www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Madagaskar - Galapágy afrického kontinentu - 13 dní ICT

Madagaskar - Galapágy afrického kontinentu - 13 dní ICT

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena za osobu 37.400 CZK + letenka dle nabídky + víza 25 EUR + 10 EUR odletová taxa (platí se na místě)

 

Díky své izolaci, mnoho aspektů Madagaskaru je dosud nepopsáno. Čtvrtý největší ostrov na světě, směs 18 etnických skupin, příroda ještě s mnoha tajemstvími. Zde žijící lemuři se nemuseli obávat žádných predátorů a konkurence dalších opic. 80% rostlin a živočichů je zde endemických.

Nejzajímavější místa:
* Andasibe speciální rezervace - deštný prales s největšími lemury Indri-Indri
* Ansirabe, Fianarantsoa - zelená rýžová pole
* Ranomafana NP - deštný prales s lemury
* Ambalavao - víno, papír Anteimoro, dobytčí trh
* Andringitra NP - skalnaté pohoří, alpská vegetace, krásná krajina
* Isalo NP erodované pískovcové skály, kaňony, přírodní jezírka, zajímavá fauna a flóra
* Ilakaka - vesnice safírů, hroby Mahafaly
* Ifaty - pláž a korálové útesy, velryby od června do září, baobaby

V ceně je zahrnuto:
ubytování ve dvoulůžkových pokojích a strava dle rozpisu
doprava (min. počet 2 účastníci)
služby průvodce
transfery
místní průvodci
vstupy do parků
vnitrostátní let

Itinerář:

1.den: Tana
Přílet do hlavního města Tana, transfer, ubytování Ichotel 3* se snídaní, pokoje s TV, internetem, výhledem na rýžová pole.

2.den: Tana - Andasibe, 135 km, 3-4 hodiny
Po snídani prohlídka Tana - palác královny, budovy z doby kolonizace, centrum města, Rainiharo hroby, obchodní část města, třída nezávislosti, koloniální stavba starého nádraží. Odpoledne odjezd do Andisabe po RN2 přes zelenou krajinu, oblast s jezery a lesy. Ubytování Feon´ny Ala hotel se snídaní. Výhled na deštný prales a jezero.

3.den: Národní park Andasibe
V 7.30 odjezd do národního parku, ráno návštěva rezervace - lemuři Indri-Indri, endemická fauna a flóra na rozloze 810 ha, orchideje, chameleoni, mnoho ptáků, park orchidejí, odpoledne návštěva vesnice Andasibe typické vesnice druhého největšího kmene na ostrově Betsimasaraka, seznámení se s životem místních obyvatel. Dále navštívíme soukromý park Vakona, kde žijí 3 druhy lemurů. Ubytování Feon´ny Ala hotel se snídaní.

4.den: Andasibe - Tana - Antsirabe, 275 km, 6-7 hodin
Po snídani pojedeme zpět do Tana, po cestě uvidíme vesnici kmene Merina, zastávka v Madraka, prohlídka soukromé rezervace Domaine Peyreras, kde mají různé druhy chameleonů, hadů. lemurů a motýlů, dále cesta na jih kolem rýžových polí a erodovaných kopců - lavaka. Antsirabe (místo soli) leží 169 km od Tana, je to elegantní město známé svým pivem, vypadá jako evropské město, má chladnější podnebí, horké prameny, je známé také svými drahokamy a polodrahokamy. Na programu je prohlídka města, návštěva dílny, kde se vyrábějí z polodrahokamů různé miniatury. Další cesta vede k jezeru Andraikiba. Ubytování Antsirabe - Résidence d´Antsirabe se snídaní.

5.den: Antsirabe - Ranomafana, 240 km, 5-6 hodin
Po snídani cesta do centra řezbářství Ambositra, kolem krajina s lesy a rýžovými poli, krásná architektura, vyřezávané balkóny a barevné přístřešky. Pojedeme kolem "le col de tapia " - typ stromu, který odolává ohni. Navštívíme dílnu a malé obchůdky s řezbářskými výrobky v Ambositra. Pak pokračujeme do Ranomafana, v Ambohimahasoa navštívíme deštný prales s lemury, odtud 40 km do Ranomafana, krajina s tropickým lesem je zelenější, po cestě jsou občas malé vesnice. Národní park Ranomafana vznikl v roce 1991, jeho rozloha je 40.000 ha, je zde mnoho malých pramenů, které tečou do řeky Namorona a vytvářejí malé vodopády a peřeje. Ubytování v Ranomafana Ihary hotel se snídaní.

6.den: Národní park Ranomafana
Vycházka s místním průvodcem do parku s 12 druhy lemurů, více než 100 druhy ptáků, s hady, ještěrkami, motýli a další faunou. Oblast je zalesněna, ve vyšších polohách jsou mechy a lišejníky, jsou tu vysoké srázy, vodopády a přírodní horké prameny, jméno Ranomafana znamená horká voda, takže je to lázeňské město, kde lze relaxovat u pramenů. Ubytování Ihary hotel se snídaní.

7.den: Ranomafana - Ambalavao - Andrigitra, 160 km, 4-5 hodin
Po snídani pokračujeme do Fianarantsoa, je to centrum katolického náboženství a je tu nejlepší škola. Místo se také nazývá brána na jih a je to hlavní město kmene Betsielo, je tu sídlo Jezuitů a najdete zde universitu. Místo v překladu znamená místo dobrého učení. Město bylo postaveno ve třech fázích, v dolní části města je staré nádraží a obchody, střed je administrativní centrum a v horní části najdeme katedrálu. Potom se vydáme na jih do Ambalavao, kde ochutnáme místní víno. Podnebí zde sice není ideální, ale tradičně se zde víno pěstuje již od dob kněží a mnichů. Navštívíme zde také Anteimoro paper factory, pozůstatek arabské civilizace na ostrově. Dále nás cesta zavede do Andringitra, kde je krajina poseta žulovými bloky a vysokými horami. Uvidíme také staré hroby kmene Betsileo. Z vyhlídkových míst uvidíme rýžová pole. Ubytování Gite d´a Andringitra se snídaní a večeří.

8.den: Národní park Andringitra
Celodenní výlet do NP Andringitra. Tento park leží v horách na ploše 31.160 ha v nadmořské výšce od 700 - 2.658 metrů, jsou zde jedinečné skalní formace. Vyskytují se zde 3 druhy vegetace - v nejnižších polohách deštný prales, ve středních výškách jsou lišejníky a horský porost, v nejvyšších polohách jsou horské louky a alpská vegetace. Pic Boby (2.400 m) je druhý nejvyšší v zemi a je znám nejnižší teplotou na Madagaskaru -8°C a může zde být v červenci a srpnu sníh. Je zde krásná krajina a hlavní atrakcí jsou procházky v parku. Na travnatých plochách kmeny Bara pasou svá stáda zebu. Na cestě zpátky se zastavíme u pramenů. Večer Vám připraví večeři místní ženy a průvodci. Ubytování Gite d ´Andringitra se snídaní, obědem a večeří.

9.den: Andingitra - Ambalavao - Isalo, 245 km, 4-6 hodin
Po snídani pojedeme zpět do Ambalavao, je tu velký trh dobytka zebu, pak se vydáme do Ihosy - hlavního města kmene Bara. Přejedeme pohořím Andringitra, kde v krajině dominují větší pláně a žulové bloky. Z dálky uvidíme velký útvar Biskupský klobouk, je to posvátné místo domorodců, zde předkové raději spáchali sebevraždu, než by se vzdali kmenům Merina. V Ihosy žijí hlavně chovatelé dobytka, mají své zvyky, např. když se chce muž oženit, musí ukrást několik zebu, aby ukázal svou sílu, když zemřou, musí se také mnoho zebu zabít. Projedeme pláň Horombo s červenou půdou a travnatým porostem. Ubytování Motel de L´Isalo se snídaní.

10.den: Národní park Isalo
Park leží na rozloze 81.540 ha, vycházku začneme u přírodního jezírka, pojedeme do vesnice Ranohira a pak asi hodinu a půl půjdeme pěšky krásnou vegetací k hoře, kam kmeny Bara ukládají těla mrtvých než je položí do hrobů. Vystoupíme na horu, která vytváří různé tvary jako želva, maska, krokodýl díky erozi. Žijí zde i lemuři, ještěrky, hadi. Dostaneme se k jezírku, kde se můžeme osvěžit. Při cestě zpět navštívíme Fenetre de l´Isalo k pozorování západu slunce. Ubytování Morel de L´Isalo se snídaní.

11.den: Isalo - Tulear - Ifaty, 240 km, 3-4 hodiny
Po snídani pokračujeme do Tulear na konec silnice N7. Po cestě můžeme obdivovat hroby Mahafaly a Antandroy. Po krátké návštěvě Tulear budeme pokračovat 2,5 hodiny po špatné silnici do Ifaty. Zde je nejsušší oblast země, krajina se vyznačuje trnovníky a kaktusy, je zde nedostatek vody. Podél pobřeží rostou mangrovníky a jsou tu vesnice kmene Vezo zabývající se rybolovem. Uvidíme mnoho malých lodí, které přivážejí ryby na trh do Tulear. Ubytování Ikotel se snídaní.

12.den: Ifaty
Volný den v Ifaty, kde jsou dobré podmínky pro potápění, šnorchlování, výletování třeba i s rybáři. Lze navštívit rezervaci Reniala, kde rostou dva druhy baobabů, můžete jet lodí za velrybami, od července do září zde velryby rodí svá mláďata. Odpoledne můžete jít do vesnice Mangily nebo navštívit místní školu. Ubytování Ikotel se snídaní.

13.den: Ifaty - Tulear - Tana
Transfer na letiště, let do Tana, transfer a ubytování IC Hotel se snídaní.

soubory ke stažení

Tana_krejci.jpg

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz