www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Cestování s dětmi v Africe

I v Africe najdeme mnoho destinací, kam lze cestovat s dětmi. Např. kapská oblast v Jižní Africe je ideální pro rodiny - je tu vše, není tu malárie. Východní Afrika je ideální pro kombinaci safari a pláž. Nejdříve se seznamte s destinacemi, které přicházejí v úvahu pro cestování s dětmi, v druhé časti Vám uděláme výběr podle věku dětí.
S dětmi na safari:
* safari vyjížďky by měly být max. dvě hodiny dlouhé
* je dobré, aby děti s sebou měly papír a pastelky
* hrajte si s nimi, kdo uvidí první zvíře
* mějte stále dost tekutin a sušenek
* když je to možné a povolené, vystupte z auta, nechte si děti pohrát s ostatními
* nestěhujte se každý den
* snažte se zastavit, když děti chtějí a je to možné
* děti si užijí i své dalekohledy a kamery
* nechte je sbírat semínka, kosti, ale vyhněte se věcem, které koušou a páchnou, pak si vždy umyjte ruce

Můžeme Vám připravit speciální safari balíčky vhodné i pro děti na vybraných místech, která jsou pro děti vybavena. (Robin House, Luangwa safari house, Chongwe river safari house, Tangla house, Shiwa N´gandu v Zambii např.), Tinswalo v JAR a další.

Cestování s dětmi podle destinací:

Egypt
Mají-li vaše děti rády dobrodružství a objevování pokladů, pak je Egypt ideální destinací - zde můžete kombinovat tajemství faraónů s pobytem u Rudého moře. Určitě se hodí pro děti školního věku, které se o Egyptě učí a mohou pak místa vidět na vlastní oči. Neudělejte z vaší cesty nekonečnou návštěvu muzeí, ale vypracujte si mini-itineráře včetně např. plavby na lodi a jízdy na velbloudech.
Tipy na cestu :* vyhněte se velkému horku a cestujte raději na podzim a na jaře
* zaujměte děti např. seznámením s hieroglyfy
* vhodné jídlo pro děti je např. shish tawouq, fiteer pizzas a kushari - nudle
* mějte s sebou prostředky proti průjmu
Potápění Vám otevře zcela nové obzory, zde je velmi dobré místo na učení se potápění. Poohlédněte se po PADI operátorech, v Egyptě jich najdete několik v Dahabu, El Gouna, El Quseir a Hurgadě. Minimální věk je 10 let, děti mladší se mohou učit potápět v bazénu 2 metry hlubokém. Aby se děti mohli potápet v moři, musí mít kurs Junior Open Water . Kurs obvykle trvá čtyři dny, kdy se děti naučí základy potápění v bazénu než si vyzkouší své dovednosti v moři.

Maroko
Chcete-li dobrodružný výlet pro rodinu, kde se seznámíte i s kulturou a uvidíte krásné scenérie - pak si vyberte Maroko. Přejedete 13 km přes Gibraltar a octnete se v exotickém světě nových zvuků, pohledů, vůní a chutí. Trhy v Marrakeshi a Fezu, ale i další atrakce - trekking na mulách v pohoří Atlas nebo surfování na pobřeží Atlantiku.
Tipy na cestu:
Marrakesh - medina a hlavní náměstí, Djemma el-Fna a blízký labyrint souků (obchodů).
Držte se za ruce, zde není dobré se ztratit, když se děti unaví, najměte si vozík tažený koněm (caleche). Navštivte Taroudant - opevněné město v jižním Maroku, který se podobá Marrakeshi, ve Fezu je také pěkná chaotická medina.
Na velbloudech lze jezdit v Erg Chebbi v blízkosti vesnice Merzouga - asi 50 km jižně od Erfoud. Výlety na velbloudech od krátkých až po ty s přenocováním lze rezervovat v místních hotelech. Auberge Kasbah Derkaou také nabízí výlety v autech 4x4 nebo na koních.

Keňa
Určitě se dětěm bude líbit na safari, to je spojeno nejen s obrázkem lvů, slonů, zeber a dalších zvířat, ale je to také určité dobrodružství pro děti. Děti mohou zvířata hledat, určovat. V Keni umí dělat dobrá safari zaměřená na dětské turisty, zde také bylo vymyšleno slovo safari - což znamená ve svahilštině cesta. Kombinujte safari s pobytem na pláži a třeba potápěním nebo šnorchlováním.
Tipy na cestu: je tu výběr od levných kempových safari po luxusní lodge, některé lodge mají věkové omezení pro děti , smí sem až od 8 let, alespoň jeden týden na safari - zahrňte Mt. Kenya, Lake Nakuru a Lake Naivasha a Masai Mara.
Langata Giraffe centre - zde se potkáte velmi zblízka s žirafami, 20 km od centra Nairobi, kde žije asi 500 osiřelých žiraf. Z dřevěné terasy je mohou děti i krmit, jazyky žiraf jsou až 50 cm dlouhé a jsou modro-černé.

Tanzánie
V mnoha ohledech je Tanzánie větší verze Keni, je tu možná méně ubytování pro rodiny s dětmi pod 8 let, ale i zde můžete kombinovat pobyt na safari s pláží. Hlavní tři místa jsou Kilimanjaro, Serengeti a Zanzibar. Výstup na Kilimanjaro asi pro děti nebude, ale pozorování zvířat v Serengeti a Ngorongoro v kombinaci s plážemi na Zanzibaru je určitě vhodná volba.
Tipy na cestu: severní safari okruh - koncentrace pakoňů v Serengeti je největší od prosince do června, na sever migrují od května do července, některé lodge mají věkové omezení minimálního věku osm let, navštivte archelogické památky v Olduvai Gorge, nezapomeňte dalekohled a průvodce.
Výstup na Klimanjaro je až pro větší děti - náctileté, s menšími dětmi lze udělat pouze třeba dvoudenní výstup s přespání v Mandara Hut a s výhledem na kráter Maundi. Dá se také podniknout procházka s Masaji u kráteru Ngorongoro.

Zambie
I v Zambii jsou možnosti privátních safari vhodných pro děti v South Luangwa národním parku a pak jsou tu samozřejmě Victoria Falls - více než 100 metrů vysoké, 1700 metrů široké s průtokem vody 550 miliónů litrů za minutu - Světové místo dědictví UNESCO.
Tipy na cestu: Knife Edge Bridge vede k vyhlídce na východní vodopády, ale budete pokropeni vodou, pozor není zde zábradlí. Na straně Zimbabwe je více vyhlídkových míst včetně Danger Point a Devil´s Cataract. Vodopády jsou krásné celoročně, ale od března do dubna může být horší viditelnost. Vyberte si z ubytování u řeky, většina hotelů nabízí mnoho aktivit.
Minimální věk na pěší safari je 12 let, kromě Fladdogs je většina ubytování v luxusních lodgích a stanových kempech.

Namibie
Přímé lety z Evropy, stále slunce, dobrá infrastruktura a mnoho možností zábavy pro každý věk. Naplánovat cestu s rodinou do Namibie je velkým zážitkem - soustřeďte se na tři body - poušť, pobřeží a safari.
Tipy na cestu: není zde malárie, ale může být horko 30°C a více
vyberte si z různých typů cest se skupinou nebo po vlastní ose
ubytování lze v kempech nebo penzionech a na farmách
Ve Swakopmundu se nabízí mnoho aktivit. Od jízdy na dunách, na čtyřkolkách až po paragliding. Můžete si zajistit cestu auty 4x4 do Sandwich Harbour do dun, což je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, projížďka se zkušeným průvodcem po dunách stojí za to.

Jižní Afrika
V této zemi najdete všechno - Svět v jedné zemi. Krásné Kapské Město, divokou zvěř, vynikající kvalitu ubytování a hlavně pro rodiny je tu mnoho míst na zábavu, vynikající jídlo. Jižní Afrika je nejvhodnějším místem pro cestování s dětmi.
Tipy na cestu:
Lety z Evropy trvají 10-11 hodin, není zde časový posun během našeho léta, v zimě pouze +1 hodina. Vyzvedněte si pronajaté auto na letišti a jeďte po vlastní ose nebo se přidejte ke skupině. Ubytování širokého výběru od levných hostelů po luxusní. Pláže u Kapského Města - Clufrotn a Campś Bay - ale voda je studená.
Rozhodujícím faktorem při výběru destinace je také hrozba malárie - v JAR máte výběr - buď rezervace ve Východním Kapsku nebo severně a severozápadně od Johannesburgu - jako Madikwe, např. Kruger je sice známý, ale určitě uvidíte stejné množství zvířat i jinde.

Možnosti podle věku dětí :
Děti 0-18 měsíců
Dříve než vezmete malé dítě do Afriky, vyberte si místo bez malárie - nejlepší je Jižní Afrika, kde můžete čas strávit v Kapském Městě a na Garden Route, výborné a pohodlné ubytování i s hlídáním dětí. Pokud jste dobrodružnější můžete se vydat s malým dítětem do Maroka, ale vždy dávejte pozor na slunce a nejezděte sem v létě, ale na jaře nebo na podzim.

Děti 18 měsíců - 4 roky
Opět zde platí, že Jižní Afrika je nejvhodnější destinací a části severní Afriky. Kromě Jižní Afriky a severu kontinentu můžete také navštívit Namibii - např. v obytném voze.

Děti 4-12 let
V tomto věku začíná být Afrika pro děti zajímavá, nejen že viděli v televizi Krále zvířat lva, můžete je i vzít do přírody. Máte dvě možnosti - stanové safari nebo v lodgi. Z bezpečnostních důvodů některé lodge nepřijímají děti mladší 12 let. Ale ubytování pro rodiny s dětmi je samozřejmě k dispozici, jak ve východní tak v jižní Africe jsou výborné kempy a lodge, kde je věnována speciální péče dětem - stopování, poznávání zvířat atd. Další možnou destinací je Egypt, Zanzibar nebo Lamu.

Teenageři 13+
Určitě ocení safari, cestu do Egypta a také návštěvu míst, kde se nabízejí různé aktivity - Victoria Falls - bungee jump, jízda na slonech, raftování. Na seznam si přidejte i Swakopmund v Namibii - jízda na dunách, na čtyřkolkách, na kajaku, auty 4x4 na Pobřeží koster, Kapské Město - surfování, Stolová hora a Dračí hory - pěší túry, jízda na kole nebo u Rudého moře potápění, chytání ryb na Lake Malawi, klub rangerů v Keni, pěší safari v Zambii. Také vhodná je expedice, kde se mohou seznámit s dalšími a nemusí být stále s rodiči, dlouhé přejezdy je naučí poznávat Afriku a po cestě se naučí trochu se starat sami o sebe.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz