www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Fotosafari v Keni

Fotosafari v Keni

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

cena na vyžádání + vízum do Keni nutno předem on-line

 

Fotosafari Keňa, život na řece Mara
Nabízíme Vám unikátní fotosafari do nejznámější oblasti africké Keni, Maasai Mara. Fotosafari bude zaměřeno na fotografování africké přírody a poznání života v národních parcích Keni. Více než dva milióny pakoňů se každoročně zúčastní nejznámější světové migrace zvířat.

Migrace pakoňů a zeber je každoroční událostí v oblasti Maasai Mara. Statisíce zvířat putují za potravou a vodou v různých obdobích mezi Serengeti v Tanzanii a Maasai Mara v Keni. Buďte svědky neopakovatelné přírodní krásy, která se naskýtá v pravé a nefalšované Africe.

Keňa byla obdařena přírodními krásami - slunečnými savanami, horami, korálovými útesy, velkým množstvím divokých zvířat - i milými lidmi. Krajina v Keni je velmi rozmanitá, od mořského pobřeží po sněhem pokrytý vrcholek Mt. Kenya. Nejznámějším jevem v oblasti Maasai Mara - Serengeti je migrace zvířat, která se odehrává ve dvou vlnách, první je přechod Grumeti river - v červnu a červenci asi na 40 km, pak v srpnu v severozápadní části Serengeti a v Maasai Mara.

FOTOSAFARI jsou vhodná zejména pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele digitálních přístrojů, kteří se chtějí dozvědět nějaké ty tipy, triky a rady v oblasti pořizování kvalitních a nezapomenutelných fotografií. Jste připraveni proniknout do tajů a záhad digitální fotografie, potom jsme tu jen a jen pro Vás.

Co všechno nás čeká a co nemine
Cílem Fotosafari bude osvojení základních dovedností z oblasti fotografování divokých zvířat.
Naučíme Vás o výsledné fotografii přemýšlet z poněkud jiného pohledu tak, aby vyjadřovala určité pocity a nálady. Pokusíme se společně co nejlépe zvládnout nástrahy fotografování zvířat v přirozeném prostředí atraktivní Afriky.

Digitální zrcadlovka již dávno není pouze nástrojem novodobých profesionálů v dané oblasti. S pořízením nového přístroje přicházejí i značné starosti, které kladou na uživatele nových přístrojů určité nároky po stránce fotografických znalostí a zvládnutí veškerého nastavení a ovládání přístroje. Nabízíme vám zcela unikátní službu, kde vám poradíme se základním nastavením přístroje, vysvětlíme nejdůležitější funkce a nabídneme užitečné tipy a triky pro každodenní používání vašeho nového přístroje přímo v prostředí divoké Afriky.

Každý, kdo úspěšně zvládne používat svůj nový přístroj po technické stránce, se z počátku potýká s problémy zvládnutí kvalitní a poutavé fotografie. Pokud se pokoušíte o vytvoření takové fotografie, je potřeba znát i jistá fotografická "pravidla". Budeme se snažit proniknout do tajů umění správně zvládnuté expozice, která bude základním kamenem pro vytvoření kvalitní a poutavé fotografie s příběhem. Následovat bude základní seznámení s pravidly kompozice.

Naučíme se správně používat fotografický přístroj ve spojení s teleobjektivem, využívat přirozeného světla, správné používání blesku ve volné přírodě, vhodnost použití stativu a jiných fotografických pomůcek. Naučíme se využívat přirozené světlo, nasytit barvy, hrátky s pozadím a další nepostradatelné tipy a triky, které jsou potřeba k vytvoření působivé fotografie v atraktivním prostředí africké divočiny.

Doporučené vybavení:
- digitální zrcadlovka, popřípadě doplněná širokorozsahovým kompaktním fotoaparátem, velmi doporučuji jedno záložní tělo, lze využít v případě poruchy
- objektivy, doporučené jsou objektivy v ohniskové vzdálenosti od 14 – 800mm, využijete opravdu všechny, které vlastníte, makro objektiv
- stativ nebo rýžový pytel, bean bag, případně monopod, drátovou nebo bezdrátovou spoušť, blesk, baterie, nabíječky
- velké množství karet + možnost zálohy na HDD, notebook, DVD
- podrobný seznam všeho zašleme na vyžádání

Počet osob: 12 osob

Den 1.: Odlet z Prahy do Nairobi

Den 2.: Nairobi, Jezero Baringo
Po příletu na letiště v Nairobi Vás uvítá náš místní průvodce a vydáte se na cestu přes město Nakuru k jezeru Bogoria, kde uvidíte horké prameny a krásnou krajinu. Oběd bude v Lake Bogoria clubu. Pak se ubytujeme a očekává Vás plavba na lodi po jezeře Bogoria, kde uvidíte hrochy a krokodýly. Večeře a přenocování v Lake Bogoria Country club (plná penze).

Den 3.: Jezero Baringo
Další den strávíte u jezera Baringo. Sladkovodní jezero Baringo je domovem hrochů, krokodýlů, mnoha druhů ryb a ptáků, kteří se živí vodními řasami typickými pro sodná jezera. I přesto je jezero rájem pro pozorovatele ptáků, žije jich zde 500 druhů, mnoho z nich je velmi vzácných a lze je vidět pouze zde. Plná penze a ubytování v Lake Baringo Country club.

Den 4.: Jezero Baringo, Jezero Nakuru
Po snídani se vydáme do NP Lake Nakuru, chráněného útočiště ohrožených druhů zvířat, jako jsou nosorožci, žirafa Rothchildova, lev, levhart. Jezero Nakuru je domovem tisíců ptáků a plameňáků. Oběd se podává v Lake Nakuru lodge, odpoledne Vás čeká safari až do západu slunce, ubytování s plnou penzí v Lake Nakuru lodge.

Den 5.: Jezero Nakuru, Maasai Mara
Po brzké snídani se vydáme oblastí Rift Valley do Maasai Mara Game Reserve. Po obědě již zažijeme první ranní safari v nádherné a nezapomenutelné oblasti Maasai Mara. Ubytování v Nyumbu Camp (plná penze).

Den 6.- 11.: Maasai Mara
Strávíme 6 dní v opravdové africké divočině plné zvířat, během nichž budete mít jedinečnou možnost prozkoumat celou oblast do hloubky. Během vašich ranních a odpoledních safari vyjížděk můžete fotit slony, žirafy, smečky lvů, tisíce impal, topi, gazely Grantovy a Thomsonovy. Maasai Mara je místem každoroční migrace miliónů pakoňů, kteří sem přicházejí ze Serengeti za vodou a pastvou. Ubytování s plnou penzí v Nyumbu campu.

Den 12.: Maasai Mara, Nairobi
Po snídani v lodge se vydáme směrem do Nairobi s následným odletem domů.

Den 13.: Praha
Přílet zpět do České republiky.

Cena obsahuje:
- leteckou přepravu Praha - Nairobi a zpět
- veškeré příplatky a poplatky spojené s leteckou přepravou
- ubytování dle itineráře
- služby fotografa
- veškeré transporty
- služby místního průvodce
- vstupy do národních parků a rezervací
- všechny národní taxy
- foto Safari
- minerální vodu během fotosafari ve voze
- plná penze dle itineráře
- odletové a příletové transfery
- safari příslušenství ve voze: lékárničku, knihy o zvířatech, bean bagy pro fotografy, dalekohledy, chladničku na nápoje

Cena neobsahuje:
- alkoholické a nealko nápoje
- víza (50 USD na místě)
- spropitné
- cestovní pojištění
- nákupy osobní spotřeby včetně suvenýrů

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz