www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Seychelly

Zajímavá místa - Seychelly

Zajímavá místa Afriky

Majitel ostrova MOYENNE Brendon Grimshaw podepsal smlouvu s ministerstvem pro životní prostředí a jeho ostrov by vyhlášen národním parkem. Ostrov se za dobu od jeho příchodu před 35 lety změnil, bylo tam jen pár stromů, nyní zde roste více než 40 endemických palem, žije zde 110 obrovských želv ve svém přirozeném prostředí a mnoho druhů ptáků.

Ostrovy

Mahé je největším z ostrovů (27 kilometrů dlouhý a 3 až 8 kilometrů široký). Leží zde i hlavní město Seychell Victoria, nejvyšší hora Morne Seychellois a jedny z nejhezčích pláží v oblasti Beau Vallon Beach. Z ostrova Mahé je možno podnikat výlety na blízké ostrovy Moyenne Island, Round Island, Silhouette Island nebo St. Anne Marine National Park.

Praslin je druhým největším ostrovem a má možná nejpříjemnější atmosféru. Jeho délka je 12 kilometrů a v nejširším místě měří 5 kilometrů. Nejvyšší horou je Praslin Island Peak (367 m n.m.). Hlavní atrakcí je Vallé de Mai, kde roste neobvyklý druh palmy Coco-de-mer v počtu asi 4.000 kusů. Na tomto ostrově objevíte také několik krásných pláží, např. Anse Lazio. V okolí Praslinu je několik ostrovů, které lze navštívit, např. Curieuse Island, Couisin Island, Aride Island a především krásný a turisty nejméně navštěvovaný ostrov La Digue. Od Praslinu je vzdálen pouze 5 kilometrů.

Ostrovy ve skupinách Amirantes, Farquahar a Aldabra, jsou většinou pro turisty nepřístupné a pokud ano, tak jako extrémně drahé resorty a nebo na zvláštní povolení. Některé z těchto ostrovů obývá pouze několik stovek rybářů a vědeckých pracovníků. Ostatní jsou neobydlené, pouze na některých jsou vědečtí pracovnící pár měsíců v roce.


Bird Island patří k nejsevernějším ostrovům souostroví Seychelly, je to mladý korálový ostrov, který vznikl tak před 2000 - 4000 lety, zaujímá plochu jen 688 mterů, Mahé leží 111 km od něj. V roce 1776 kolem proplouvající loď hlásila, že ostrov byl pokryt ptáky. Ostrov nemá moderní vybavení, jsou tu klasické písečné pláže, jsou tu jen jednoduché chatky.

Seychelles Tourism Board potvrdil, že dvě místa byla zařazena do seznamu RAMSAR
(chráněná mokřada) – Mare Aux Cochons a Aldabra atoll. Nyní jsou celkem 3, další je Port Launay, od roku 2005. Věří, že se jim podaří dostat na seznam i další místa La Plaine Hollandaise, Vallée de Mai a Anse Lazio.

www odkazy

http://www.ramsar.org.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz