www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Malawi

Zajímavá místa - Malawi

Zajímavá místa - Malawi

Malawi má pět národních parků a čtyři rezervace, z nichž nejlepší je Národní park Liwonde. Tento park má rozlohu 548 km2 a rozkládá se jižně od jezera Malawi. Řeka Shire a jezero Malombe tvoří jeho západní hranici. Žije zde obrovské množství vzácných druhů ptactva, z velkých zvířat především sloni, hroši a antilopy, občas jsou k vidění i lvi. V řece je velké množství ryb ale i obrovských krokodýlů. Možnost ubytování od základního v kempu až po komfortní ve Mvuu Kempu. V jihovýchodní části země se rozprostírají hory Mulanje s nejvyšší horou Sapitwa (3.002 m n.m.). Zde je možno přenocovat v chatách nebo na lesní stanici.

 

Národní parky a rezervace v Malawi

Malawi má krásnou krajinu, vlnité kopce Nyika, zalesněnou plošinu Zomba, 3.000 metrů vysoký masiv Mulanje Massif, úrodné údolí Shire Valley, vysoké hory a nížiny. V Malawi je devět rezervací pro divoká zvířata a nedotčená divočina. Jezdí se sem nejen na safari, ale také na pěší túry nebo kvůli potápění. Jsou tu krásné písečné pláže, třetí největší jezero Afriky, kde se dá odpočívat na plážích, krmit tropické rybičky, věnovat se vodním sportům. Malawi je známé jako "Teplé srdce Afriky", žijí zde milí lidé, je to země úsměvů. V Malawi najdete pravého ducha Afriky, tradiční vesnice a země doposud příliš nedotčená turistickým ruchem. Malawi spadá do oblasti Velké příkopové propadliny, takže krása krajiny je tu zaručena. V Malawi je devět národních parků a rezervací: * Nyika National Park * Vwaza Marsh Game Reserve * Kasungu National Park * Nkhotakota Game Reserve * Lake Malawi National Park * Liwonde National Park * Majete Game Reserve * Lengwe National Park * Mwabvi Wildlife Reserve

 

Podnebí v Malawi

Většinu území vyplňují hory a náhorní plošiny sklánějící se k východu do tektonické propadliny s jezerem Malawi (Ňasa), které pokrývá téměř 1/5 celkové rozlohy země. Z jezera na jihu vytéká řeka Shire a tvoří široké, místy bažinaté údolí lemované na východní straně horami (až 3.000 metrů vysokými). Tropické podnebí ovlivňuje vnitrozemská poloha a nadmořská výška. Teploty jsou nejvyšší ve zlomovém údolí před vypuknutím letních dešťů a nejvydatnější srážky padají na severní vysočině.

 

Doprava - Malawi

Letecké spojení zajišťují čtyři letiště, nové mezinárodní letiště bylo postaveno v r. 1975 v Lilongwe, v centrální oblasti země. Národní aerolinie Air Malawi létají do Blantyre, Johannesburgu, Harare, Lusaky, Dar es Salaamu a Nairobi. Mezinárodní spojení se zemí zajišťují také Aero Zambia, Air Tanzania, Air Zimbabwe, British Airways a další. Dopravní systém je nedostatečný a většina silnic je nezpevněná. Železnice sice spojuje zemi s mozambickými přístavy Beira Nacala, ale v 80. letech byla v důsledku mozambické občanské války mimo provoz. Malawi proto vynakládá přes 40% svého hrubého národ ...

 

Hospodářství - Malawi

Malawi je slabě rozvinutý zemědělský stát, patřící k nejchudším na světě. Nejdůležitější plodinou pro domácí spotřebu je kukuřice. Zejména pro export se pěstuje tabák (asi 60 % hodnoty vývozu), cukrová třtina, čaj a podzemnice olejná. Nově vysazené lesy umožňují zvyšovat vývoz tvrdého vzácného dřeva. Důležitý je i rybolov na jezeře Malawi. Země má nedostatek surovin, ale zato oplývá vodními zdroji a má dostatek elektřiny z vodních elektráren. Existují ložiska bauxitu, rud železa, mědi, uranu, uhlí a azbestu, ale nejsou dosud využívána. Země už vyrábí většinu spotřebního, zejména potravinářské ...

 

Dějiny a lidé - Malawi

Obyvatelstvo hovořící bantuskými jazyky se v oblasti usídlilo před mnoha staletími. Existují důkazy, že země byla osídlena Pygmeji již 10 000 let před Kristem. V období mezi 14.- 19. století se sem přistěhovalo mnoho bantuských kmenů a usadilo se při březích jezera Malawi. V 17.-19. století bylo území pod vlivem arabských kolonií a otrokářských výprav z pobřeží. Po nich sem pronikli křesťanští misionáři a od jihu Zuluové. Ti vytvořili klan Ngoni. V roce 1891 zde Velká Británie vytvořila Protektorát ňaských provincií, který se stal v roce 1907 Ňaskem. V roce 1953 se země spojila se Severní a Ji ...

 

Malawi

Doba po návštěvu Období zimy (květen - září) je chladnější než letní měsíce, teploty u jezera a v nížinách jsou příjemné a velmi málo prší - v období sucha je menší riziko malárie a příjemnější pro pěší vycházky. Také pozorování zvířat je lepší, vegetace je řidší a zvířata se shromaždují u vody. Ve vyšších polohách jako je Nyika a Mulanje je však chladno v noci a sucho vytváří dojem spálené země. Nejlepší období pro návštěvu Malawi je od dubna do října. Období léta (listopad - březen) Léto přináší deště - velké bouřky, takže i mnoho hmyzu, krajina je hezčí v létě a je tu více ptáků, kteří zde přezimují. Avšak na březích jezera je velké horko a vlhko a je velké riziko malárie, žluté zimnice a chorob, které hmyz přenáší. Klima je zde subtropické, ve vyšších polohách chladnější, období dešťů od listopadu do dubna, klima pak je relativně suché, teploty od 20-27°C ve vyšších polohách a 39°C v nížinách a na jihu.

 

Vstupní formality - Malawi

Pro získání malawiského víza je třeba předložit platný pas. Vízum může být uděleno na kterémkoli zastupitelském úřadě Malawi. Diplomatické a konzulární vztahy s ČR pokrývá Velvyslanectví Malawi v Berlíně. Vízum lze zístat i po příletu na letišti. Vízum do Malawi vám zprostředkuje i naše cestovní kancelář. Je třeba předložit: platný pas, 2x vyplněný formulář, 2x foto, potvrzení zpáteční letenky a 125 EUR (resp. 65 EUR tranzit. vízum do 7 dnů). Celní a devizové předpisy Celním poplatkům nepodléhají věci dovážené pro osobní potřebu. Za to se považuje 200 kusů cigaret nebo 225 g tabáku, 1 ...

 

Zprávy z Malawi

Malawi zatím představuje neobjevenou destinaci, která může turistům mnoho nabídnout. V zemi se rozvíjí infratsruktura jak na plážích tak v národních parcích. Malawi je stále opravdová Afrika a může nabídnout kromě jezera, divoká zvířata, krásnou krajinu a setkání s lidmi. V Malawi otevřeli novou přistávací dráhu v Monkey bay, což umožní lepší spojení z Lilongwe na Cape Maclear a také na Mumba Island, Danforth a Pumulani.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Ochrana přírody v Africe

Nezisková organizace African Parks patří k nejúspěšnějším subjektům, které se zabývají ochranou ohrožené africké přírody. Snaží se vybudovat rovnováhu ekosystému a zároveň i zajistit udržitelnost zdrojů a zapojení místních komunit do ochrany přírody.

 

Spropitné v Africe

Otázka spropitného často zaskočí turisty, nevědí kolik -kolik ,komu, kdy. Co je spropitné - je to částka peněz. kterou někomu dáte jako odměnu za službu.

 

Nejznámější parky a rezervace Afriky

Není snadné vybrat jen několik parků, pokusíme se vybrat jich několik a sdělit vám proč ,jak a kdy do vybraných parků jet.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Ceny safari v Africe

Ceny safari v Africe každoročně stoupají, je třeba vzít v úvahu nelehkou logistiku a množství zapojených lidí,stejně tak jako inflaci a rostoucí nároky klientů a jedinečnou možnost vidět africkou faunu, která každoročně ubývá a je třeba ji dostatečně chránit, což také stojí nemalé finanční prostředky.

 

Nejvyšší pohoří Afriky

Africká krajina je výjimečně rozmanitá,mnoho dobrodruhů přitahují hory,které chtějí zdolat. Zde je krátký výběr :

 

Místa,kde si lze v Africe odpočinout

Safari může bý velmi zajímavé pro všechny vaše smysly,ale většinou se moc nevyspíte, brzy ráno se vstává a pozdě se chodí spát, takže se po safari můžete cítit unaveni a rádi byste vyhledali místo, kde si lze po safari odpočinout u vody. Zde několik námětů :

 

Pěšky po Africe

Afriku poznáte nejlépe,pokud se vydáte na některá místa pěšky. Zde uvedeme několik tipů na vybraná místa vhodná pro pěší tuirstiku.

 

Kdy jet na safari do Afriky

V jižní Africe se rozdělují na období sucha a období dešťů. Takže i podle toho je třeba rozhodnout kam a kdy jet. Rozdíly teplot nejsou až tak drastické,ale krajina se dramaticky mění.

 

Malawi,Mount Mulanje,Liwonde, Lake Malawi

Lake Malawi nebo Lake Nyasa v Tanzanii a Lago Niassa v Mozambiku -je třetí největší a druhé nejhlubší jezero v Africe. V jezeře žije více než 1000 druhů ryb a proto je jezero jedním z nejlepších míst na potápění. Kolem jezera zde najít různé typy ubytování a aktivit. Za posledních 50 let se zvýšil počet obyvetl Malawi z 4 milionů na 15 milionů.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Rady,jak si naplánovat vaše safari

Zde jsou návrhy, co si s sebou vzít, kdy jet,kam,kde jsou skryté poklady,jak si nejlépe užít čas na safari.

 

Hyeny skvrnité v Africe

Hyeny skvrnité se vyskytují na mnoha místech,ale ve větším počtu jen v chráněných územích,kde mají dostatek kořisti. Můžete je vidět ve většině zvířecích parků a přírodních rezervacích s vhodným habitatem. Mohou se objevit kdykoliv ve dne,ale nejaktivnější jsou v noci. nebo brzy ráno. Slyšet je můžete po západu slunce i např. v NP Kruger,kde krouží kolem kampů,ale nikdy je nekrmte, mohou být velmi nebezpečné.

 

Malawi po vlastní ose

I v Malawi si lze projmout auto a projet zemi po vlastní ose. Největším nebezpečím jsou malé minibusy, které všude a kdykoliv zastavují. Na silnici se pohybují kozy, pak jen zpomalte, policie je zde OK. Kromě Jižní Afriky, Zimbabwe a Namibie se jízda po Africe spíše doporučuje s tzv. overland expedicemi. Jinak na mnoha místech potřebujete vojenský doprovod. V Malawi se musíte hlavně vyhýbat kozám.

 

Hudební festivaly v Africe

Hudba hraje důležitou roli v africké kultuře a na kontinentě se koná mnoho hudebních festivalů.

 

Skalní malby Afriky

Skalní malby jsou často turisty opomíjeny, ale skrývají v sobě obrovská tajemství historie - kdo byli ti umělci, kdy malby vytvořili a za jakým účelem? Nikdo to přesně neví. Rozděkují se do čtyř kategorií - geometrické obrazce - spirály a kruhy, portréty zvířat, jasné vyobrazení lidí často tančících nebo lovících a fantastkní kreatury - theriantropy - kombinace lidských a nelidských prvků. Nejstarší malby v Namibii Apollo 11 Cave pocházejí z doby přes 27.500 lety, ale tradice může být ještě starší, díky zranitelnosti organických pigmentů. Nejvíce zachovaných maleb je starých 200 -5.000 let, ale v Dračích horách a Chngoni jsou z doby koloniální a tato tradice je stále živá v Mali u Dogonů. Skalní malby mají hluboký spirituální smysl. Je to jediná památka na období sběračů-lovců a určitě si zasluhují pozornost. Určitě je třeba zde zmínit i jméno Dr. Alec Campbell (Mr. Botswana), který se věnoval dokumentaci skalních maleb kromě jiného.

 

Malawi

Malawi má krásnou přírodu a dominuje zde 500 km dlouhé jezero, není to typická země pro safari, ale Liwonde NP a Majete Game Resrve nabízí výborné pozorování zvěře.

 

Místa na pozorování zvířat + nejlepší velká pětka

Těchto deset míst nepatří k nevyhledávanějším na pozorování zvířat, přesto však stojí za to je navštívit.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Potápění v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Malawi

Lake Malawi National Park Chongoni Rock-Art Area

 

Světová místa dědictví UNESCO v Africe

39 zemí v Africe má nejméně jedno místo zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

Říjen v Malawi

15. - 18.října se koná hudební festival Lake of Stars v Malawi na březích jezera Malawi, přitahuje talenty z celého světa a propaguje hudbu Malawi, přitahuje i turisty.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz