www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Malawi a Zambie 15 dní/ LL (p)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

při počtu 2-3 cestovatelů od 70.000 CZK na vyžádání

 

Velmi zajímavá cesta po málo známých místech, cena zahrnuje ubytování, dopravu a služby průvodce, všechnu stravu a aktivity dle itineráře, safari v NP Luangwa, průvodce na výstup na Mount Mulanje, vstupy do muzea Mua Mission a Lake Malawi Park.
V ceně není zahrnuto vízum do Malawi a Zambie, obědy u jezera, fakultativní aktivity, cestovní pojištění, spropitné, vstup do NP South Luangwa (75 USD). Cestuje se v malé skupině max.6 osob safari auty.
Začátek cesty v Lilongwe a konec cesty v Lilongwe.

Itinerář:
1.den: Přílet
Přílet do Lilongwe, transfer do Airport Lodge, Váš průvodce se s vámi zde setká a dá vám instrukce na cestu v 18.00, po briefingu je večeře. Ubytování v Korean Garden Lodge se snídaní a večeří.

2.den: Orientace
Po snídani a nákupech odjedeme do Dzalanyama Forest, pojedeme na jihovýchod od Lilongwe do pohoří Dzlanyama - cesta trvá asi dvě hodiny, na oběd přijedeme do Forest lodge. Po obědě se vydáme pěšky na Mtsongololo Mountain, cesta nás zavede endemickým lesem do míst s mnoha ptáky. Před setměním návrat do lodge, ubytování s plnou penzí v Dzalanyama Forest lodge.

3.den: Projekt
Po snídani navštívíme místní školu a seznámíme se s místními školáky a jejich projekty. Škola Dzalanyama je součástí charitativního projektu a i vy zdejší návštěvou přispíváte v ceně vašeho zájezdu částkou, která pak umožňuje opravy školy, nákup školních pomůcek atd. Ubytování s plnou penzí v Dzalanyama Forest lodge s plnou penzí.

4.den: Transfer
Odjezd z lodge asi v 9.00 a pak cesta do Mchinji (1,5 hodiny cesty), kde projdeme pasovou kontrolou a pojedeme do Zambie, od hranice je to krátká cesta do Chipata, hlavní město Východní provincie a pak nás prašná cesta zavede do Luangwa Valley - sektoru Mfuwe. Po cestě si dáme oběd piknik a do kempu dojedeme odpoledne. Po příjezdu je čas na odpočinek, je zde i bazén, bar. Ubytování ve Wildlife Camp nebo Croc Valley, chatky s příslušenstvím s plnou penzí.

5.+ 6.+ 7. + 8.den: Safari
Brzy ráno si dáme lehkou snídani - čaj, kávu, toasty a pak se vydáme na safari. Snaha je být na prvním safari již v 6.15. Safari jsou v otevřených autech, aby byla možná maximální viditelnost a safari jste si mohli krásně užit. Na cestu se vezmou nápoje a občerstvení. Do lodge se vrátíme asi kolem 11. hodiny a dáme si vydatnou přesnídávku. Pak je čas na odpočinek a v 16 hodin nás čeká opět safari až do 20.00, kdy se vracíme do kempu se světly, abychom mohli pozorovat noční zvířata, pak nás čeká večeře. Ubytování Wildlife camp nebo Croc Valley, chatky s příslušenstvím a plnou penzí. Osmý den se vrátíme do Malawi se zastávkou v Luangwa Project a Tribal textilu. Brzy po poledni se porozhlédneme po okolí po malbách bushmenů a poté se ubytujeme v lodgiích. Všechny pokoje nabízí plnou výbavu se sprchou, TV, telefonem, sítí proti moskytům... Bar nabídne minerálky, pivo, víno a další nápoje, bude též bohaté jídelní menu.

9.den: Keramika
Po klidné a vydatné snídani se vydáme zpět do Malawi. Odjezd je kolem 9.hodiny. Pojedeme přes Lilongwe a pak na jih do Dedza, po cestě máme piknik oběd a odpoledne přijedeme do Dedza Pottery lodge. Podle času příjezdu si pak můžeme prohlédnout keramickou dílnu a vytvořit si i vlastní výrobek nebo se můžete jít podívat na blízké místo, kde jsou křovácké malby. Ubytování Dedza Pottery Chalets se snídaní a večeří.

10.den: Peší vycházka
Pro milovníky chození je připraven 7 hodinový výstup do horské chaty. Scenérie je překrásná, podél potoka na horu. Výstup je středně náročný, noc strávíte v horské chatě. Pro ty, co nechtějí jít na horu je připraven program na úpatí hory. Ubytování Likhubula CCAP chatky nebo horská chata s plnou penzí.

11.den: Transfer
Ti, co byli na hoře, se brzy ráno vrátí na snídani do lodge. Pak odjedeme k Lake Malawi - Cape Maclear. Po cestě pojedeme kolem historického města Mangochi a pak dále na břehy jezera. Poloostrov Cape Maclear je místem, kde se nachází Lake Malawi Marine NP. Byl to první sladkovodní park na světě. Zde jsme ubytování na krásném místě Cape Maclear lodge s polopenzí.

12.+ 13.den: Koupání a pláž
Tyto dny jsou volné na relaxaci, prohlédnete si vesnici, můžete plavat, šnorchlovat, potápět se, jezdit na plachetnici nebo na místních lodích a prohlédnout si blízký ostrov s místní specialitou - rybě na grilu nebo jen tak odpočívat na pláži nebo u baru. Ubytování Cape Maclear lodge s polopenzí.

14.den: Kultura
Rozloučíme se s Cape Maclear a asi tři hodiny nám potrvá cesta do kulturního centra Mua Mission. Po příjezdu navštívíme muzeum a řemeslnou dílnu. Místní umělci zde pracují na místě a můžete tak mít možnost nahlédnout do jejich kultury. Je také možnost se podívat večer na místní tance. Ubytování Kungoni Cuntural centre v chatkách s polopenzí.

15.den: Konec cesty
Od centra nám potrvá cesta na letiště Lilongwe 3 hodiny.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz