www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Hory, pláže a stopy kolonialismu - ubytování v lodgích 6 dní ET/06EASLOD (st)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

Na této cestě budete mít možnost se dozvědět něco o historii a kultuře Tanzánie. Dále navštívíte národní park Saadani, kde budete moci pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Navíc si užijete pobytu na pláži a pozorování korálů a dalšího mořského života při šnorchlování.

Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, hotelu nebo kempu, všechny vstupy do parků, program v muzeu Chagga, procházka vesnicí Lushoto, procházka lesem v horách Usambara, šnorchlování v Pangani, prohlídka města Bagamoyo.

Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

Itinerář:

Den 1.: Arusha - Marangu - Chagga Experience Programme (oběd, večeře)
Ráno vás řidič vyzvedne v hotelu v Arushe a odveze vás do vesnice Marangu, která se nachází nedaleko Mt. Kilimanjaro. Tady se podíváte do muzea Chagga, kde se dozvíte něco málo o tradicích, kultuře a historii. Následně vás místní průvodce vezme na procházku banánovými a kávovými plantážemi až k vodopádu. Zde si dáte oběd. Odpoledne vás pak řidič zaveze do vesnice Mamba, která je známá díky jeskyním, kde se ukrývaly ženy a děti někdy i několik dnů během války mezi Chagga a Masaji. Následně se přesunete do Fortune Mountain Resort, kde budete mít večeři a kde přenocujete.

Den 2.: Marangu - Lushoto (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká přejezd z Marangu do města Lushoto, cesta bude trvat asi čtyři hodiny. Zde vás řidič zaveze na farmu Irente, kde si užijete oběd sestávající z potravin, které se zde pěstují. Následně se podíváte na známý Irente point, odkud je krásný výhled na okolní krajinu. Ve zbytku odpoledne si prohlédnete město a následně se vypravíte do Mullers Mountain Lodge, kde budete dnes ubytovaní.

Den 3.: Lushoto - Pangani (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani se vypravíte na procházku lesem na úpatí hor Usambara. Následně si dáte zasloužený oběd. Odpoledne cesta pokračuje do přímořského městačka Pangani, kam dorazíte pozdě odpoledne. Nocovat budete dnes v Beach Crab Resort, kde si budete moci užít odpočinku na pláži.

Den 4.: Pangani (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká výlet na oceán, užít si pozorování korálů při šnorchlování. Vypravíte se na tradičních lodích dhow, kterými se dopravíte až na ostrov Fungu Mzinga a Maziwi Island Marine Reserve - dvě hlavní místa pro šnorchlování. Během tohoto výletu budete mít příležitost pozorovat některé z více než 400 druhů ryb a 35 druhů korálů. Možná uvidíte i mořské želvy. K obědu budete mít piknik. Po návratu z výletu můžete zbytek dne využít k odpočinku na pláži. Nocovat budete opět v Beach Crab Resort.

Den 5.: Pangani - NP Saadani - Bagamoyo (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká zhruba hodinová cesta z Pangani do národního parku Saadani - jediného národního parku v Tanzánii, který se nachází přímo u Indického oceánu. Nabízí tak jako jediný park vnitrozemskou i přímořskou faunu a flóru. Při troše štěstí můžete vidět čtyři příslušníky Velké pětky - lvy, slony, bůvoly a dokonce i levharta. Většinu dne strávíte na safari a následně se vydáte dále na jih do Travellers Lodge, kde budete dnes nocovat.

Den 6.: Bagamoyo - Dar es Salaam (snídaně, oběd)
Po snídani se vypravíte na prohlídku města Bagamoyo. Průvodce vám osvětlí jak kultura a historie ovlivňují každodenní život místních obyvatel. Po obědě vyrazíte do nějvětšího města Tanzanie - Dar es Saalam. Zde cesta končí, lze prodloužit o pobyt na Zanzibaru nebo o safari.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz