www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Fotosafari v Botswaně

Fotosafari v Botswaně

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

Nabízíme Vám pobyt v samém srdci zeleného Okavanga, v největší soukromé rezervaci v Botswaně. Během zcela ojedinělého fotosafari si budete připadat jako poslední obyvatelé Afriky. Žádné tlačenice několika vozů u jednoho zvířete, pouze tisíce kilometrů divočiny určené jen a jen pro Vás.

Lebala Camp – oblast Kwando Linyanti
Lebala znamená "otevřený prostor" a tomu odpovídá i okolní krajina - rozlehlé planiny s palmami a stromy ohraničené zalesněnými savanami.
Kemp se nachází 30 km jižně od kempu Lagoon a sousedí s mokřadní oblastí Linyanti. Kwando je privátní oblast rozkládající se na více než půl milionech akrech v severní části Botswany. Součástí oblasti je i 80 km řeky Kwando. Řeka, která je zdrojem systému Linyanti, Savuti a Chobe se odděluje od řeky Okavango v angolských výšinách, aby se pak spolu s ní bok po boku vydala na pouť dlouhou více než 960 km a vytvořila i tento důležitý ekosystém. Oblast na jih od této řeky se skládá z mokřadních oblastí, lužních lesů, otevřených zaplavených planin, luk a lesů Mopane. Tato odlehlá oblast je po staletí místem kde se protínají migrující sloni, buvoli, zebry a kudu. Kwando je známé především obrovskou populací slonů a buvolů a je jedinou oblastí v Africe s takovouto koncentrací zvířat. Kromě nich tu však můžete spatřit i řadu predátorů – hyeny, levharty, gepardy, ale také žirafy nebo zebry. Nejznámější jsou zdejší lvi, kteří se v této oblasti naučili lovit velká zvířata, včetně třeba buvolů a hrochů, občas si ale troufnou dokonce i na slony. Řeka je samozřejmě domovem krokodýlů a hrochů a pozorovat zde můžete více než 320 druhů ptáků.

Ubytování:
Ubytování v osmi luxusních bungalovech, které jsou vybaveny koupelnou, toaletou, velkou postelí a jsou zařízené tak, aby člověk splynul dokonale s africkou přírodou.


Delta řeky Okavango – Kwara Camp>/strong>
Kwara camp se nachází v odlehlé severní části delty řeky Okavango. Okolí kempu je tvořeno rozsáhlými zaplavenými pláněmi se stromy, které těsně navazují na deltu řeky. Unikátní oblast o velikosti 1.700 km2 hraničí s rezervací Moremi. Kwara camp nabízí celou řadu možností, které uspokojí každého fotografa. Foto Safari, noční safari za použití speciálních světel, speciální dvoupodlažní motorovou loď (fotografování z různých úrovní), jízdy na dřevěných lodích mokoro. Žádný výlet do Botswany by nebyl kompletní bez návštěvy této delty uprostřed Kalaharské pouště. Kwara zahrnuje různorodé oblasti od rákosových jezírek a kanálů po otevřené louky, palmami lemované ostrovy a lužní lesy. Zalesněný ostrov, na kterém se kemp rozkládá, je jedním z tisíců, které jsou tak typické pro deltu Okawanga. Právě zde můžete pochopit, proč je delta této řeky považována za přírodní zázrak a skutečně poslední ráj na zemi.

Ubytování:
Chcete splynout dokonale s místní přírodou, potom máte jedinečnou možnost se ubytovat v luxusních stanech, které jsou vybudovány na břehu jezera, odkud se nabízí překrásný výhled na okolní pláně a lagunu plnou hrochů a vodních ptáků. Tady si opravdu naplno uvědomíte, že Afrika je skutečně na dosah ruky.


FOTOSAFARI jsou vhodné zejména pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele digitálních přístrojů, kteří se chtějí dozvědět nějaké ty tipy, triky a rady v oblasti pořizování kvalitních a nezapomenutelných fotografií. Jste připraveni proniknout do tajů a záhad digitální fotografie, potom jsme tu jen a jen pro Vás.

Co všechno nás čeká a co nemine
Cílem Fotosafari bude osvojení základních dovedností z oblasti fotografování divokých zvířat.
Naučím Vás o výsledné fotografii přemýšlet z poněkud jiného pohledu tak, aby vyjadřovala určité pocity a nálady. Pokusíme se společně co nejlépe zvládnout nástrahy fotografování zvířat v přirozeném prostředí atraktivní Afriky.

Digitální zrcadlovka již dávno není pouze nástrojem novodobých profesionálů v dané oblasti. S pořízením nového přístroje přicházejí i značné starosti, které kladou na uživatele nových přístrojů určité nároky po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Nabízíme vám zcela unikátní službu, kde vám poradíme se základním nastavením přístroje, vysvětlíme nejdůležitější funkce a nabídneme užitečné tipy a triky pro každodenní používání vašeho nového přístroje přímo v prostředí divoké Afriky.

Každý, kdo úspěšně zvládne používat svůj nový přístroj po technické stránce, se z počátku potýká s problémy zvládnutí kvalitní a poutavé fotografie. Pokud se pokoušíte o vytvoření takové fotografie, je potřeba znát i jistá fotografická "pravidla". Budeme se snažit proniknout do tajů umění správně zvládnuté expozice, která bude základním kamenem pro vytvoření kvalitní a poutavé fotografie s příběhem. Následovat bude základní seznámení s pravidly kompozice.
Naučíme se správně používat fotografický přístroj ve spojení s teleobjektivem, využívat přirozeného světla, správné používání blesku ve volné přírodě, vhodnost použití stativu a jiných fotografických pomůcek. Naučíme se využívat přirozené světlo, nasytit barvy, hrátky s pozadím a další nepostradatelné tipy a triky, které jsou potřeba k vytvoření působivé fotografie v atraktivním prostředí africké divočiny.Doporučené vybavení:
- digitální zrcadlovka, popřípadě doplněná široko rozsahovým kompaktním fotoaparátem, velmi doporučuji jedno záložní tělo, lze využít v případě poruchy
- objektivy, doporučené jsou objektivy v ohniskové vzdálenosti od 14 – 800mm, využijete opravdu všechny, které vlastníte, makro objektiv
- stativ nebo rýžový pytel, bean bag, případně monopod, drátovou nebo bezdrátovou spoušť, blesk, baterie, nabíječky
- velké množství karet + možnost zálohy na HDD, notebook, DVD
- podrobný seznam všeho zašleme na vyžádání

Den 1.: Odlet z Prahy
Den 2.: Přílet do Botswany
Den 3.– 6.: Pobyt v Kwando Linyanti
Den 7.: Přelet do oblasti delty řeky Okavango
Den 8.– 10.: Pobyt v deltě řeky Okavango
Den 11.: Poslední ranní safari, odlet domů
Den 12.: Přílet do Prahy

Počet osob: maximálně 8 osob

Cena obsahuje:
- stravování během pobytu formou plné penze
- ubytování ve dvoulůžkových luxusních stanech a bungalovech
- nealkoholické nápoje po celou dobu pobytu + alkoholické nápoje dle nabídky
- letenky na trase Praha - Maun, Maun - Kwara camp, Kwara camp - Lebala camp, Lebala camp - Maun
- příplatek za nadváhu při místním přeletu v Botswaně, zajištěno 30kg na osobu
- safari dle vlastní volby
- noční safari
- plavby člunem v deltě Okawanga
- plavby na dlabaných kánoích mokoro v deltě Okavanga
- pěší vycházky s ozbrojeným průvodcem
- služba prádelny (nemusíte vozit příliš mnoho oblečení)
- vstupy do soukromých chráněných oblastí

Cena nezahrnuje:
- cestovní pojištění
- spropitné průvodcům, stopařům a pomocnému personálu

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz