www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Fotosafari NAMIBIE, pouštní království

Fotosafari NAMIBIE, pouštní království

Termín zájezdu:

kdykoiiv

 

Cena zájezdu:

cena na vyžádání

 

Hledáte dobrodružství v afrických pouštích, nabízíme Vám jedinečnou možnost cestovat s námi do Namibie. Během fotosafari v Namibii navštívíme světoznámou poušť Sossusvlei, která patří mezi nejkrásnější pouště na planetě. Splníme Vám ta nejtajnější přání o cestování tajemnou Afrikou.

Fotosafari bude zaměřeno na fotografování zvířat v národním parku Etosha a fotografování pouštní krajiny a písečných dun v poušti Sossusvlei. Navštívíme nezapomenutelné divoké pobřeží Atlantiku, známé jako pobřeží koster a vstoupíme do tajemného světa Himbů. Prožijeme několik dnů fotografováním zvířat v nejznámějším národním parku Namibie, v Etoshi. Jedinečná akce, která spojí téměř vše, co si jen fotograf může přát.

Sossusvlei
Světoznámá poušť Sossusvlei, která patří mezi nejkrásnější pouště na planetě a kde můžete spatřit unikátní písečné duny. Zajistili jsme pro Vás ubytování přímo v národním parku, tak abyste mohli fotografovat nejvyšší duny na světě při východu slunce a pozdě večer při západu slunce. Tímto způsobem máte zajištěny ty nejoptimálnější světelné podmínky.

Swakopomund
Krásné město vybudované na divokém pobřeží Atlantiku. V zátoce Walvis Bay budeme pozorovat tuleně, delfíny a mnoho mořských ptáků. Navštívíme proslulý Kuiseb kaňon a Moon Valley.

Damaraland
Damaraland, krajina plná prašných plání, skalnatých hor a domov Welwitschie podivné, rostliny, která se vyskytuje pouze ve středozápadní Namibii. Dožívá se přes 1000 let a kuželovitý dřevnatý kořen vrůstá až metr pod zem. Navštívíme Burnt Mountain a Organ Pipes, zajímavé skalní útvary, které odpoledne hrají všemi barvami. Ocitneme se v blízkosti známých skalních maleb křováků a navštívíme zkamenělý les.

Národní park Etosha
Národní park Etosha se rozkládá na ploše 22.270 km² v severozápadní Namibii (jižní Afrika). Byl založen roku 1907, tedy v době, kdy byla Namibie německou kolonií. V té době byl zároveň s rozlohou 100.000 km² vůbec největší přírodní rezervací světa. V dnešní době však zejména díky významným politickým změnám nedosahuje ani jedné třetiny své původní rozlohy, i přesto se však jedná o velmi významnou a rozlehlou krajinnou oblast, ve které se vyskytuje velké množství ohrožených živočišných druhů, mezi které patří např. nosorožec dvourohý nebo endemický poddruh impaly - impala černočelá (Aepyceros melampus petersi), dále se zde běžně vyskytují např. žirafy, sloni či lvi.

Vesnice Himbů
Pojďte se mnou na návštěvu k Himbům, krásným lidem žijícím v severní části Namíbie. Je to drsná, ale podmanivá oblast, kde se octnete jakoby v jiném čase.Program Fotosafari:

1. den:
Odlet z Prahy do Namibie.

2. den:
Přílet do Windhoeku - uvítání na letišti, každý účastník obdrží informační materiály. Windhoek je obklopen krásným pohořím Eros na východě, pohořím Khomas Hochland na západě a pohořím Auas na jihu. Vyzvednutí vozidel na letišti, přenocování v Safari Court, večeře. Zbytek večera strávíme odpočinkem prohlídkou města Windhoek.

3.- 5. den:
Oblast Sossusvlei - ubytování přímo v NP Namib se snídaní a večeří.
Ráno se vydáme na cestu do obrovské pouště Namib. Naším cílem je oblast Sossusvlei, kde jsou největší duny na světě. Sossusvlei Lodge leží na úpatí zkamenělých dun přímo v poušti. Je to jediná lodge přímo v parku, takže můžete fotografovat duny ještě při východu slunce i při západu slunce a vychutnat si nádhernou atmosféru pouště pod africkým nebem.

6.- 7. den:
Swakopmund - snídaně, večeře.
Dnes pojedeme přes pohoří a kaňony do Swakopmundu, po cestě můžeme potkat antilopy skákavé, přímorožce, horské zebry a pštrosy. Prohlédneme si Vogelfederberg - erodovaný žulový útvar, pak se vydáme přes Walvis Bay směrem na pobřeží Atlantiku. V zátoce Walvis Bay, kde můžete pozorovat tuleně, delfíny a mnoho mořských ptáků. Odpoledne se vydáme na výlet do pouště, kde uvidíme vzácné rostliny Welwitschia mirabilis, nejstarší rostliny na světě, pak si dáme drink při západu slunce v měsíční krajině. Dalším zajímavým místem v Namibii, které navštívíme, je rozhodně Měsíční údolí v poušti Namib – Moon Valley. Můžete se projít po jeho okraji a navštívit zároveň kaňon Kuiseb Canon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě na sever. Namibijským zázrak přírody, kaňon Kuiseb Canyon, který leží poblíž průsmyku Gamsberg mezi Windhoek a Walvis Bay na jižním okraji pouště Namib. Po většinu roku je mělká řeka Kuiseb pouze širokým písečným korytem. Voda zde teče jen několik týdnů v roce. Dostane se až ke Gobabebu a tam se vsákne do písku, aniž by dosáhla moře. Další ráno bude ve znamení lodního výletu. Ubytování Swakopmund hotel - luxusní hotel s bazénem, tenisovými kurty.

8.- 9. den:
Damaraland - snídaně, večeře.
Po snídani pojedeme do vnitrozemí, zastavíme se u nejvyšší hory Namibie Brandberg (2.579 m). Tato oblast Namibie patří k nejméně osídleným a geologicky je velmi rozmanitá, žijí zde také vzácní afričtí pouštní sloni a černí nosorožci. Než se ubytujeme, navštívíte Burnt Mountain a Organ Pipes - zajímavé skalní útvary, které odpoledne hrají všemi barvami. Twyfelfontein lodge leží v blízkosti známých skalních maleb křováků, Zkamenělého lesa a dalších zajímavých útvarů. Navštívíme proslulé Himby v jejich vesnici. Lodge je velmi dobře vybavena, je zde bazén a veškeré zázemí.

10.- 12. den:
Národní park Etosha - snídaně, večeře.
Krásné 3 plné dny v národní parku Etosha. NP Etosha - Etosha Safari lodge, odtud je krásný výhled na NP Etosha, my zde strávíme tři noci a budeme se odtud vydávat na safari vyjížďky do parku. Tyto dny strávíme fotografováním zvířat v NP Etosha, který leží kolem solné pánve Etosha Pan. Kromě bůvola, zde najdeme zvířata z Velké pětky, u napajedel se shromažďuje velké množství zvířat a ptáků, včetně vzácných druhů - jako je antilopa vraná a gepard. Celkem 114 druhů zvířat a 340 druhů ptáků zaručuje velkou rozmanitost fauny.

13. den:
Odlet domů.
Po snídani se vydáme na jih směrem k Windhoeku, cestou se zastavíme na velkém trhu dřevořezeb v Okahandja.

14. den:
Přílet do Prahy.Ubytování, stravování, aktivity:
1. Safari Court (večeře)
2.- 4. Sossusvlei Lodge (snídaně, večeře) - fotografování pouště, písečných dun
5.- 6. Swakopmund Hotel (snídaně, večeře) – Kuiseb Moon Valley, ranní jízda lodí
7. Twyfelfontein C Lodge (snídaně, večeře) - Twyfelfontein, Burnt Mountain, Organ Pipes,
8. Etosha Safari Lodge (snídaně, večeře) – Zkamenělý les, vesnice Himbů
9. Okaukeujo Camp (snídaně, večeře) - celodenní safari v národním parku Etosha
10.- 11. Namutoni Camp (snídaně, večeře) - celodenní safari v národním parku Etosha
12. Widhoek (snídaně) – odlet domů

Maximální počet osob: 12Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu Praha - Widhoek a zpět
- veškeré příplatky a poplatky spojené s leteckou přepravou
- ubytování a stravování dle itineráře
- služby fotografa
- veškeré transporty
- služby místního průvodce
- vstupy do národních parků a rezervací
- všechny národní taxy
- fotosafari
- minerální vodu během fotosafari ve voze

Cena nezahrnuje:
- veškeré aktivity mimo program
- spropitné pro průvodce
- cestovní pojištění
- alkoholické a nealkoholické nápoje
- vizum do Namibie 55 EUR (nutno předem)

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz