www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Divoká Zambie - 13 dní/ LLS (p)

Termín zájezdu:

na vyžádání.

 

Cena zájezdu:

na vyžádání + letenka dle nabídky + víza

 

Při této cestě navštívíte jak Zambii, tak i Malawi, kde cesta začíná a končí. Objevíte málo známé parky severní Zambie.
Cena zahrnuje: ubytování dle itineráře (kombinace kempů a chatek), stravu dle rozpisu, aktivity dle rozpisu, služby průvodce anglicky mluvícího, kuchaře, dopravu a taxy, pitnou vodu, stany,matrace.
Cena nezahrnuje: víza Zambie 50 USD platí se na místě, víza Malawi 125 EUR (tranzitní na 7 dní 70 EUR), vstupy do parků (330 USD) se platí první den na místě, nápoje, spací pytel, spropitné.

Itinerář:
Den 1.: přílet - Mafumu lodge
Dnes po příletu budete vyzvednuti na letišti a odvezeni do lodge. Mafumu lodge nabízí výborný standard ubytování a služeb, je zde 30 prostorných pokojů s klimatizací a příslušenstvím, digitální TV, internet. V 18.00 nás čeká briefing o cestě a zbytek večera je volno. Můžete si zde dát večeři, na snídaní Vás čeká bohatý bufet, je zde dobře zásobený bar. Ubytování v lodge se snídaní.

Den 2.: Free Camping
Po snídani se vydáme do Zambie skrz Lundazi a potom pojedeme na sever Luangwy. Podle silničních podmínek budeme směřovat do kempu. Zvolíme kemp v buši. Kemp bude sice bez zařízení, my si ale požadované vybavení zajistíme a pohodlně se zařídíme. Celková délka cesty bude 8 hodin.

Den 3.: Buffalo Camp
Přejedeme do Buffalo camp kde na nás bude čekat park o rozloze 4636 hektarů. Uvidíme zde krásy místní přírody, která není k vidění nikde jinde. Překvapí nás běžící stáda buvolů, dusající půdu míle okolo nás. Je pravděpodobné, že spatříme i lovící lvy. Dále na nás budou čekat hyeny, lesoňové, zebry, prasata bradavičnatá, paviáni, kočkodani, gazely impaly a mnoho dalších savců. Když budeme mít štěstí zahlédneme i slony a leopardy

Den 4.: Buffalo Camp
Ráno vyjedeme na safari, s kvalifikovaným průvodcem poté objevíme skrytá zákoutí divoké Afriky. Vhléhnem do života hmyzu, ptáků, poznáme rostliny a křoviny. Se západem slunce se vrátíme do kempu na večeři.

Den 5.: Horké prameny Kapishya
Dnes objevíme unikátní horké prameny. Kapishya jsou sirné prameny tekoucí u řeky Mansha. Bude zde možnost využít různé aktivity. Místo je situované ve státu Shiwa Ngandu s bohatou historií. Večer si užijeme koupel a relaxaci v horkých pramenech. Celkový čas strávený přejezdy bude 5 hodin.

Den 6.: Kasanka národní park, kempink
Dnes ráno si pomalu prohlédneme pěšky tuto krásnou oblast, vrátíme se dopoledne, složíme stany a čeká nás jízda jen několik hodin do prvního národního parku Zambie pod soukromým vedením - Kasanka. Tento park je zcela závislý na příjmech z turismu a charitě. Je to velmi cenná chráněná oblast s rozmanitou faunou a flórou, včetně mnoha ohrožených druhů. Kasanka nabízí nejlepší pozorování antilop Sitatunga a antilopy vrané, žijí zde i sloni, hroši, bůvoli a mnoho dalších druhů. Ve všech řekách je zde voda, takže se sem zvířata chodí nápajet a je tu možnost plavby na lodi. Jsou zde 3 kempy pro návštěvníky Kasanka NP, jedno tábořiště je vedle pontonu u řeky Kasanka, další po proudu a Kabwe a třetí u Fibwe, u čihadla. Tato tábořiště mají jen jednoduché toalety a sprchy. Ubytování v kempu, s plnou penzí.

Den 7.: Kasanka NP, kempink
Dnes prozkoumáme tuto nádhernou divokou oblast, čeká nás safari v autech se zvedací střechou a velkými okny. Ubytování v kempu s plnou penzí.

Den 8.: Bangweulu mokřada, kempink
Složíme stany budeme se snažit odjet co nejdříve, pojdeme kolem Stromu Davida Livingstona (místa, kde zemřel a kde bylo pochováno jeho srdce, pak bylo jeho tělo odvezeno do Dar es Salaamu a pak dále do Anglie). Čeká nás příjemná, rozmanitá cesta do mokřad Bengweulu, toto místo patří k tajným pokladů Afriky, žije zde více než 100.000 černých lechwe a člunozobci. Když mokřada Bangweuku vyschnou, na pozorování ptáků se chodí pěšky, kolem jezírek, která tu zústala s mnoha rybami a hady. Tato oblast je domovem neskutečného množství vodních a suchozemských ptáků. Často tu lze vidět člunozobce. Nemusíte být ani milovníky pozorování ptáků, ale Bangweulu si oblíbíte, safari jsou zde fantastická - kromě velkých stád černých lechwe, zde žijí sloni, bůvoli, tsessebe, oribi, sitatungy přizpůsobené životu v mokřadách. Ubytování kempink s plnou penzí.

Den 9.:Bangweulu mokřada - kempink
Den na prozkoumání této fantastické oblasti, safari v autě, pěší výlety, cesta za člunozobci může být i zpoplatněna, podle toho, kde se v danou chvíli nacházejí. Ubytování v kempu s plnou penzí.


Mpika horké prameny, kempink
Když se rozloučíme, pojedeme na východ směrem k Great North Road, pak se vydáme na Mpika, když dovolí čas zastavíme se u horkých pramenů v Shiwa, prameny jsou idylickým místem, kde si lze odpočinout u přírodní vody bez síry. Prameny jsou živeny třemi zdroji, které vyvěrají z hloubky 6-7 km a na povrchu pak mají 41°C. Když si vložíte nohy do jemného písku, zapomenete na stres okolní světa, je to opravdový relax. Náš kemp se nachází na přezích řeky Mansha, je tu sociální zařízení a teplá voda ve sprchách. Místo na vaření, ohniště ve stínu stromů miombo. Ubytování v kempu s plnou penzí.

Den 10.: Mutiondo
Ráno opustíme bažiny a vydáme se do kempu Mutiondo. Místo zaujímá rozlohu 10 000 hektarů zahrnujících nedotčené lesy Miombo, křišťálově čisté řeky vybízející k vodním hrátkám, vodopády...

Den 11.: Thornicroft Lodge
Dnes nás čeká pětihodinová cesta do South Luangwa Valley. Odtud pojedeme skrz park do areálu Mfuwe. Thornicroft nese název podle speciálního druhu místních žiraf. Ubytujeme se ve vybavených chatách. je zde i restaurace, která nám nabídne různé druhy jídla, čaj i kávu. Na safari objevíme místní floru a faunu.

Den 12.: Thornicroft Lodge
Dnes nás čekají dvě vyjížďky na safari. Mezi safari bude čas na relaxaci v tří hvězdičkových lodgíích.

Den 13.: návrat a konec safari
Snídaně a pak hodina jízdy na hranice a 5 hodin do Lilongwe - příjezd kolem poledne, doporučujeme prodloužit pobyt u Lake Malawi, pokud máte voný čas. Nabídku rádi pošleme.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz