www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Malawi a Zambie Safari 22 dní /LL (p)

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

při počtu 4 cestovatelů od 108.000 CZK, na vyžádání
+ letenka dle nabídky + víza do Zambie 50 USD (platí se na místě) + víza do Malawi

 

Itinerář:
1.den: Přílet
Přílet do Lilongwe, transfer do Airport Lodge, Váš průvodce se s vámi zde setká a dá vám instrukce na cestu v 18.00, po briefingu je večeře.

2.+3.den: Dzalanyama
Po snídani a nákupech odjedeme do Dzalanyama Forest, pojedeme na jihovýchod od Lilongwe do pohoří Dzlanyama - cesta trvá asi dvě hodiny, na oběd přijedeme do Forest lodge. Po obědě se vydáme pěšky na Mtsongololo Mountain, cesta nás zavede endemickým lesem do míst s mnoha ptáky. Před setměním návrat do lodge, ubytování s plnou penzí v Dzalanyama Forest lodge. Druhý den po snídani navštívíme místní školu a seznámíme se s místními školáky a jejich projekty. Škola Dzalanyama je součástí charitativního projektu a i vy zdejší návštěvou přispíváte v ceně vašeho zájezdu částkou, která pak umožňuje opravy školy, nákup školních pomůcek atd. Ubytování s plnou penzí v Dzalanyama Forest lodge s plnou penzí.

4.+5.+6.+7.den: Thornicroft Lodge
Odjezd z lodge asi v 9.00 a pak cesta do Mchinji (1,5 hodiny cesty), kde projdeme pasovou kontrolou a pojedeme do Zambie, od hranice je to krátká cesta do Chipata, hlavní město Východní provincie a pak nás prašná cesta zavede do Luangwa Valley - sektoru Mfuwe. Po cestě si dáme oběd piknik a do kempu dojedeme odpoledne. Po příjezdu je čas na odpočinek, je zde i bazén, bar. Ubytování ve Wildlife Camp nebo Croc Valley, chatky s příslušenstvím s plnou penzí.
Brzy ráno si dáme lehkou snídani - čaj, kávu, toasty a pak se vydáme na safari. Snaha je být na prvním safari již v 6.15. Safari jsou v otevřených autech, aby byla možná maximální viditelnost a safari jste si mohli krásně užit. Na cestu se vezmou nápoje a občerstvení. Do lodge se vrátíme asi kolem 11. hodiny a dáme si vydatnou přesnídávku. Pak je čas na odpočinek a v 16 hodin nás čeká opět safari až do 20.00, kdy se vracíme do kempu se světly, abychom mohli pozorovat noční zvířata, pak nás čeká večeře. Ubytování Wildlife camp nebo Croc Valley, chatky s příslušenstvím a plnou penzí. Osmý den se vrátíme do Malawi se zastávkou v Luangwa Project a Tribal textilu. Brzy po poledni se porozhlédneme po okolí po malbách křováků a poté se ubytujeme v lodgiích. Všechny pokoje nabízí plnou výbavu se sprchou, TV, telefonem, sítí proti moskytům... Bar nabídne minerálky, pivo, víno a další nápoje, bude též bohaté jídelní menu.

8.den: Mapiry Lodge
Osmý den se vrátíme do Malawi se zastávkou v Luangwa Project a Tribal textilu. Brzy po poledni se porozhlédneme po okolí po malbách bushmenů a poté se ubytujeme v lodgiích. Všechny pokoje nabízí plnou výbavu se sprchou, TV, telefonem, sítí proti moskytům... Bar nabídne minerálky, pivo, víno a další nápoje, bude též bohaté jídelní menu.


9.+10.den: Likhubula CCAP Cottages
Po klidné a vydatné snídani se vydáme zpět do Malawi. Odjezd je kolem 9.hodiny. Pojedeme přes Lilongwe a pak na jih do Dedza, po cestě máme piknik oběd a odpoledne přijedeme do Dedza Pottery lodge. Podle času příjezdu si pak můžeme prohlédnout keramickou dílnu a vytvořit si i vlastní výrobek nebo se můžete jít podívat na blízké místo, kde jsou křovácké malby. Ubytování Dedza Pottery Chalets se snídaní a večeří.


11.den: Kayaking safari
Pojedeme k jezeru Malawi - Cape Maclear. Po ceste mineme Zomba a historické město Mangoci. Po příjezdu do Cape Maclear si vyzkoušíme kayaking (každý kayak je pro dvě osoby) a dopádlujeme až k ostrovu. Kdo nebude chtít pádlovat, může využít loď s pohonem. Na ostově budem šnorchlovat a koupat se.


12.+13.den: Chembe Eagles Nest
Tyto dny jsou volné na relaxaci, prohlédnete si vesnici, můžete plavat, šnorchlovat, potápět se, jezdit na plachetnici nebo na místních lodích a prohlédnout si blízký ostrov s místní specialitou - rybě na grilu nebo jen tak odpočívat na pláži nebo u baru. Ubytování Cape Maclear lodge s polopenzí.

14.den: Kultura
Rozloučíme se s Cape Maclear a asi tři hodiny nám potrvá cesta do kulturního centra Mua Mission. Po příjezdu navštívíme muzeum a řemeslnou dílnu. Místní umělci zde pracují na místě a můžete tak mít možnost nahlédnout do jejich kultury. Je také možnost se podívat večer na místní tance. Ubytování Kungoni Cuntural centre v chatkách s polopenzí.

15.den: Bua River Lodge
Dnes budete mít na výběr z několika aktivit. Poté nás čeká dvouhodinová cesta do Nkhotakota reserve. Do cíle přijedeme po obědě. Bua river nám nabídne nádherné pohledy na přírodu druhého břehu nebo na slony chodící se k řece napít.

16.+17den: Makuzi Beach Lodge
Makuzi Beach Lodge je umístěna podél severních břehů jezera Malawi. Chatky jsou zasazené poblíž průzračných vod jezera a návštěvníkům se z nich naskytne nádherný pohled na zdejší přírodu. Restaurace je vyhlášená svým jídelníčkem a nabídne i různé nápoje. Místo nám poskytne mnoho druhů aktivit - šnorchlování, koupání, rybaření nebo kayaking. Můžeme též podniknout projížďku na koni nebo výlet za ptactvem

18.+19.+20.den: Chelinda Bedrooms
Brzy ráno vyrazíme skrz Mzuzu a skončíme v Nyika Plateau. Zde se bude podávat oběd formou pikniku. Poté bude možnost různých aktivit - procházky, hoská cyklistika, pozorování ptactva nebo rybolov

21.den: Luwawa Forest Lodge
Z Nyika budeme pokračovat znovu skrz Mzuzu do Viphya Plateau. Luawawa je ideální prázdninové centrum pro rodiny a nabízí mnohé aktivity.

22.den: Konec cesty
Dnes odjedeme do Lilongwe a zakončíme naše putování.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz