeny ostatky asi 200 lidí, první obyvatelé zde žili asi 7500 př.n.l. Původní jezero zde vyschlo a obyvatelé oblasti toto místo opustili. Kolem roku 4600 př.n.l. zde byla opět voda a lidé se sem vrátili na dalších 2000 let, ale opět odtud zmizeli kolem roku 2500 př.n.l.

Průzkum krásné Sahary
Poušť Nigeru skrývá nejkrásnější saharské duny, nádheru pohoří Air Mountains a Ténéré Desert - to jsou jedny z nejkrásnějších míst v Africe. Zinder a Agadez jsou města na staré transsaharské cestě a postavena jsou z hliněných cihel, místní obyvatelsto je také velmi zvláštní. Niger patří k nejchudším zemím na světě a je to místo jen pro nejodvážnější cestovatele. V roce 2009 nebylo možné navštívit některé oblasti Tibetsi, kvůli politickému napětí mezi nomádskými Tuaregy a nigerskou vládou.


10 důvodů proč navštívit Niger

1. Setkání s fascinujícími a přátelskými nomádskými kmeny jako je Woodabe a Tuaregové - známí modří lidé ze Sahary.

2. Stopování šakalů nebo levhartů v W game parku na hranici s Mali a návštěva nedělního trhu na staré obchodní stanici Ayorou.

3. Plavba na kanoe po řece Niger a rybaření.

4. Známé staré město Tuaregů Agadez, postavené z hliněných cihel a výstup na minaret při západu slunce.

5. Návštěva nejkrásnějších dun na světě při jízdě na velbloudovi do pohoří Air Mountains.

6. Oslava obřadu setkání kmene Woodabe během každoročního střetu Gerewol v listopadu.

7. Lze nakoupit krásné výrobky ze stříbra a kůže v Agadezu.

8. Expedice do hor k pramenům v Igouloulef a Tafadek, na prehistorická místa Iferouane ,,poušt" Ténéré a Djado Mounta.

9. Prohlídka rušného města Niamey malé a velké trhy stojí za návštěvu, stejně tak jako Velká mešita a Národní muzeum, včetně botanické zahrady, zoo a Hippodromu, kde se často konají závody koní a velbloudů.

10. Procházka městem Dosso, založeným ve 13.století kmenem Zarmas po pádu Gao, je tu vyjjímečný palác na malém vesnickém náměstí, kde se konají festivaly a oficiální obřady. Zaria a Hausa středověká hliněná města také stojí za návštěvu.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz