www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

4 země za 25 dní NOM/NCVZJ (ek)

4 země za 25 dní NOM/NCVZJ (ek)

Termín zájezdu:

odjezdy 2023
na vyžádání

 

Cena zájezdu:

2023
(ve stanech) 79.400 CZK (single + 3.900 CZK) + letenka dle nabídky + vízum do Namibie 4.400 CZK (nutno předem) + vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě)

(s ubytováním) 112.400 CZK (single + 17.500 CZK) + letenka dle nabídky + vízum do Namibie 4.400 CZK (nutno předem) + vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě)

 

Navštívené země: JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
Délka: 25 dní, 24 nocí
Strava: 24x snídaně, 23x oběd, 18x večeře
Ubytovaní: stanové, kempy; možnost i s ubytováním, cena na vyžádání
Začátek Kapské město, konec Johannesburg
Doprava: truck
Cena zahrnuje: vycházka s průvodcem v Cedrových horách, Gariep (Orange) River, NP Namib - Naukluft, vycházka s průvodcem v Sossusvlei, Duna 45, Spitzkoppe, setkání s Himby, 2 noci v NP Etosha, 2 noci výlet do delty Okavanga, plavba na mokoro, plavba na lodi v NP Chobe, NP Victoria Falls.

Balíček aktivit: ochutnávka vín, procházka v poušti, návštěva Himbů, tři dny v Deltě, návštěva solných pánví v Nata, safari v NP Chobe, plavba po řece Chobe, vstup na Vic Falls, odpolední safari v NP Hwange a v NP Matopo.

Itinerář:
Den 1.: JAR - Cedrové hory
Odjedeme z Kapského města do Cedrových hor, kde se projdeme s průvodcem, poté co si postavíme stany.

Den 2.: Namaqauland - Gariep (Orange) River
Brzy ráno vyrazíme a pojedeme přes Springbok do vašeho kempu ležícího přímo u Gariep (Orange) River na hranici s Namibií.

Den 3.: Namibia - Gariep (Orange) River, Fish River Canyon
Ráno máme možnost se projet na kanoe nebo odpočívat v kempu. Po obědě přejedeme hranice a pojedeme do Fish River Canyon, kde se projdeme po kraji kaňonu. Fakultativně: plavba na kanoe.

Den 4.: Namib - Naukluft NP
Přijedeme do NP Namib-Naukluf a postavíme si stany pak nás čeká krátká vycházka do Sesriem Canyonu, večer si užijeme hvězdnou oblohu a ticho Namibijské pouště.

Den 5.: Duny Sossusvlei - NP Namib-Naukluft
Co nejdříve ráno vyrazíme a připravíme se na výstup na Dunu 45, abychom obdivovali východ slunce, pak nás čeká vycházka s průvodcem v jedinečném pouštním ekosystému.

Den 6. + 7.: Swakopmund
Po krátké zastávce na fotku na obratníku Kozoroha pojedeme do Swakopmundu. Zde jsou k dispozici různé aktivity: jízda na čtyřkolkách, na dunách, skydiving, plavba za delfíny, vyhlídkové lety, rybaření, oběd a večeře v restauraci.

Den 8.: Spitzkoppe
Odjedeme z pobřeží a pojedeme k hoře Spitzkoppe, kde si postavíme stany. Odpoledne je zahrnuta vycházka a prohlídka jedinečných skalních formací a umění Křováků.

Den 9.: Kmeny Himba
Po ranní vycházce nás čeká cesta směrem na Kamanjab, kde se potkáme s místními kmeny Himba a seznámíme se s jejich životem.

Den 10. a 11.: NP Etosha
V Etoshe pojedeme na různá safari a večery můžeme strávit u napajedel, kde lze fotit zvířata. Fakultativně: noční a večerní safari v otevřených autech.

Den 12.: Windhoek
Po ranním safari se vydáme směrem do Windhoeku, hlavního města Namibie, po cestě se zastavíme na oblíbeném trhu, město si pak krátce prohlédneme a večer se můžete vydat do místní restaurace.

Den 13.: Botswana - Ghanzi
Brzy ráno vyrazíme a pojedeme do Botswany do Ghanzi, postavíme stany a setkáme se s místními Křováky a seznámíme se s jejich životem. Fakultativně: tance Křováků, vycházka s Křováky.

Den 14.: Maun
Cesta nás zavede z Ghanzi do Maunu, Maun je brána do delty Okavanga a odpoledne se připravíme na výlet, zabalíme si jen malý batoh na dvě noci, odpoledne je možnost navštívit místní krokodýli farmu nebo si zajistit vyhlídkový let.
Klienti, kteří nepojedou do Delty, zůstanou v kempu na břehu laguny, kde mohou odpočívat a využít jakékoli fakultativní aktivity jako je rybaření, vyjížďka na mokoro (tradiční kanoe vydlabaná z jednoho kusu dřeva).

Den 15.: Maun - Okavango Delta
Po pohodové snídani se vydáme na lodi do Seronga přes větrné kanály Delty. Poté pojedeme do místa, kde strávíte následující dvě noci a připravíte se na odpolední výlet na lodích mokoro (tradiční kanoe vydlabaná z jednoho kusu dřeva), který končí při západu slunce s výhledem na krásy Delty.

Den 16.: Okavango Delta
Brzy ráno vyrazíme na křišťálové vody Okavanga. Zastavíme se na jednom z ostrůvků, abychom si užili procházku v přírodě. Možná uvidíme i nějaká zvířata. Po snídani se vrátíme do kempu, kde si odpočineme před vyjížďkou při západu slunce. Fakultativně: safari nebo let balónem nad Deltou (záleží na povětrnostních podmínkách).

Den 17. a 18.: Nata a Chobe NP
Necháte za sebou deltu a pojedete na sever zpět do Namibie. Na cestě do NP Chobe pojedete skrze Caprivi Strip přes tři národní parky. Tato oblast je tato oblast je důležitým migračním koridorem zvěře. Do kempu dorazíme pozdě odpoledne. Ubytujeme se zde na další dvě noci. Během pobytu v Kasane si užijeme projížďku lodí v NP Chobe a také safari v NP Chobe. Je to výborná možnost vidět krásná divoká zvířaty Afriky.

Den 19.: Zimbabwe - Victoria Falls
Po příjezdu do Victoria Falls máme čas naplánovat si další den a aktivity, navštívíme Victoria Falls. Fakultativní aktivity: ranní safari v Chobe, plavba při západu slunce, jízda na slonech, rafting, bungee jumping atd.

Den 20.: Victoria Falls
Dny pro fakultativní aktivity na Vic Falls - plavbu na lodi, rafting, přelet nad vodopády, bungee jumping, jízdu na slonech atd.

Den 21.: z Victoria Falls do NP Hwange
Odjedeme z Victoria Falls a vydáme se do NP Hwange, který má rozlohu asi 14.650 km2 a je největší v Zimbabwe, žije zde obrovská polupace slonů a další 100 druhů savců a 400 druhů ptáků. U parku budeme mít možnost navštívit projekt na ochranu psů hyenovitých.

Den 22.: NP Matopos
Odjedeme z NP Hwange a vydáme se do NP Matopos. Park zaujímá plochu 44.500 hektarů a byl založen v roce 1963. Leží v krásných horách Matopo, pohoří tvořené zajímavými skalními formacemi, vytvořenými během miliónů let eroze. Odpoledne si užijeme vyjížďku v autě.

Den 23.: Zříceniny Great Zimbabwe
Žádná návštěva Zimbabwe by nebyla kompletní bez návštěvy světově známých zřícenin Great Zimbabwe, pocházejících z 11.století, ruiny byly zdrojem mnoha spekulací. Zdi byly postaveny bez zpevňujícího materiálu až do výšky 5 metrů a ještě stále stojí. Zde také najdete symboly 8 ptáků, obrázek, který se nyní nachází na vlajce Zimbabwe.

Den 24.: Tshipise
Dnes odjedeme ze Zimbabwe a přejedeme hranice do JAR v provincii Limpopo, Tshipise bylo založeno v roce 1936, dříve se nazývalo Chipse - od slov chia fisu (pálí, horký) díky horkým pramenům 65°C. Odpoledne si můžete odpočinout u bazénu s horkými minerálními prameny.

Den 25.: Johannesburg
Musíme odjet brzy na jih po Velké severní cestě, naším cílem je Johannesburg - město zlata, pojedeme kolem Pretorie. I když poslední noc není v ceně, většina klientů zde zůstává a vydá se do místních restaurací.

Tato cesta existuje i ve variantě s ubytováním s kódem NACVZJ. Pro více informací o variantě s ubytováním nás prosím kontaktujte.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz