www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

10 dní safari v Keni Lake Turkana přes Sweetwaters /Samburu/ Marsabit/Chalbi Desert/Lake Baringo GTC 1 /ss

Termín zájezdu:

odjezd každou středu

 

Cena zájezdu:

cena na osobu:36.900 CZK + místní poplatky na vstupy 187 USD + letenka dle nabídky + vízum do Keni 53 USD nutno předem on-line

 

Při tomto safari navštívíte: Mt. Kenya, Sweetwaters - rehabilitační centrum šimpanzů a nosorožců, rezervaci Samburu, Marsabit, Kalacha, poušť Chalbi, lake Turkana (Jade Sea), Loiyangalani, vesnice kmene Turkana (Manyattas), Tuum, Lake Baringo.
Severní Keňa je řídce osídlená a neobjevená turisty. Dostat se sem znamená opustit 21.století. Kmeny, které zde žijí jsou fascinující, jsou to Turkana, Samburu, Rendille, Gabbra, Borana a El-Molo.
Náročná expedice dlouhá 1.800 km v Landcruiserech nebo Landroverech, to znamená maximální velikost skupiny je 9 osob, dostanete se na sever přes Sweetwaters a Samburu rezervace. Pojedete po těch nejhorších afrických cestách, uvidíte krásný horský les a prašnou poušť, bydlet budete v našem kempu u jezera Turkana. Náš kemp leží na pláži u jezera a je tu krásný výhled na South Island, tvoří jej 12 tradičních chatek z palem, kuchyně, jídelna, sprchy, toalety, uvidíte mnoho kmenů při této cestě přes poušť Chalbi. V Tuum se vydáme s místními Sambury na úpatí Mt. Nyiro na velbloudech.

Cena zahrnuje:
* doprava safari autem - malé skupinky
* služby anglicky mluvícího průvodce / služby kuchaře
* všechny vstupy do parků
* veškeré kempové vybavení velké stany, nádobí, matrace - je třeba mít jen vlastní spací pytel
* jídlo třikrát denně vegetariánské nebo nevegetariánské připravované naším kuchařem

Ubytování před a po expedici v Nairobi zajistíme.

Itinerář:
1.den: Mt. Kenya
Odjedeme ráno z Nairobi a vydáme se ke svahům druhé nejvyšší hory Afriky Mt.Kenya (5.199 m). Odpoledne nás čeká safari ve Sweetwaters game ranch a uvidíme i šimpanze, noc strávíme v Mountain Rock kempu.
Mt.Kenya vznikla vulkanickou činností spojenou se vznikem Příkopové propadliny a je asi starší než Mt.Kilimanjaro, geologové si myslí, že dříve dosahovala výšky o 1.500 m výše než nyní. Soukromý ranč Sweetwaters je jediným rehabilitačním centrem v Keni, kde jsou i šimpanzi, jejichž dvě skupiny zde žijí. Také se zde kříží nosorožci.

2.den: Samburu
Ráno odjedeme do Samburu a odpoledne nás zde čeká safari, ubytování v kempu pod stromy na březích řeky Uaso Nyiro River (Hnědá řeka v jazyce Samburu), k dispozici jsou sprchy. Samburu je součástí lávové pláně, kde rostou keře, najdete zde vyschlé řeky, skály, příkré kopce a balvany nazývané mesas. V této rezervaci žije vzácná Grévyho zebra, antilopa gerenuk, somálští pštrosi s modrýma nohama a plachý přímorožec. Určitě zde uvidíte slony a krokodýly, je tu mnoho ptáků, hlavně snovačů a orlů, také jsou zde vidět levhrati.

3.den: Marsabit
Vydáme se dále na sever po transafrické magistrále do Marsabitu (znamená místo chladu), je to zelená, chladná oáza tyčící se nad okolní pouští. Místní Rendillové a Samburové jsou oblečeni v barevných látkách a zdobeni korálky. Po postavení kempu navštívíme lodge v NP a pojedeme k Lake Paradise a Little Lake, zde je původní les a poušť a vytvářejí krásnou krajinu, je tu mnoho slonů a kudu, v lese pak žije mnoho ptáků.

4.den: Kalacha
Brzy ráno po snídani odjedeme malebnou krajinou na suchý sever s výhledem na kopečky, kempovat budeme v Kalacha, malé osadě kmene Gabbra na kraji pouště Chalbi. Gabbrové jsou východní kušitský kmen, příbuzní Somalců - Rendillů a historické kořeny mají v Etiopské vysočině asi 1000 let př.n.l. Muži mají tradiční oblečení krátké kalhoty a deku, ženy se balí do látky a chrání si i hlavu. Jsou pastevci a jsou velmi vázáni na své velbloudy.

5.den: Lake Turkana
Brzy vyjedeme a přejedeme poušť Chalbi k jezeru Turkana, které je největším pouštním jezerem na světě a táhne se 288 km k etiopsko-keňské hranici. Je obklopeno vulkanickými skalami a pouští, v naší vesnici, kde jsou tradiční obydlí kmene Turkana se ubytujeme a odpočineme si od slunce a žáru charakteristického pro tuto oblast.

6.den: Lake Turkana
Den věnujeme odpočinku a můžete navštívit místní lodge a zaplavat si tam nebo si najmout loď a projet se po okolí (na vlastní náklady), můžete navštívit Loiyangalani, místní osadu, večer se můžete zúčastnit tradičních tanců kmene Turkana v tzv. manyattas nebo můžete pozorovat hvězdy, které se zde zdají být tak blízko.
Turkana - dříve Lake Rudolf je nyní pojmenováno podle místního kmene, který zde žije a kde Richard Leakey objevil 3 milióny let staré zkameněliny Homo erectus, toto prehistorické místo je známé jako Kolébka lidstva, jezero je také známé jako Jade Sea, kvůli své modro-zelené barvě. Jezero je domovem nějvětšího množství krokodýlů na světě.

7. den: Tuum - safari - velbloudi
Odjedeme od Lake Turkana přes kamenitou cestu na jih do Tuum, který leží na západě od Mt. Nyiro, která se tyčí na východě Suguta Valley. Je to velmi malebná, ale náročná cesta, pojedeme přes lávová pole a písek na hranici pouště Kaisut. Po obědě pikniku budete mít možnost jít s velbloudy a Samburu průvodci touto krásnou krajinou několik hodin k úpatí Mt. Nyiro a postavit si zde tábor společně s průvodci.
Suguta Valley je velká oblast Příkopové propadliny mezi Lake Baringo a Lake Turkana. Na severním konci je dno údolí jen několik set metrů nad hladinou moře a tvoří nejnižší část Příkopové propadliny, je to jedno z nejteplejších míst v Keni s pouštěmi, vulkanickými útvary, slanými jezery a nekonečnými lávovými poli. Mt.Nyiro je obklopena pouští, ale její horní svahy jsou pokryty lesem a malými prameny, které napájejí vesnici Tuum South Horr a další malé osady. Od vrcholku Mt.Nyiro na dno Suguta se země zvedá do výšky 2.500 m asi na 20 km. Jsou zde strže, které se nazývají luggas, ty vysychají, ale zase se po dešti naplňují vodou.

8.den: Mararal
Po snídani se vydáme na ranní vycházku za chladu a budeme pozorovat krásný východ slunce, pak se vydáme do Mararalu, kde strávíme noc. Mararal je neoficiální hlavní město kmene Samburu, v blízkosti leží jedno z nejkrásnějších míst Keni - Losiolo Escarpment, zde se také konají každý rok velbloudí závody mezi červencem a říjnem a sjíždí se sem lidé z celého světa.

9.den: Lake Baringo
Pojedeme dále na jih a navštívíme Lake Baringo, kde strávíme noc v kempu mezi pasoucími se hrochy. Lake Baringo patří k nejsevernějším jezerům Velké příkopové propadliny v Keni, kolem rostou papyry a akácie, pozorovat lze také hrochy, krokodýly a ještěrky. Je to také ráj pro pozorovatele ptáků, z 1.200 druhů tu žije asi 450 druhů. Je to malarická oblast.

10.den: Nairobi
Po snídani se vydáme na lodi po jezeře a budeme pozorovat hrochy, krokodýly a orly. Do Nairobi se vrátíme v pozdním odpoledni.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz