www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa

Na vyžádání Vám pošleme výběr etnografických cest do neprobádaných míst Afriky.

 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 

Ghana

První subsaharská země, která získala nezávislost v roce 1957, je modelem demokracie a sociálního soužití,avšak. pevně zakotvena v tradicích a kořenech. Bohaté kulturní dědictví, koloniální stopy, rituální ceremonie,prestiž dávných království. Ekonomický růst s stabilita, polestná historie otroctví- pevnosti na pobřeží,hrady temné sluje,kde přebývali otroci před plavbou do Ameriky. Pláže Atlantiku, zelené plantáže ve středu země, červené vesnice na severu, tradiční barevné oblečení.

 

Etnografické cesty - Afrika

Na vyžádání Vám pošleme seznam a data speciálních etnografických cest do Afriky. Jedná se o mezinárodní skupinky, vždy vedené zkušeným etnografem, který vás zavede na poslední místa původních afrických kmenů. Seznámíte se mimo jiné s jejich zvyky, kulturou a dozvíte se i mnohem více o zemi,kde žijí.

 

Benin

Benin je jedna z nejmenších zemí Západní Afriky,vyznačuje se. svými tradicemi,kulturou. Opravdové hranice jsou vymezeny morfologií území. Sever s útesy a savanou,kde žijí sloni,gazely a lvi a jih s tropickými pralesy, plantážemi banánovníků,ananasů a teakových stromů a pláže s palmami u Atlantického oceánu.Obě dvě oblasti jsou vysoce religiozní, což ovlivňuje. každodenní život místních lidí. Na severu převažuje animistická spiritualita s kultem fetišů a předků. Na jihu převažuje voodoo, které je i státním náboženstvím. Kult,který pochází z Guinejského zálovu se později rozšířil do Brazílie a na Karibské ostrovy díky. obchodu s. otroky. Tragická kapitola historie, téměř 3 staletí utrpení, jenž změnilo osud milionů lidí. Smutná minulost,jejjíž pozůstatky se nacházejí na území Beninu,ale je tu i množství přírodních krás, opevněných vesnic s tradiční architekturou, pohádkové světy uprostřed savany,

 

Burkina Faso

Země nezkažených mužů, s mnoha tradicemi,kulturou,uměním a krásnou krajinou, hlavně však velmi přátelským obyvatelstvem. Malebné trhy Sahelu,odlehlé tradiční vesnice, ulice Ouagadougou a Bobo-Dioulasso, lidé ,kteří vám otevřou dveře svých domovů a ukáží tradiční rituály.

 

Cape Verde - Kapverdy

Domov kreolské kultury,kde se stýká Afrika s Evropou,most do Ameriky, vulkanické souostroví uprostřed Atlantiku je tvořeno deseti ostrovy,každý má své kouzlo. Morabeza-pocit, typický stav mysli Kapverďanů podtržený melancholickou hudbou morna. Morabeza je styl života v koloniálních městech Sao Felipe na Fogo Island, Mindelo na Sao Vicente, Ciudad Veihla v Santiago nebo Sal Rei na Boa Vista,ale i v odlehlých vesnicích a horách.Morabeza znamená pohostinnost,úsměvy,grog v barech,hra v karty na každém rohu,je to karneval, hudba, tance a melancholie 700.000 Kapverďanů,kteří emigrovali a dříve či později se vrátí do své země.

 

Guinea

Bohatá historie, tradice, přírodní ráj -neznámá země, patří k nejautetičnějším nezkaženým destinacím, zelené plíce,zdroj vody Západní Afriky. Velká biodversita , nádherné scenérie - skalnaté. vrcholky, stále zelené lesy, nekonečné savany,vysokohorské oblasti obývané šimpanz, kouzelné pláže a souostroví, ideální místo pro ekoturistiku.Guinea je také kolébkou dávných subsaharských království, zemí bojovníků a lovců Malinké, historický domov teokracií Koranic Peuhl a kolébka animistických tradicí, posvátné lesy obývané duchy předků, ochránci tradičních masek a lianových mostů. Ostrov pokladů od Stvensona byl inspirován tímto tajuplným místem.

 

Guinea Bissau

Malá země Západní. Afriky, s oficiálním jazykem portugalštinou, neobjevená, nezničená, s krásnou krajinou s jezery s hrochy, mangrovy,kouzelné. pláže, delfíni, mořské želvy, prales s opicemi, nekonečná pole kešu, rýže a manga. Kouzelná divoká krajina-skalnaté útesy na východě až po savany. a večně zelené pobřeží, vrcholem je souostroví Bijagos, jedinečná biosférická rezervace, tvořena 88 ostrovy, poklad biodiversity a tarých tradic nedotčených po staletí. Dekadentní kouzlo hlavního města Bissau, ruiny Boama, stará pevnost. Riu Cacheu- vzpomínka na. portugalskou koloniální minuloat. Ostrovy zůstaly domovem starých tradic obyvatel Bijagos,kde jsou. duše předků zárukou pořádku. Neopomeňte Karneval- směs vlivu Karioka a afrického kouzla s maskami, pomalovanými těly a tradiční tance a hypnotické rytmy.

 

Pobřeží. slonoviny

Po letech isolace kvůli nestabilní politické situaci tato země otvírá své brány. Najdete tu od mrakodrapů po hliněné domky, od savan na severu po bujné lesy ve středu a kouzelné pláže Atlantiku. Etnografická rozmanitost,ale i krajinná.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz