www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Keňa/ Tanzánie - kempové safari z Nairobi do Nairobi 12 dní / DRI

Masajové

Termín zájezdu:

2024
odjezd z Nairobi - konec v Nairobi
na vyžádání

 

Cena zájezdu:

2024
56.300 CZK + letenka dle nabídky + víza do Keni dvouvstupná nutno předem on-line + víza do Tanzánie 50 USD (platí se na místě)

 

Toto safari kombinuje nejznámější místa Keni a Tanzánie. Soustředíme se na vyhlášené národní parky, ale navštívíme také méně známé oblasti a setkáme se s místními kmeny, včetně Masajů. Počasí a stav silnic se během této cesty mění, klienti musí být připraveni i na horší cesty.

Hlavní body zahrnuté v cestě : Nairobi, rezervace Masai Mara, Lake Naivasha, Lake Victoria, NP Serengeti, kráter Ngorongoro, masajská vesnice, Arusha.

Fakultativně: let balónem

Strava, doprava, vstupy, průvodce dle itineráře.

Itinerář:

Den 1.: Nairobi
Přiletíte do Nairobi a setkáte se v hotelu v centru města, ti co přiletí dříve mají možnost fakultativních aktivit, které nabízí hotel. V 18.00 se setkáte s průvodcem, který vás seznámí s cestou, večeře na vlastní náklady v místní restauraci.

Den 2.: Údolí Great Rift (snídaně, oběd, večeře)
Necháme město za sebou a vydáme se na sever, budeme mít krásný výhled na Velkou příkopovou propadlinu, pak sestoupíme do údolí, kde strávíme čas obdivováním dechberoucího výhledu na pláně a ptáky, kteří se slétají okolo jezer v údolí. Zde budeme také kempovat.

2017: Hora Longonot (snídaně, oběd, večeře)
Necháme město za sebou a vydáme se na sever, budeme mít krásný výhled na Velkou příkopovou propadlinu. Po krátké zastávce, kdy si budeme užívat krásné panorama, sestoupíme k sopce. Podnikneme tůru po NP, na které uvidíme celý sráz sopky. Oběd se bude podávat v průběhu tůry. Poté nás čeká krátká cesta autem do kempu umístěného na pobřeží jezera Naivasha. Budeme odpočívat a grilovat.

Den 3.: Lake Naivasha (snídaně, oběd, večeře)
Dnes nás čeká krátký přejezd do kempu na březích jezera Naivasha, postavíme stany pod stromy a můžeme si odpočinout, pozorovat hrochy. Odpoledne navštívíme Elsamere, bývalý domov George a Joy Adamsových, kde si dáme čaj seznámíme se s jejich fascinujícím životem. Návrat do kempu.

2017: Hells Gate NP (snídaně, oběd, večeře)
Posnídáme před dnem plným aktivit. Podíváme se do Hells Gate NP, kde uvidíme čedičové skály a možná i zebry, žirafy, zubry nebo antilopy. Po sestupu do rokle se vrátíme do kempu na oběd. Při projížďce lodí v po jezeře Naivasha budeme hledat hrochy a různé druhy ptáků. Den zakončíme odpočinkovou cestou do bývalého domu George a Joy Adamsových, kde si dáme čaj seznámíme se s jejich fascinujícím životem. Návrat do kempu.

Den 4.: Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Vydáme se méně známými cestami přes mnoho masajských vesnic, náš kemp se nachází u známého parku Masai Mara, dáme si horkou sprchu z tradičních ohřívačů v lodži, kde strávíme noc.

Den 5.: Masai Mara (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vjedeme do parku a celý den nás čeká safari, Masai Mara je známá svými velkými stády a stále přítomnými predátory, budeme sledovat migraci. Oběd bude piknik na březích řeky Mara, kde žije mnoho krokodýlů a hrochů.

Den 6.: Lake Victoria (snídaně, oběd)
Dnes opustíme Masai Maru a vjedeme do Tanzánie k jezeru Victoria - největšímu jezeru v Africe. Toto jezero je součástí Velké příkopové propadliny a dává živobytí mnoha místním obyvatelům, kteří zde loví ryby. Zde si odpočineme, navštívíme trhy a potkáme místní rybáře. Večeře bude na vlastní náklady v místní restauraci, kempovat budeme u vody.

Den 7.: Serengeti (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vjedeme do světoznámého parku Serengeti, kde žije obrovské množství zvířat, mnoho predátorů a ptactva na nekonečných pláních s akáciemi. Projedeme park ze západu na východ a po cestě budeme pozorovat zvířata. Noc strávíme v kempu Seronera.

Den 8.: Serengeti - Ngorongoro (snídaně, oběd, večeře)
Po ranní safari vyjížďce opustíme Serengeti a vjedeme do chráněné oblasti Ngorongoro, kde uvidíme Masaje a jejich stáda dobytka, ale také divoká zvířata. Masajové zde žijí svým tradičním způsobem života již po staletí. Dnes budeme kempovat v Simba kempu na hranici kráteru Ngorrongoro, výhledy z kempu jsou nádherné.

Den 9.: Ngorongoro - Masajové (snídaně, oběd, večeře)
Za rozbřesku vjedeme do kráteru malými auty 4x4 a budeme pozorovat nádhernou přírodu a zvířata, zde budeme mít možnost vidět skoro všechny druhy zvířat na jednom místě, včetně vzácného nosorožce černého. Vrátíme se do Simba kempu, dáme si oběd a sjedeme pak dolů do kempu, kde budeme mezi Masaji.

Den 10.: Masajská vesnice (snídaně, oběd, večeře)
Dnes si prohlédneme vesnici a její okolí pěšky, seznámíme se s jedinečnou kulturou, uvidíme masajské tance, můžete smlouvat a vyměňovat věci na trhu a pozorovat jejich tradiční život. Noc v kempu.

Den 11.: Arusha (snídaně)
Ráno se vydáme do Arushe, města na úpatí hory Meru, zde strávíme odpoledne prohlídkou města a místních tržišť. Povečeřet můžete v místní restauraci na vlastní náklady.

Den 12.: transfer do Nairobi (snídaně)
Po snídani se vracíme do Nairobi (můžeme použít i shuttle bus), cesta vede krásnou krajinou a za jasných dní lze vidět i Kilimanjaro - nejyvšší horu Afriky. Po cestě do Nairobi se zastavíme na letišti, odkud někteří již odlétají, ti co zde zůstávají budou zavezeni do centra města do hotelu.

S sebou je třeba mít spací pytel, ručník, polštář. Víza se získávají na hranicích.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz