www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Súdán

Mešita v Chartúmu

Zajímavá místa Afriky

Súdán je největší africkou zemí. Je zde fasinující poušť, archeologické památky.
Země černých faraonů, súdánští králové dobyli Egypt v 8.století př.n.l.
Jebel Barkal byl hlavním městem Království Kush, je to posvátná hora, staří Egypťané a Kušité věřili, že Amon, bůh života, žije uvnitř a místo se stalo posvátným.

Jižně od Kerma najdete kolosální stavbu z hliněných cihel, o které se domnívají archeologové, že patří k nejstarším stavbám v Africe. Dalším zajímavým místem je Soleb, Old Dongola, zapomenuté středověké království Makuria.

Khartoum (Chartúm)
Město bylo zdecimováno v roce 1885 bojujícími Mahdisty, staré město Khartoum bylo sídlem anglo-egyptské vlády, která dovedla Súdán až k nezávislosti v lednu 1956, kdy se stalo hlavním městem největší africké země. Leží v rohu vytvořeném spojením Modrého a Bílého Nilu. Ve městě žije asi milión obyvatel a je to hospodářské středisko země. Vanou sem silné větry s prachem, je tu málo vody, město je však malebné a kosmopolitní. Asi 80% obyvatel pracuje v zemědělství, jen asi na 5% země, pěstují bavlnu, oříšky atd. Je tu velmi omezená infrastruktura a nepříznivé klimatické podmínky, avšak po objevení ropy, zavlažovacích projektech a zahraničních investicích se situace zlepšuje.

Mount Kinyeti
Nachází se na hranici s Ugandou, je to nejdůležitější přírodní bod země a vrcholek hory (3.187m) je nejvyšší v zemi. Leží na jihu země v celkem ploché krajině, která je tropická a její svahy jsou porostlé bujnou vegetací na jihu, severní svahy jsou ovlivňovány suchými větry. Mount Kinyeti je ostrůvkem neposkvrněné divočiny, ale hora je nepřístupná.

Nubijská poušť
Obecně je považována za poušť, ale je to trochu více než to, nekonečné pláně, které se táhnou severovýchodní Afrikou od údolí Nilu až k pobřeží Rudého moře. Lidé zde žijící byli vždy nomádské kmeny a částečně farmáři. V nedávné době byly životy Nubijců ovlivněny výstavbou nádrží u Asuánu, když vody z nádrže zaplavily jejich půdu. Naštěstí obchod a turismus nabízí zaměstnání.

Omdurman
Leží na březích řeky Nilu severně od hlavního města centrálního Súdánu, toto centrum obchodu a průmyslu je největší v zemi. Omdurman byl místem bitvy v roce 1898, kde Madhijové byli vyhnáni britskými ozbrojenými silami. Město má krásnou polohu, velkou měrou přispívá do národního hospodářství, díky blízkosti Khartoumu a toku Nilu.

www odkazy

http://www.sudan.net/tourism.shtml

http://www.italtoursudan.com/

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz