www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zprávy z Demokratické republiky Kongo (D.R.C.)

Aktuality - Afrika

Situace v D.R.C. je stále neklidná, bují zde pytláctví a ozbrojené konflikty. Okapi Wildlife reserve nutně potřebuje finanční pomoc, aby se mohla zvýšit ochrana parku. Žije zde největší populace pralesních slonů v Africe. Národní park Garamba rovněž potřebuje pomoc v boji proti pytlákům.

Minulého roku se slavilo v D.R.C. vysazení desetimilontého stromu v Národním parku Virunga, který je sice vyhlášen místem světového dědictví, ale lidé stále vnikají do parku a nekontrolovaně využívají přírodní zdroje. Projekt WWF začal v roce 1987 a trval i přes dobu ozbrojených konfliktů. Snaží se zabránit nelegálnímu kácení stromů a využívání dřeva na topení. Bylo zde vysazeno více než 60 druhů původních a exotických stromů, které se využívají na zpracování a vytvařejí tak ochranný pás kolem parku. Tyto vysazené stromy využívají místní lidé pro svou potřebu a prodej. Národní park Virunga, který vznikl v roce 1925, je nejstarším parkem v Africe a rozkládá se na 8.000 km2. Žije zde několik posledních jedinců ohroženého druhu goril.
Byla vytvořena velká rezervace na ochranu bonobů - Sankuru Nature reserve na rozloze 30 570 km2. Oblast Sankuru byla silně poznamenána nedávnou válkou v D.R.C., lidé zde zcela závisí na lese. Probíhá snaha jim vytvořit alternativní zdroj masa. Projekt ochrany bonobů je od roku 2002 podporován prezidentem Josephem Kabilou.

Obnovené konflikty ve východní části D.R.C. mezi ozbrojenýcm silami Laurenta Nkunda a vládou opět zasáhly hluboce do života. Z NP Virunga byli evakuováni rangeři, kteří zde chránili vysoce ohrožené gorily horské. Oblast opustilo více než 100.000 obyvatel. V NP Virunga, v NP Volcanoes ve Rwandě a v Mgahinga Gorilla NP v Ugandě žije 380 jedinců z celkové populace 720.

V centrální části DRC žije více než 40 milionů obyvatel, kteří nemají přístup k nemocnicím, ke škole, neprobíhá zde žádný rozvoj. Tato část země stále zůstává velmi neprobádanou a plavba po řekách Lukenie, Mfini, Kasai a Congo je velmi nebezpečná. Žijí zde různé kmeny, které nemají spojení s civilizací (např. Ekonda kmen). Jen 20% konžského pralesa lze využít pro těžbu dřeva, zbytek území tvoří velká bažina.

Na letišti Goma byl zadržen podezřelý pašerák zvířat s dvouletou gorilou nížinnou v příručním zavazadle. Primát byl zabalen v oblečení na dně zavazadla a byl dehydrován. Pašerák je zřejmě členem mezinárodního gangu. Podle ředitele NP Virunga se v posledncíh měsících obchod s gorilami velmi rozmohl. (červenec 2009)

Byla vyhlášena rezervace Kokolopori Bonobo reserve, kde žije největší známá populace bonobů. Tato rezeravce má rozlohu 4.875 km2 a nachází se v Konžské pánvi.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz