www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Malawi a Zambie - 15 dní LL/MZS (pk)

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: na vyžádání

 

Při této cestě poznáte zajímavá místa v Malawi a Zambii. Nabízíme ubytování ve dvou verzích - standard a luxusní. V ceně je zahrnuto ubytování a strava dle itineráře, aktivity, služby anglicky mluvícího průvodce, doprava, pohonné hmoty, taxy.
V ceně nejsou zahrnuta víza, vstupy do parků, nápoje, spropitné, věci osobní spotřeby. Vstupy do parků 100 USD.

Itinerář:
1.den:
Přílet do Lilongwe, transfer z letiště do lodge, váš průvodce se s každým setká v lodgi a v 18.00 vás seznámí s cestou, pak následuje večeře. Ubytování v Mafumu lodge se snídaní a večeří.

2.den:
Po snídani a nákupu odjedeme do Dzalanyama Forest. Pojedeme na JV z Lilongwe do pohoří Dzalanyma, cesta trvá asi 2 hodiny, přijedeme do Forest lodge na oběd, po obědě nás čeká vycházka na horu Mtsongololo Mountain, cesta nás povede endemickým lesem, kde žije mnoho ptáků na stromech miombo. Za soumraku se vrátíme do lodge, plná penze.

3.den:
Dnes máme projektový den, pro ty, kdo se chtějí zúčastnit, není to povinné, projekt je zameřen na potřeby školy. Škole v Dzalanyma pravidelně pomáháme od té doby, co náš partner zde získal možnost postavit lodge. V ceně zájezdu je zahrnut finanční příspěvek pro školu, ať je to pro stavbu nebo materiál pro výuku, průvodce koordinuje potřeby školy a to co se má daný den udělat. Návrat do lodge. Pro ty, kdo se nechtějí zúčastnit je možnost procházky k vodopádům, po cestě lze vidět občas i zvířata. Všichni se pak potkáme v lodge. Ubytování s plnou penzí.

4.den:
Odjedeme z Dzalanyama pojedeme přes Lilongwe do Mchinji, kde přejedeme hranice a pokračujeme do Zambie. Z hranic je to krátká cesta do Chipata - hlavní město Východní provincie Zambie, pak po prašné cestě do Luangwa Valley - sektoru Mfuwe. Dáme si piknik oběd po cestě, příjezd do kempu je odpoledne. Zde budeme ubytováni v Thornicroft Tented camp/lodge. Jídla se podávají v hlavní lodge v restauraci a hosté mají k dispozici bazén. Ubytování v kempu / lodge all inclusive.

5.den:
Po brzkém ranním vstávání si dáme lehkou snídani, kávu, čaj, toast a odjedeme na safari. Naším cílem je být na safari v 6.15, safari jsou v otevřených autech, abyste mohli vidět co nejvíce zvířat, nápoje a snacky vezeme s sebou. Podle toho, co uvidíme se pak vrátíme do kempu v 11 hodin na vydatnou svačinu, pak následuje odpočinek a opět se vydáme na odpolední safari vyjížďku kolem 16.hodiny, vrátíme se do lodge ve 20 hodin, večeře. Noční vyjížďky v Luangwa jsou vyhlášené a jsou zahrnuty v ceně, používáme silné světlo, abychom mohli pozorovat noční tvory. Ubytování v lodge / kempu all inclusive.

6.den:
Ranní odpolední safari, ubytování s all inclusive v kempu / lodge Thornicroft.

7.den:
Ranní a odpolední safari, ubytování all inclusive v kempu / Lodge Thornicfrot.

8.den:
Pojedeme zpět z Luangwa do Lilongwe, oběd piknik po cestě, krátká zastávka v Lilongwe, kde můžeme naložit další klienty a pak pokračujeme další dvě hodiny do Dedza, kam dorazíme odpoledne, prohlédneme si keramickou dílnu. Ubytování s polopenzí v Dedza Pottery chatkách.

9.den:
Ráno si ještě projdeme dílny nebo vesnici, pak se vydáme do Mulanje přes Blantyre. Cesta nás povede přes krásné čajové plantáže Thyolo a pak na pláně. Přijedeme do centra CCAP, kde jsou chatky, pokoje, hostel. Ubytování v chatkách, večeři připraví průvodce nebo lze mít ubytování v Lujeri lodge - plní penze.

10.den:
Po snídani si prohlédneme horu, možnost je jít k vodopádům Likhubula asi 1,5 hodiny nebo lze jít stezkou Chapaluka do Chambe bassin. Trasa je to příkrá, ale ne technická a je vhodná pro ty, kdo jsou fit. Průvodce vám poradí na místě. Ubytování chatky nebo lodge s all inclusive.

11.den:
Pojedeme k jezeru Malawi - Cape Maclear přes Zomba a historické město Mangochi podél jezera na sever. Přijedeme na Cape Maclear po obědě, zbytek odpoledne máme na koupání, šnorchlování, plavbu na kajaku na klidném jezeře. Ubytování v lodge Chembe Eagles Nest s polopenzí.

12.den:
Po snídani se vydáme na základnu Kayak Africa a zde se seznámíme s kajaky a výbavou. Prozkoumat chráněné vody jezera na kajaku může každý. Kajaky jsou pro dvě osoby, stabilní a pádlování je snadné. Ti kdo nechtějí pádlovat, mohou jet na lodi na ostrov. Po zbytek dne si prohlédneme ostrov na kajaku, můžeme plavat, šnorchlovat. Ubytování Island Tented camp s plnou penzí.

13.den:
Pomalu se po snídani a koupeli vydáme na cestu na kajaku zpět nebo na lodi na pevninu. Po příjezdu si dáme oběd, transfer do lodge, můžeme si pak prohlédnout vesnice Cape Maclear nebo odpočívat na pláži. Ubytování Thornicroft kemp / lodge s plnou penzí.

14.den:
Rozloučíme se s Cape Maclear a asi dvě hodiny pojedeme do misie Mua Mission cultural centre, kde zastavíme a prohlédneme si muzeum, dílnu. Pak již je to krátká jízda do Senga Bay, kde strávíme noc v Cool Runnings nebo Livingstone Beach hotel, plná penze.

15.den:
Sjednotíme odjezd, tak abyste měli čas na odlet z Lilongwe, cesta trvá asi dvě hodiny.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz