www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

8 dní Turkana - Chalbi poušt´- Samburu GTC2 (ss)

Termín zájezdu:

odjezdy každý pátek

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: 28.900 CZK + místní poplatky na vstupy 162 USD + letenka dle nabídky + vízum do Keni 53 USD nutno předem on-line

 

Tato neobvyklá cesta Vás zavede do méně známých míst Keni a navštívíte oblasti: Northern Frontier District, Samburu Game reserve, NP Marsabit, Kalacha, poušť Chalbi, Loiyangalani, jezero Turkana a vesnice kolem jezera, Maralal, Nyahururu, Thompson Falls.
Severní Keňa je jen řídce osídlena, dostat se sem znamená opustit 21.století, je to ráj pro milovníky objevování nových míst a lidí, žijí zde zajímavé kmeny Samburu, Turkana, Rendille, Borana, Gabbra a El- Molo. Expedice dlouhá 1.800 km se jede v safari Landcruiserech po špatných cestách, uvidíte krásný horský les a prašnou poušť a kempovat budete u jezera Turkana (Jade Sea), toto safari je pro ty, kteří rádi objevují nová místa. U jezera Turkana máme kemp s krásným výhledem na South Island, po cestě uvidíte mnoho různých kmenů.

V ceně je zahrnuto:
* doprava safari autem - malé skupinky
* služby anglicky mluvícího průvodce / služby kuchaře
* všechny vstupy do parků
* veškeré kempové vybavení velké stany, nádobí, matrace - je třeba mít jen vlastní spací pytel
* jídlo třikrát denně vegetariánské nebo nevegetariánské připravované naším kuchařem

Ubytování před a po expedici v Nairobi zajistíme.

Itinerář:
1.den: Samburu
Odjezd z Nairobi ráno na sever k druhé nejvyšší hoře Afriky Mt. Kenya a do Samburu Game reserve. Ubytování v kempu po stromy na břehu řeky Uaso Nyiro (Hnědá řeka). Tato rezervace je druhá nejlepší v Keni po Masai Mara. K dispozici jsou sprchy, což je vemi příjemné v teplém a prašném dni.

2.den: Samburu
Tento den strávíte na safari, Samburu je součástí lávové pláně, kde rostou keře, najdete zde vyschlé řeky, skály, příkré kopce a balvany nazývané mesas. V této rezervaci žije vzácná Grévyho zebra, antilopa gerenuk, somálští pštrosi s modrýma nohama a plachý přímorožec. Určitě zde uvidíte slony a krokodýly, je tu mnoho ptáků, hlavně snovačů a orlů, také je zde vidět levhraty.

3.den: Marsabit
Vydáme se dále na sever po transafrické magistrále do Marsabitu (znamená místo chladu), je to zelená, chladná oáza tyčící se nad okolní pouští. Místní Rendillové a Samburové jsou obelčeni v barevných látkách a zdobeni korálky. Po postavení kempu navštívíme lodge v NP a pojedeme k Lake Paradise a Little Lake, zde je původní les a poušť a vytvářejí krásnou krajinu, je tu mnoho slonů a kudu, v lese pak žije mnoho ptáků.

4.den: Kalacha
Brzy ráno po snídani odjedeme malebnou krajinou na suchý sever s výhledem na kopečky, kempovat budeme v Kalacha, malé osadě kmene Gabbra na kraji pouště Chalbi. Gabbrové jsou východní kušitský kmen, příbuzní Somalců - Rendillů a historické kořeny mají v Etiopské vysočině asi 1000 let př.n.l. Muži mají tradiční oblečení krátké kalhoty a deku, ženy se balí do látky a chrání si i hlavu. Jsou pastevci a velmi vázáni na své velbloudy.

5.den: Lake Turkana
Brzy vyjedeme a přejedeme poušť Chalbi k jezeru Turkana, které je největší pouštní jezero na světě a táhne se 288 km k etiopsko-keňské hranici. Je obklopeno vulkanickými skalami a pouští, v naší vesnici, kde jsou tradiční obydlí kmene Turkana se ubytujeme a odpočineme si od slunce a žáru charakteristického pro tuto oblast.

6.den: Lake Turkana
Den věnujeme odpočinku a můžete navštívit místní lodge a zaplavat si tam nebo si najmout loď a projet se po okolí (na vlastní náklady), můžete navštívit Loiyangalani, místní osadu, večer se můžete zúčastnit tradičních tanců kmene Turkana v tzv. manyattas nebo můžete pozorovat hvězdy, které se zde zdají být tak blízko.
Turkana - dříve Lake Rudolf je nyní pojmenováno podle místního kmene, který zde žije a kde Richard Leakey objevil 3 milióny let staré zkameněliny Homo erectus, toto prehistorické místo je známé jako Kolébka lidstva, jezero je také známé jako Jade Sea, kvůli své modro-zelené barvě. Jezero je domovem nějvětšího množství krokodýlů na světě.

7.den: Maralal
Pojedeme přes Horr Valley ležící mezi Mount Nyiro a Ol Doinye Mara a pozorovat budeme nádherné scenérie, pak budeme pokračovat na kamenité cestě do Maralalu, kde je v blízkosti jedno z nejkrásnějších míst v Keni - Losiolo escarpment (útes) - nekonečný pás, který končí v údolí Suguta. Maralal je neoficiální hlavní město kmene Samburu a vypadá jako z filmu. Je tu barevné tržiště a útočiště zvěře, které leží hned u města. Maralal je také místem Maralal Inetrnational Camel Derby, soutěž velbloudů, která se koná jednou ročně mezi červencem a říjnem a přitahuje jezdce a návštěvníky ze všech koutů světa.

8.den: Nairobi
Vydáme se na jih, přes pláně Laikipia a Nyahururu, zastavíme se u Thomsonových vodopádů, pojmenovaných podle Josepha Thomsona, který šel z Mombasy k jezeru Victoria ve roce 1880. Vodopády na řece Ewaso Narok River mají výšku 72 metrů. Po obědě jedeme zpět do Nairobi, kam přijedeme v pozdním odpoledni.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz