www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cestou necestou po Jižní Tanzánii

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

cena na osobu cca 79.000 CZK včetně letenky + vízum do Tanzánie 50 USD platí se ne místě
max. počet osob ve skupině 10

 

Tanzanie patří mezi 5 zemí s největší biodiverzitou na světě.
Kdo by neznal nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro nebo turisticky lákavé národní parky Serengeti či Ngorongoro, které se nacházejí na severu země, a kam směřuje drtivá většina návštěvníků.
Naproti tomu dosud „neobjevený“ jih země je jedním velkým nepopsaným listem papíru a v turistických průvodcích o něm najdeme jen velmi kusé informace. Oproti severu jsou zdejší obyvatelé dosud „nezkažení“ turismem.
Pojďte s námi „ochutnat“ pravou Afriku, kde lišky dávají dobrou noc, a kterou si zamilujete na celý život. O svou bezpečnost se bát nemusíte, Tanzánie je jednou z nejbezpečnějších zemí v celé Africe.

Itinerář:

DEN 1.:
Odlet z Prahy nebo Mnichova do Dar es Salaamu (s jedním přestupem). Cesta trvá dle návaznosti letů 14-20 hodin (čistý letový čas je 10 hodin).

DEN 2.:
Přílet do Dar es Salaam, ubytování v turistickém penzionu nebo hotelu na pobřeží Indického oceánu ve čtvrti Kigamboni. Výměna peněz na místní měnu, případně krátká prohlídka centra města.

DEN 3.:
Brzy ráno odjezd terénními Land Rovery (4-6 osob na jedno auto) na jih do rezervace Selous Game Reserve (registrována v UNESCO), největší a nejstarší rezervace v celé Africe, ve které jsou k vidění sloni, divocí hyenovití psi, buvoli, hroši nebo krokodýli v počtech větších než kdekoliv jinde v celé Africe. Ubytování v safari kempu Jimbiza Lodge. Odpoledne 2,5 hodinová vyjížďka člunem po řece Rufiji až do západu slunce. Ubytování v luxusních safari stanech. 3 jídla v ceně safari.

DEN 4.:
Ráno po snídani odjezd do buše terénními auty, celodenní safari po národním parku s místními průvodci. Večer založení stanového tábora, přenocování v buši. 3 jídla v ceně safari.

DEN 5.:
Ráno po snídani odjezd do buše na celodenní safari s průvodci. Návrat přes Mtemere Gate do Jimbiza Lodge, kde bude večeře. 3 jídla v ceně safari.

DEN 6.:
Ráno po snídani půldenní safari v Land Roveru (nebo dle přání pěší safari), poté oběd v Jimbiza Lodge a následně odjezd zpět směr Dar es Salaam. Večer přenocování v penzionu v rybářské vesnici Mohoro ležící u jednoho z ramen delty řeky Rufiji.
Poznámka: možnost prodloužení pobytu v Selous o 1 den za cenu cca USD 200-250.

DEN 7.:
Odjezd z Mohora směr krajské město Liwale ve vnitrozemí. Těsně za Mohorem končí asfaltová cesta a začíná cesta prašná (písek a jíl). Ačkoliv se jedná asi jen o 270 km, může cesta dle počasí zabrat i celý den. Při včasném příjezdu do Liwale (za světla) krátká prohlídka bývalé německé pevnosti (Boma), večer si na městském tržišti najdeme restauraci a povečeříme chutnou rýži/kukuřičnou kaši s výbornou zeleninou a kuřetem či rybou. Ubytování v penzionu v centru Liwale.

DEN 8.:
Posnídáme opět na městském tržišti (mají zde výbornou kuřecí polévku a čapátí) a vydáme se auty dále směrem do vnitrozemí. Asi 200 m před kruhovým objezdem u německé Bomy zahneme na další prašnou cestu směr Lilombe a čeká nás dnes asi 150 km, kdy budeme z jihu kopírovat hranice národního parku Selous Game Reserve, přičemž cesta může rovněž trvat dle počasí půl dne až celý den. Ve vesnici Kilimarondo se setkáme s místním starostou, abychom si vyjednali povolení kempovat na skále asi 5 km za vesnicí, odkud je úžasný pohled do všech světových stran. Za svitu táborového ohně sledujeme nádherný západ slunce a poté přespíme na rákosových rohožích, které nám zapůjčí domorodí farmáři. Tato část cesty patří díky bezprostřednímu kontaktu s místními mírumilovnými lidmi k velmi silným pozitivním zážitkům. Kempování ve volné přírodě se v Africe bez doprovodu domorodého průvodce, který dokonale zná místní přírodu, silně nedoporučuje (divoká zvěř), ale zde nás za mírný peníz domorodci pohlídají, abychom byli v bezpečí. Většina z nich turistu-bělocha nikdy neviděla a pokud snad někdy ano, tak se jednalo pravděpodobně o nějakého evropského misionáře.

DEN 9.:
Ráno pokračujeme se zastávkami ve vesnicích Ngapa (setkání s rodinou Tingatinga z otcovy strany) a Mtonya (možnost koupání v řece Tete) do městečka Nakapanya, kde se setkáme s rodinou Tingatinga z maminčiny strany. Ubytování na zdejší Salvatoriánské misii.

DEN 10.:
Ráno přesun přes Masasi do Chikundi (180 km), kde máme Makondovské řezbářské centrum. V Masasi ev. možnost si prohlédnout továrnu na zpracování ořechů kešu. Ubytování na Benediktínské misii Ndanda.

DEN 11.:
Ráno po snídani možnost navštívit zdejší mši svatou (pokud bude neděle), poté odjezd do Chikundi na kulturní festival. Návštěva místní základní školy, fotbalový zápas, ukázky řezbářského umění, produkce domorodých tanečníků. Oběd na radnici se starostou a radou starších. Přenocování na misii Ndanda.

DEN 12.:
Po snídani odjezd přes náhorní plošinu Makonde směr město Newala (69 km), odkud je krásný výhled do sousedního Mozambiku. Přes městečko Mahuta zahneme dolů a začneme sjíždět z náhorní plošiny Makonde. Ve vesnici Lipalwe nabereme místního starostu, který nás zavede do rybářské vesnice na březích řeky Ruvuma. Podle stavu vody v řece si uděláme projížďku na loďkách, možná se podíváme i do Mozambiku, který je na druhé straně řeky.

DEN 13.:
Podél řeky Ruvumy po prašné cestě budeme pokračovat do krajského města Mtwara. Zde ubytování v penzionu.

DEN 14.:
Přesun auty do Dar es Salaamu (580 km).

DEN 15.:
Ráno rychlým člunem 1,5–hodinový přejezd na Zanzibar (centrum města Stone Town registrováno v UNESCO), ubytování v hotelu. Půldenní prohlídka plantáží, na kterých se pěstuje koření. Koupání v Indickém oceánu. Večeře v hotelu při západu slunce.

DEN 16.:
Prohlídka města, muzeí, koupání v moři. Odpoledne přejezd rychlým člunem zpět do Dar es Salaamu.

DEN 17.:
Odlet do Prahy/Mnichova.

Pozn.:
Lze ev. přidat/ubrat 1-2 dny a místo Zanzibaru např. zařadit jednodenní výlet do Bagamoya, bývalého hlavního města Deutsch-Ostafrika (rovněž registrováno v UNESCO).

Kontakt na průvodce:
Ing. Miroslav Širš, Karla Čapka 39/8, 351 01 Františkovy Lázně, tel.: 602 255 279, www.impala-gallery.com, www.miroslavsirs.com

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz