www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Stezky pro pěší turistiku v JAR

V JAR existuje mnoho pěších stezek pro turisty, nejlepší období pro pěší turistiku je jaro, kdy lze pozorovat rozkvetlou krajinu. V JAR existuje asi 50 tras, od těch, kam můžete jít sami až po ty, kde potřebujete mít průvodce. K těm patří např. Wartail Skywalk, Drifters Wild Coast Hiking trail, Cannibal Trail, Green Mountain Trail, Eve´s Trail.

Několik pěších stezek v JAR:
1. Whale Trail v Overberg - De Hoop Nature Reserve - celoroční trasa - od června do listopadu pozorování velryb, trasa začíná v Potbergu a končí v Kopie Alleen - 54 km.

2. Hoerikwaggo Trail - Kapské Město
Výlety na Kapský poloostrov - trasa od Simon´s Town na Stolovou horu a v NP Table Mountain, cesta kolem pláží, na horu, přes lesy a krásné výhledy. Lze mít trasu s jedním nebo dvěma noclehy, ubytování ve stanových kempech v Silvermine, Orange, Kloof, Slangkop a Smitswinkel Bay. Trasa je dlouhá 21 km. Hoerikwaggo - Hora v moři, bylo jméno dané Stolové hoře Khoisany. Dnes můžete zdolat 75km trasy za pět dní z Kapského mysu na Stolovou horu. Trasa prochází mezi pahorky, lesy, unikátní flórou, plážemi, krásné výhledy. Jsou tu 4 stanové kempy, cestu můžete zakončit sestupem Platterklip Gorge nebo můžete sjet lanovkou.

3. Alexandria Trail - Východní Kapsko
Trasa je dlouhá 36 km podél pobřeží v části Addo Elephant NP, vede přes lesy, pláže, útesy a duny. Ubytování Langebos chatky se základním vybavením.

4. Amphitheatre Heritage stezka - Dračí hory
Září a říjen jsou nejlepší měsíce na treky v horách, nejkrásnější trasa je 28 km dlouhá a dovede Vás na okraj útesů Dračích hor. S průvodcem 3 dny, začíná výstupem do Witsieshoek, po dvou nocích zde končí túra sestupem do kempu v Mahai v Royal Natal NP.

5. Kosi Bay Trail - Maputaland
Tato 4 denní trasa s průvodcem je nejhezčí na začátku listopadu, kdy želvy kladou vejce v Kosi Bay Nature reserve, také je to dobrá doba na pozorování velryb, proměnlivý terén .. pláže, mokřada, savana a porostlé duny. Každý den je krátká túra a lze pozorovat zvířata, jet na kanoe, na koni atd.

6. Mateke - Limpopo
Zvířecí farma Mateke severně od Thabazimbi, trek kolem řeky původním porostem a krásným pohořím Kransberg v doprovodu zeber, vodušek a dalších zvířat. Dvoudenní trek, kromě peší túry i jízda na kole, na koni. Trasa Njala - 13 km, trasa Kudu 16 km.

7. Magoebaskloof - Limpopo
Trasa u Tzaneenu - původním subtropickým lesem s horskými potůčky, vodopády a jezírky, vynikající na jaře i pro milovníky ptactva, několik možností od dvoudenních po 5 denní trasy. Ubytování v chatách po cestě.

8. Wolfberg Arch - Cedrové hory
Na jaře v Cederbergu vše kvete, krásné výhledy, výstup na pískovcový útvar Wolfberg Arch, relativně prudký. Túra začíná na farmě Dwarsrivier a vede na horu k Wolfsvberg Cracks - řada úzkých kaňonů mezi skalami až po Wolfberg Arch.

9. Wolkberg Wilderness Limpopo
Krásná krajina, hory pokryté mlhou, krásná údolí, není zde žádné vybavení, všechno je třeba mít s sebou, oblast má 22.000 hektarů, náročný terén, začíná se v Saraland Forest Station.

10. Silver Sands Trail - Namaqualand
Jaro je určitě nejlepší doba, trasa je značena kolem krásných "koberců " s květinami, je 55 km dlouhá v nově vytvořeném Namqualand NP, v doprovodu průvodců, staví se stany každý večer.

11. Num-Num stezka
Jedna z delších tras, každý den asi 10 km, vede mezi Machadorpem a Badplassem. Začátek treku je v kempu Pongola Express, trekaři stráví první noc ve starých vagónech z roku 1934 a další den pokračují k God´s Window Camp, pak Bermanzi kempu, Candlewood kempu, Haven nebo Kiepersol kempu a pátý den se končí v Pongola Express vozech. Vzdálenosti jsou krátké, ale trasa náročná.

12. Cedrové hory
83.000 hektarů a pouze 50 povolení na pěší trusitiku na každou oblast na den, Cedrové hory jsou divočina, nepotkáte tu davy turistů, je to odlehlá oblast a jsou tu zvláštní skalní útvary se skalními malbami. Roste zde fynbos, cedrové stromy a sněhové protey. Nejoblíbenější jsou denní výlety k Maltézkému kříži - Malteze Cros, Wolfberg Cracks a Oblouku - Arch.

13. Pěší trasa kolem vraků lodí - Shipwreck hiking trail
Asi 80 vraků bylo nalezeno u Port Alfred za posledních 200 let, pobřeží mezi East London a Great Fish River se nazývá Pobřeží vraků - Shipwreck Coast, nedotčené a divoké, s krásnými plážemi, jezery a bohatou vegetací. Tato 69 km dlouhá trasa trvá 6 dní a může zahrnovat 8 km plavby na kanoe po řece Klenemonde West River.

14. Amathole Hiking Trail
Musíte být fit na tuto 121 km dlouhou trasu, 6 dní, patří k nejlepším v JAR, začíná u města King William a prochází přes řeky a vodopády, horské planiny s fynbosem s lesy a končí na řece Tyume River u Hogsback. Jsou tu krásné výhledy a mnoho historických míst z dob válek mezi Brity a kmenem Xhosa, existují i kratší denní vycházky.


Západní Kapsko: Cape of Good Hope trasa, De Hoop Nature Reserve, trasa z Greyton do McGregor, Swartberg stezka Outeniqua stezka
Východní Kapsko: Otter Trail, Doplpin Trail, Tsisikamma Trail, stezka z Coffe Bay do Port St Johns, Strandloper trail z Kei Mouth do Gonubie


20 nejlepších pěších tras v JAR
1. Přechod centrálních Dračích hor je náročný, nejsou tu stezky, ukazatele, chatky, obchody nebo jakékoliv vybavení. Počasí je zde nevyzpytatelné a každý den vás čekají náročné výstupy a sestupy. Musíte být hodně fit, silný a soběstačný. Horská divočina osvěží vaši duši. Od začátku trasy u parkoviště Sentiinel ve Free State je krátká, prudká část s žebříky. To umožní výstup na vrchol přírodní pevnosti Dračích hor. Zde končí značená trasa a začnete být odkázáni sami na sebe ve společnosti orlosupů, antilop a občas potkáte pastevce. Scenérie je překrásná.. uKhahlamba- Drakensberg park byl zapsán na seznam UNESCO v roce 2000 díky své kráse a rozmanitosti habitat s endemickými ptáky a rostlinami. Můžete tu pozorovat ptáky - horské útočiště s řídkým vzduchem, i v létě zde leží sníh. První dny se držíte Velkého, který Zuluové nazývají UKhahlamba - Bariéra oštěpů. Je to nejdramatičtější část s krásnou řekou Tuugela, která padá z vrcholku známého Amfiteatru, 5 km dlouhého, 1.200 metrů vysokého s dramatickým Sentinelem a Eastern Buttress - rozeklanými skalami Mweni Needles a hluboce vrytými zelenými údolími na úpatí srázu. Klasický přechod od severu na jih k Bushman´s Nek u Underbergu v Kwa Zulu Natal zahrnuje 6 nejvyšších vrcholků: Mont aux Sources (3.283 m), Cleft Peak (3.281m), Champagne Castle (3.377 m), Mafadi (nejvyšší vrcholek JAR 3.450 m), Giant´s Castle (3.314 m) a Lesothský Thabana Ntleyana (3.482 m - nejvyšší vrcholek jižní Afriky). V závislosti na vašich navigačních schopnostech ujdete 210 km až 250 km za 10-12 dní. Posledních 10 km cesty je velmi náročných, Witsieshoek Mounatain Resort - nejbližší ubytování - může zorganizovat tarnsfer autem 4x4. Náročnost -5.

Alternativní možnosti
Existují i snažší možnosti, Peak High Mountaineering a Spanafrican Adventures nabízejí přechody s doprovodem i na kratší sekce, jako např. 4-5 denní trasa mezi Sentinel a Cathedral Peak v severní části. Tyto vrcholky jsou snažší ke zdolání. Třídennní 28 km trasa s průvodcem - Amphitheatre Heritage Hike, středně náročná, ale ve velké nadmořské výšce, začíná trekem k Witsieshoek Mountain lodge, kde strávíte dvě noci a končíte sestupem ke krásnému kempu Mahai.
Náročnost 4.

1. Pěti denní trasa - 60 km Giant´s Cup Hiking Trail vede po úpatí Dračích hor od Sani Pass k Bushman´s Nek vede v nižší nadmořské výšce, denní vzdálenosti jsou kratší, terén je zvlněný, často se tu vidí antilopy losí, ubytování je tu v chatkách, některé mají i bazény.
Náročnost 3.

2. Port St Johns do Coffee Bay - Wild Coast trek
Značená trasa byla dlouhá 280 km podél pobřeží Transkei, domov bývalého prezidenta Nelsona Mandely. Bohužel chatky se rozpadly, ale zbyly zde sekce, kde se dá použít místní ubytování nebo si vzít stany. V této oblasti jsou osady, zelené pahorky, prázdné písečné pláže a milí místní lidé. Je to také výborná kulturní zkušenost. Ubytovat se můžete v rondavelech - tradiční kruhové chatky. Najmout si průvodce je lepší, jelikož cesta je špatně značená a často vede do vnitrozemí. Část od Port St Johns do Coffee Bay je nejkrásnější, trek trvá asi 5 dní. Začátek je ve městě Port St Johns, projdete pobřežním lesem Silaka Nature Reserve, s výhledem na písečné zátoky, pak cesta pokračuje do vnitrozemí prudkým sestupem k řece Umngazi River a přechodem řek. Trajekt z Umngazi River Bungalows, pak první přenocování v Madakeni asi 13 km od začátku trasy. Zde vás uvítají vesničané a podají vám místní jídlo jako samp (kaše), fazole, pap (kukuřice) a omáčku. Druhý den vás zavede z Madakeni do Tsweleni, je to také 13 km, ale zvlněný náročný terén. Je tu krásná flóra, orchideje, kopretiny a slaměnky, aloe.Třetí den vede trasa kolem řeky Mpande River - 15 km, řeku přejdete při odlivu, pak pokračujete do přírodní rezervace Huleka, pobřeží les a můžete tu vidět i zahánění dobytka na pláž. Projdete kolem domků a dívejte se po Abakthweta - mladí muži s pomalovanou tváří na bílo, kteří procházejí poslední fází iniciačního obřadu. Navštivte místní shebben - bar ve vesnici Huleka.
Předposlední den z Huleka do Mdumbi je dlouhý s mnoha kopci a přechody řek. Poslední den je snažší, s dramatickými srázy a sestupem na pláž, s přejezdem ústí řeky Mthatha na lodi. Krátká procházka, na oběd dorazíte do vesnice Coffee Bay. Alternativní možností je několik dalších tras s ubytováním v luxusních hotelích a penzionech. Pětidenní slackpacking - trekking bez batohu, nese jej někdo jiný. Trasa začíní v Kob Inn a končí v Morgan Bay, jižně od Kei River. Místní ženy dělají nosiče, je dobré si najmout místního průvodce, abyste se dozvěděli něco z kultury Xhosa. Vezměte si plavky, potápěčské brýle.
Náročnost 3.

3. Otter Trail - Vydří stezka
Nejoblíbenější trasa v JAR na několik dní, 42 km, 5 dní v krásné krajině Garden Route National Park, je to náročné, ale jsou tu pěkné chatky, pobřežní les a prostor.
Náročnost 5.

4. Hoerikwaggo Tented Classic
Pětidenní 75 km trasa podél Kapského poloostrova spojuje dvě africké ikony - Cape Point a Kapské Město. Z vrcholku Stolové hory jsou dramatické výhledy na Robben Island, kde byl Nelson Mandela vězněn 18 let. Stále se zde mění krajina lze vidět i zvířata.
Náročnost 3.

5. Fynbos Trasa
Zpomalte a přivoňte si ke květinám při tomto třídenním treku, 36 km podél pláží a fynbosem porostlých kopečků Walker Bay Conservancy. Treky s botaniky.
Náročnost 1.

6. Whale Trail
Pětidenní trasa - 55 km přes rezervaci De Hoop, jedna z 8 Kapských květinových oblastí - Světové místo dědictví UNESO - je absolutním klenotem, krátké denní vzdálenosti, převezení zavazadla a dostatek času na prohlídku divokých květin, skalních jezírek, velryb, pozorování ptáků a zvířat, chatky na přenocování.
Náročnost 4.

7. Oystercatcher Trail
Je to 4 denní trek - 48 km slackpacking podél pobřeží a pláží na Garden route, zahrnuje archelogickou prohlídku do Pinnacle Point Caves - jeskyní, které odhalují dávnou přítomnost lidí.
Náročnost 2.

8. Cederberg Heritage route
Prohlídka nepřístupného terénu oblasti Cedrových hor, s krásnými rozeklanými vrcholky, skalními malbami a botanickou diversitou, 4 denní trasa, 55 km, ubytování v místních misiích.
Náročnost 4.

9.Silver Sands Hiking trail
Pětidenní trasa s průvodcem, 55 km podél divokého pobřeží Namaqualandu, způsob jak obejvit úchvatnou geologii, mořský život a jarní květiny v odlehlé nehostinné části Jižní Afriky.
Náročnost 1.

10.Klipspringer Hiking Trail
Trasa pojmenovaná podle malé antilopy, kterou často po cestě vidíte, náročná 3 denní trasa, 33 km v Severním Kapsku, krásné vodopády Augrabies Falls NP, dramatická krajina a bizardní flóra polopoušní oblasti.
Náročnost 4.

11. Rim Of Africa
Trasa s průvodcem je dlouhá 600 km drsným hornatým terénem z Cedrových hor do pohoří Outeniqua na Garden Route, části jsou pěší - obvykle některé sekce jsou hard-core, ale i slackpacking, některé části i bez průvodce.
Náročnost 3.

12. Tsitsikamma Trail
Jedna z nejúchvatnějších tras v zemi, 6ti denní trasa, 61 km vede pohořím Tsitsikamma Východního Kapska původním lesem, mlžnými horskými vrcholky a hlubokými stržemi řek s ptáky a zvířaty. Transfer zavazadel umožňuje snažší přechod, ale je to přesto náročný trek, který vyžaduje být fit a soběstačnost.
Náročnost 5+.

13. Mehloding hiking Trail
O stezku se stará místní komunita, je dlouhá 61 km, 4 denní trek, slackpacking odlehlými oblastmi na úpatí Dračích hor, trasa vás zavede ke skalním malbám, do místních vesnic, seznámíte se s místním životem a je tu nádherná krajina. Náročnost 5.

14. Imfolozi Wilderness Trail
Užijte si svobody vycházky v buši a spaní pod hvězdami při tomto 3-5 denním treku s rangerem v divočině, která vede přes Hluhluwe-Imfolozi Park.
Náročnost 2.

15. Rhebok Hiking Trail
Oranžové pískovcové skály a věže jsou hlavním lákadlem této nádherné 28 km dlouhé trasy s přenocováním v NP Golden Gate, křištálově průhledná voda sklaních jezírek, zvířata, divoké květiny.
Náročnost 4.

16. Num Num Trail
Trasa se kroutí dramatickým pohořím a pláněmi se zvířaty, je na 5 dní a dlouhá 36,5 km, vidíte zde původní lesní porosty, vodopády, skalní formace, ptactvo v Mpumalanga. Dobře položené a vybavené chatky.
Náročnost 3.

17. Fanie Botha Trail
Vytvořena před půlstoletím jako součást National Hiking Way, ikonická trasa v Mpumalanga patří k nejlepším v zemi stále, jsou tu krásné výhledy, přírodní bazénky na koupání a mnoho zvířat. Stezka je dlouhá 52 km, 5 dní, Graskop Route je náročná, ale jsou tu i kratší možnosti.
Náročnost 5.

18. Magoebaskloof Hiking Trail
Jakoby v zemi Pána prstenů, vypadá tato krajina s lesy, ptáky, opicemi, potůčky, 50 km, tři dny trasa v Limpopo.
Náročnost 5.

19. Stamvrug Hiking Trail
Úchvatné výhledy, zvířata, původní les a skalní jezírka - dvoudenní trek, 25 km v soukromé rezervaci v Limpopo Waterberg Biospheriské rezervaci.
Náročnost 2.

20. Kruger Backpacking Trails
Trekovat s vekými zvířaty je dobrodružství, spát venku pod stanem v zemi Velké pětky. Při každé ze 4 denních tras v NP Kruger - Olofants, Mphongolo a Lonelly Bulls Trails - nesete vše, co potřebujete, vedeni jste rangerem. Typický africký trek.
Náročnost 2.

www odkazy

http://www.witsieshoek.co.za

http://www.drakensberg-hikes.co.za

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz