www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kempové safari v Keni 6 dní - ET06KENCAM

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Během tohoto 6-ti denního kempového safari uvidíte nádhernou, rozmanitou krajinu a divokou faunu Keni. Cestovat budete perfektně vybavenými Toyotami Landcruiser 4x4 s malou skupinkou max.6 osob. V zelené bujné vysočině kolem Mt.Kenya lze sledovat slony v bambusových lesích a vzácné antilopy bongo. U jezera Nakuru můžete očekávat plameňáky a nosorožce, při výšlapu v Národním parku Hells Gate si můžete protáhnout tělo. U jezera Naivasha lze ve večerních hodinách pozorovat pasoucí se hrochy. Další vaše cesta povede do světoznámé rezervace Masai Mara, kde budete hledat Velkou pětku.

Itinerář:
1.den: Nairobi - Národní park Aberdare
Po krátkém ranním briefingu se vydáme v našich autech Toyota Landcruiser 4x4 do Národního parku Aberdare, kde roste hustý lesní porost a bambusy. V parku žijí sloni, bůvoli, levharti, paviáni a další primáti. S trochou štěstí zde můžete vidět i vzácnou antilopu bongo. Když bude dobrá viditelnost, lze vidět i Mount Kenya, druhou nejvyšší horu Afriky. Jelikož se nacházíte ve vysoké nadmořské výšce, je třeba si vzít i teplejší oblečení. Ubytování v kempu v NP Aberdare. (oběd, večeře)

2.den: NP Aberdare - NP Lake Nakuru
Po vydatné snídani v kempu odjedete z parku Aberdare směrem k Velké příkopové propadlině. Po cestě se zastavíte v Nyahururu, kde můžete vidět nejvyšší vodopád v Keni -72 metrů. Cesta pokračuje do NP Lake Nakuru, alkalické jezero přitahuje milióny plameňáků každý rok, voda často vypadá jako růžová, když se na ní díváte z dálky. Další zajímavostí jsou místní nosorožci černí a bílí, kteří žijí v tomto parku. Noc strávíte v kempu v NP Lake Nakuru. (snídaně, oběd, večeře)

3.den: NP Lake Nakuru - NP Hells Gate - Lake Naivasha
Ráno vás ještě čeká safari v NP Nakuru a pak se vydáte do NP Hells Gate. Park je tvořen savanou, žijí tu bůvoli, zebry, antilopy eland, gazely, paviáni a více než 100 druhů ptáků. Dnes si protáhnete nohy při vycházce v parku. Váš kemp leží přímo na březích jezera Naivasha po akáciemi. Když se setmí, hroši vycházejí z vody a pasou se na břehu jezera. Můžete je pozorovat z bezpečné vzdálenosti. Noc strávíte v kempu na březích jezera Naivasha. (snídaně, oběd, večeře)

4.den: Lake Naivasha - rezervace Masai Mara
Brzy ráno se vydáte do rezervace Masai Mara, po cestě uvidíte neaktivní sopku Mount Longonot a Mount Suswa a pak už vjedete do země Masajů. Odpoledne dojedete do Masai Masa a pak se vydáte na první safari vyjížďku parkem, který je světové známý tím, že tu žije Velká pětka, mnoho zvířat lze vidět i v místech, která k parku přiléhají. Noc strávíte v kempu v západní části Masai Mara. (snídaně, oběd, večeře)

5.den: Rezervace Masai Mara
Dnes vás očekává krásná celodenní vyjíždka za zvířaty, dojedete až k řece Mara. Masai Mara je známá velkou migrací pakoňů a zeber, tato velká stáda přitahují také predátory, lvy, levharty, gepardy a hyeny, kteří odpočívají ve stínu číhají na další kořist. Nejvyšší sezona migrace je od července do září, kdy pakoně a zebry překračují řeku Mara plnou krokodýlů. Přechod řeky je otázkou života a smrti, avšak mnoho zvířat zůstává celoročně v Masai Mara, takže tu lze vidět množství zvířat stále. Noc strávíte ve stejném kempu jako den před tím. (snídaně, oběd, večeře)

6.den: Oblast Masai Mara - Nairobi
Po snídani odjedete z Masai Mara, hrbolatá cesta se mění v asfaltovou po cestě do Nairobi. V brzkém odpoledni dojedete do hlavního města, zde se rozloučíte s posádkou, buď vás dovezou na letiště a můžete pokračovat třeba na Diani beach, nebo letět přímo z Masai Mara. (snídabě, oběd)
(na lety do Diani beach je omezena váha zavazadla na 15 kg)

V ceně je zahrnuto:
kempové safari dle itineráře, doprava safari autem 4x4, profesionální anglicky mluvící průvodce, profesionální anglicky mluvící kuchař, kempové vybaveni (stany, matrace, stoly, židle atd.) strava dle itineráře, minerální voda, všechny aktivity dle itineráře, všechny vstupy do parků, pojištění AMREF během safari.

Není zahrnuto: spací pytel, letenky, víza, alkoholické nápoje, cestovní pojištění

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz