www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Golf v Keni

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

Keňa, jak ji neznáte: Druhá africká golfová velmoc
Se svými 39 golfovými hřišti šlape Keňa na paty golfové jedničce, Jihoafrické republice.
Nejenže počet hřišť je úctyhodný, ale o jejich kvalitě, která se tady snoubí s půvabem okolní krajiny, svědčí i fakt, že na dvanácti z nich se hrají mistrovské golfové turnaje. Přestože počátky golfu v Keni sahají hluboko do minulosti a jezdí si sem zahrát stále více golfových nadšenců, pro mnohé je stále ještě golfovou neznámou. Starou královskou hru představili východní Africe britští osadníci, kteří si vybudovali golfová hřiště napodobující ta, která opustili ve své rodné zemi. Keňa je zemí kontrastů a mnoha tváří a totéž se dá říci o golfových hřištích. A proto pokud propojíte golf s cestováním po Keni, čeká vás úžasná dovolená. Hřiště jsou zasazená do okolní krajiny, která jim dodává lesk, půvab a
atmosféru. Nacházejí se na vysočině kolem rovníku, na březích nádherných jezer, v divoké přírodě i v blízkosti nekonečných pláží Indického oceánu. Mnohá hřiště jsou položená výše než 1 600 m.n.m., a tak se dá vaše hra bez nadsázky přirovnat k celodenní horské túře. Nádherné prostředí je umocněno prvotřídními službami světové
úrovně a díky příznivému podnebí se hraje kdykoliv během roku, což je pro nás středoevropany příjemné především v zimním období.

Golf, moře i divoká příroda
Letíme do Mombasy, kde nás čeká blankytně modré moře s písčitými plážemi a čtyři golfová hřiště uprostřed nádherné divoké přírody s množstvím zvěře a rozkvetlých květin a s nádhernými pohledy na oceán. Mezi nimi objevíte hřiště postavené v americkém stylu s charakteristickými bunkery, fairwayemi i greeny, kde nešplouchají mořské vlny, ale hru stěžují dvě vodní plochy. Odtud se letecky přesuneme do Nairobi.

Nairobi v golfovém obležení
Moderní kosmopolitní a prosperující hlavní město Keni leží uprostřed nádherné zvlněné krajiny s rozlehlými savanami, obdělávanými políčky a bujnými zelenými lesy, které jsou domovem spousty pestrobarevných ptáků. 7 skvělých osmnáctek, mezi které patří i nejstarší hřiště v Keni, se nachází v dosahu 30 km od centra města. Patří k nim i jednička mezi keňskými hřišti, těžké mistrovské hřiště prý s nejrychlejšími greeny východní Afriky. Z Nairobi směřujeme dále na severozápad až k Viktoriinu jezeru.

Golf ve Velké příkopové propadlině
Projíždíme oblastí, která je považovaná za srdce Keni a zároveň za jednu z nejkrásnějších oblastí plnou kontrastů a nejpůsobivějších hřišť. Dostáváme se do míst, kde se při odpalech otevírají nekonečné pohledy na růžovou hladinu jezera Nakuru plnou plameňáků a kde začíná pravé safari ve volné přírodě. Tady se pořádně zapotíte, až budete šplhat od jamky k jamce až k té poslední a nejvýš položené. Je to jediné hřiště, na kterém se hraje pořád jen do kopce.

Golfová hřiště uprostřed divočiny
Tady začíná hon na velkou pětku a další endemické druhy a záleží jen na vás, jak své trofeje ulovíte. Dáte-li přednost pěší túře, automobilu, koňskému hřbetu nebo letu v balónu, nebo se spokojíte se zvuky divočiny nesoucími se na golfové hřiště z okolí.

Golf pod horskými štíty a hříčky přírody
Zážitkem nad zážitky je pohled na bílý čepec upletený ze sněhu a ledu, který neustále nosí druhá největší africká hora Mount Kenya, a to přímo na rovníku. Zasněžená dominanta Keni tvoří jedinečnou kulisu několika golfovým hřištím, kde svou hru začnete odpalem na severní polokouli, ale "putujete" už na polokouli jižní, což se vám nestane nikde jinde na světě.

Golf uprostřed plantáží
Mezi plantážemi s ananasem a kávou, v blízkosti vodopádu Thika, je umístěno jedno z nejstarších hřišť, kde si můžete i zaplavat v bazénu, zahrát tenis nebo kulečník.
Klub hostí Winston Churchill Cup, který se tady hraje už od roku 1949. U vodopádu si zavzpomínáme na nesmrtelný film o Tarzanovi, který se tam natáčel. Všechny golfisty doprovázejí "caddíci", kteří jsou sami velmi dobrými hráči a hřiště znají dokonale, takže vám mohou být nejen milými společníky, ale i dobrými rádci. Golfová nabídka je hodně rozmanitá a dá se velmi dobře skloubit s dalšími aktivitami. V Keni je samozřejmostí, že ke skvělému golfu patří i ubytování na vysoké úrovni.

www odkazy

http://www.kenya-golf-safaris.com/

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2021:
Copyright © 2021 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz