www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Jižní Tanzánie - safari s ubytováním v lodgích 9 dní ET/09SOULOD (st)

Termín zájezdu:

odjezdy 2018
10.7.,31.7.,21.8.,11.9.,2.10.,23.10.,25.12.

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu ( příplatek za single ) + letenka dle nabídky + vízum do Tanzánie 50 USD na místě

 

Během 9ti denního safari s ubytováním v lodgích navštívíte národní parky Mikumi, Udzungwa, Ruaha a zvířecí rezervaci Selous, v džípu, na lodi a pěšky. Kromě aktivit na safari budete mít dostatek času se potkat s místními lidmi a seznámit se s africkou kulturou. Kvůli velkým vzdálenostem v jižní části Tanzánie je toto safari kombinované... přesuny autem i malým letadlem. Tak budete mít možnost se seznámit s celou jižní Tanzánií a přesuny v autech budou zkráceny.

Cena zahrnuje: dopravu autem 4x4, služby profesionálního řidiče/průvodce - anglicky mluvícího, stravu dle itineráře, minerální vodu na safari (2-3 l denně), ubytování dle rozpisu v lodgích, všechny vstupy do parků, safari a vyjížďku na lodi nebo pěší safari v Rufiji River Camp, procházka k vodopádům v NP Udzungwa Mountains, přelet z NP Ruaha do Selous Game Reserve, přelet ze Selous do Dar es Salam.
Cena nezahrnuje: fakultativní aktivity, poplatky za víza, cestovní pojištění, alkoholické nápoje a další nápoje, spropitné, letenky.

Itinerář:

Den 1.: Dar es Salaam - Národní park Mikumi (oběd, večeře)
Poté co naložíte zavazadla do safari auta, začíná vaše cesta. Po dobré asfaltové cestě se dostanete do NP Mikumi. Bude na vás čekat teplý oběd po příjezdu a po obědě safari v národním parku. Ubytovaní budete dnes v Stanley's Kopje Tented Camp. Kemp leží na kopci, ze kterého budete mít krásný výhled.

Den 2.: Národní park Mikumi (snídaně, oběd, večeře)
Park je známý svými velkými stády bůvolů a slonů - asi 2000 jedinců. Je zde dobrá šance vidět tato zvířata: zebry, pakoně, impaly, vodušky, hyeny, paviány, lvy a mnoho dalších. Po celém dni v buši se vrátíte do Stanley's Kopje Camp, kde je ubytování.

Den 3.: NP Mikumi - Udzungwa národní park - NP Mikumi (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani pojedete do Udzungwa Mountains. U brány parku se potkáte s místním průvodcem, který vás zavede na několikahodinovou vycházku deštným pralesem. Krásná zelená horská krajina je místem, kde se vyskytují endemické rostliny a zvířata (Udzunwga Red colobus nebo Sanje Mangabey - jedni z nejohroženějších primátů Afriky). Večer pojedete zpět do Stanley's Kopje Camp.

Den 4.: NP Mikumi - Ruaha Valley (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani opustíte Stanley's Kopje Camp a pojedete na jih směrem na Iringa. Po cestě pojedete kolem malebného údolí Velké řeky Ruaha, kde rostou majestátné stromy baobabů. Dnešním cílem je Kisolanza Farm, 40 km od Iringa. Na farmě můžete ochutnat čerstvé produkty. Večeře a ubytování je v rustikalních chatkách na farmě.

Den 5.: Ruaha Valley - Národní park Ruaha (snídaně, oběd, večeře)
Dnes pojedete do parku Ruaha, pokud budete chtít, průvodce zastaví na místním trhu v Iringa. Po průjezdu několika malými vesničkami dojedete do Tandala lodge, kde budete ubytováni další dvě noci, odpoledne pojedete na safari do NP Ruaha.

Den 6.: Národní park Ruaha (snídaně, oběd, večeře)
Tvoří hranici mezi východním a jižním africkým ekosystémem. Zde najdete kudu, které již těžko uvidíte více na severu, ale můžete zde také vidět gazely Grantovy, zde je jejich nejjižnější výskyt. Během období sucha uvidíte slony, bůvoly, lvy, levharty, gepardy, psy hyenovité, antilopy vrané, žirafy, zebry, prasata bradavičnatá, mangusty a další divoká zvířata. Po celém dni na safari se vrátíte do Tandala lodge večer.

Den 7.: NP Ruaha - Selous Game reserve (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani půjdete s místním průvodcem na pěší safari kolem Tandala lodge. Po obědě se rozloučíte a poletíte do Selous Game resevre, po přistání na malém letišti se vás ujme řidič z Rufiji River Camp, kde přenocujete.

Den 8.: Selous Game reserve (snídaně oběd, večeře)
Je největší chráněná oblast divoké zvěře v Africe. Severní část Selous je pro fotografická safari, můžete tu vidět stromy miombo, otevřené travnaté pláně a savany. Mohutná řeka Rufiji je jedinečná a proplétá se rezervací. Během období sucha řeka přitahuje slony, bůvoly, žirafy, lvy, psy hyenovité, pakoně, zebry a mnoho druhů antilop a gazel. Z luxusního kempu budete pozorovat divočinu z auta a na lodi po řece Rufiji.

Den 9.: Selous Game reserve - Dar es Salaam (snídaně)
Po snídani vás odvezou na letiště, odkud odletíte do Dar es Salaam nebo na Zanzibar.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz